• Fantasy

Andílek na nervy (2015) odpad!

Kdyby to byl seriál tak by to bylo neuvěřitelně blbý, ale jako film ?!? to se snad ani nedá hodnotit. Herecké výkony na úrovni, ne hluboko pod úrovní, ochotníků z horní dolní. Strašný! Dokonce moje žena (která občas sleduje i Ordinaci) mi říkala ať to vypnu, že něco tak blbýho ještě neviděla :)

Doktor Martin (2015) (seriál)

Je to takové hezky české. Po celém týdnu stresu v práci chce člověk vypnout. Předvídatelná dějová linka a šablonovitost postav divákovi zaručí klid. Nemusí o tom, na co se kouká, sáhodlouze přemýšlet. Tento seriál si dle mého názoru neklade vyšší ambice. Já to mám rád. Rád si pustím klasické seriály nad nimiž není třeba přemýšlet a touto cestou relaxuji. Stejně jako první série vinařů to vytváří idylickou, kýčovitou, ale krásnou představu o moravské vesnici.

Vinaři (2014) (seriál)

První série 4* (krása jihomoravského venkova, výborný Postránecký) druhá série 1* (pouze kvůli Hynkovi Čermákovi, jinak by to byl odpad).

Alenka v říši divů (2010)

Obdivuji filmy Tima Burtona a do dnešní doby jsem o žádném z nich nemohl říct, že by mě nebavil. Alenka je první. Jako značnou nevýhodu moderní kinematografie vidím paradoxně produkci velkofilmů ve 3D. Filmaři tomu totiž častokrát podříí mnoho záběrů. Když se pak na film podíváte v televizi, zjistíte, že mnohé záběry působí poněkud předimenzovaně. Alenku poškodila, dle mého názoru, ještě jedna skutečnost - Disney. Film je natočen tak, aby oslovil zejména mladé diváky a proto postrádá typickou Burtonovskou "ponurost", jež jeho filmy staví o něco více než jen na průměr. Alenka byla průměrná, ba nebojím se říct v určitých aspoektech i lehce podprůměrná. Výkony herců byly průměrné a věřím, že režisér by to zvládl daleko lépe, kdyby nebyl omezen producenty. zaslouží si průměrných 60%

Králova řeč (2010)

Luxusní podívaná...výborný herecký výkon obou hlavních protagonistů. Vřele doporučuji.

Podivní (2010)

Film plný těch nejočekávanějších béčkových klišé. Řekl bych, že jeho sledování bylo naprosto zbytečné, protože už teď, 2 minuty po jeho shlédnutí si z něho vlastně nic nepamatuju. Nezanechal ve mě žádný dojem. Byla to kulisa, ale nic víc.

Princ z Persie: Písky času (2010) odpad!

Odpad od zacatku až do konce...prekombinovany trailer ke hře, velmi nevhodně narusovan uměle působícími pokusy o romantiku. Tento film najde priznivce pouze mezi obtloustlimi dvanactiletymi faninkami Hanah Montany, které při ladovani se cokoladovymi bonbóny sní o romantickém vzplanutí s kovbojem ze zkrocene hory. Spojeni produkčního Bruckheimera a studii Walta Disneyho mě již předem jako blikající poutač varovalo, ale já neposlechl a říkajíc si, ze Pirati z Karibiku nebyli uplne špatní jsem u tohoto "dila" přišel o 110 minut svého času...chybami se člověk učí a už nikdy více...

Sherlock (2010) (seriál)

Luxusní podívaná, fascinující tím jak se drží staré klasiky, kterou zařazuje do moderní doby. Britové jsou po sovětech (!!) druhým národem, který se perfektně vypořádal s postavou podivínského detektiva. Kam se hrabe Guy se svým počítačovm akčním pelmelem...méně je někdy více. Bravo tvůrcům