• Fantasy

Avatar (2009)

S hodnocením tooto filmu jsem si počkal a trpělivě shlédnul verzi normální i 3D. Výstup je jednoznačný. Účelově natočený naprosto triviální příběh s předvídatelným vývojem postav, jenž si klade za cíl jediné, vyslat zprávu o ničení našich deštných pralesu a zlých těžařských společnostech, které "zabíjí" naší přírodu. NESNÁŠÍM filmy poplatné novému davovému šílenství a náboženství zvaném ekologie, globální oteplování atd. Byl jsem fascinován jak trapně, předvídatelně a účelově může být natočen film. Poselství děti chraňte lesy a přírodu je sice chválihodné, ale je toho poslední dobou moc. James Cameron je zřejmě vrchní ochutnavač análu Ala Gore a podobných pseudobojovníků za přírodu, kteří si na této histerii postavili slušný byznys. Dvě a půl hodiny dialogů jako v kroku za krokem, naprosto nereálně vykreslená záporná postava atd. atd. dvě hvězdy a hodnocení 35% je pouze za slušně odvedené efekty a scenérii, btw. zajímalo by mě kolik elektřiny a benzínu autoři vyčeprali při natáčení této propagandy.

Princ z Persie: Písky času (2010) odpad!

Odpad od zacatku až do konce...prekombinovany trailer ke hře, velmi nevhodně narusovan uměle působícími pokusy o romantiku. Tento film najde priznivce pouze mezi obtloustlimi dvanactiletymi faninkami Hanah Montany, které při ladovani se cokoladovymi bonbóny sní o romantickém vzplanutí s kovbojem ze zkrocene hory. Spojeni produkčního Bruckheimera a studii Walta Disneyho mě již předem jako blikající poutač varovalo, ale já neposlechl a říkajíc si, ze Pirati z Karibiku nebyli uplne špatní jsem u tohoto "dila" přišel o 110 minut svého času...chybami se člověk učí a už nikdy více...

Top Gear (1978) (pořad)

To nejlepší z televizní tvorby vubec, zajímal by mě rozpočet na jeden dil. Jemný britský humor, který občas poradne vyboci, čím mile překvapí...nejsem zadny automobilový silenec, ale tohle je špička televizní zábavy...

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Podle mého názoru průměrný film, který se v upotávkách tváří velmi nadějně, ostatně jak už to u upoutávek bývá. Upoutávka mě většinou naláká, ale poté zapomenu, že jsem nějakou viděl. Nikoli u Imaginária, upoutávka se mi zdála neuvěřitelně působivá, poté jsem si film pustil, ale budil ve mě dojem, že jsem byl podveden, nalákán na jedinečný filmový orchestr zvučných men, kterému ovšem scházel dirigent. Děj se odehrává na pódiu pojizdného divadla či v poněkud psychadelickém, na můj vkus příliš počítačovém světě "za zrcadlem". Přes hvězdné obsazení nejde o nijak oslnivý snímek. Jakoby Gilliam naplno nerzvinul možnosti, které se mu díky námětu filmu nabízely. Film jde odnikud nikam a má podle mého názoru velmi slabý děj. Nicméně 60% si jistě zaslouží.

Náhradníci (2009)

Dle mého názoru poutavá detektivka zasazená do vzdálené budoucnosti, která zároveň poukazuje na postupnou degradaci lidstva. Pokud pominu vložené poselství, jež je pro američany příznačné a budu film hodnotit pouze z pohledu detektivky či thrilleru musím dát 80%. Mám rád Scifi a u filmu jsem se bavil. Nemá ambice stát se umělecky hodnotným a obsahuje klasická klišé (dávná smrt syna hlavního hrdiny vedoucí k jeho odcizení s manželkou atd.) Než jsem si film pustil podíval jsem se na hodnocení zde které bylo 59% a očekával o dost horší podívanou, díky čemuž jsem byl mile překvapen. Působí na mě daleko lépe mež například Já legenda nebo Minority report, které se mi během sledování filmu při několika scénách vybavily.

Když se setmí (2004)

Ideální film na nedělní večer...dobře obsazeni, ale dojemne prekombinovany konec mi kazi celkový dojem..

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

nebaví mě to, nechytlo mě to, další v řadě sitcomů rešících již stokrát probrané téma mezilidských vztahů. Je to sice in, ale kvalitu jsem v tom hledal marně.

Moje rodina (2000) (seriál)

Výborně obsazená osvěžující britská situační komedie, která je naprosto nenáročná a ideální pro odpočinek.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

první serie byla naprosto bez chyby, v druhé se již projevuje značná šablonovitost postav, která v zatím poslední serii přerůstá do zoufalé předvídatelnosti. Připadá mi, že scénáristé se nechali strhnout prvotním úspěchem a poněkud usnuli na vavřínech. Seriálu by jistě neškodila mírná vzpruha v podobě nečekaného zvratu. Ukňouraný Leonard je k uzoufání a celý seriál je postaven pouze a výlučně na postavě Sheldona, bez které by se serial neobešel.

Případ číslo 39 (2009)

Další thriller, který sází na starý odzkoušený fakt, že malá nevinně vypadající holčička je vždy děsivější než nejznetvořenější zrůdy. Ihned mě napadl Orphan, který se dle mého názoru konstukcí děje tomuto filmu celkem podobá. Ačkoli nejsem příznivcem Renee Zellweger musím konstatovat, že tento film se jí povedl. Výborná atmosféra neustálého napětí, které postupně graduje vyústila v poněkud kýčovitý závěr, který bych si dokázal představit poněkud propracovanější (ostatně umím si představit ještě akternativní konec, který se přímo vybízí), ačkoli je možné, že by se tím poté film překombinoval. Film mě velmi mile překvapil, ačkoli rozhodně nepatří k trhákům na něž by se nedalo zapomenout jistě si zaslouží poctivých 70% :)