• Fantasy

Králova řeč (2010)

Luxusní podívaná...výborný herecký výkon obou hlavních protagonistů. Vřele doporučuji.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Na tento snímek jsem se již dlouho těšil a chystal. Výsledek dalece předčil má očekávání. Je vždycky trošku problém s převedením divadelní hry na filmové plátno. To co se v divadle jeví jako výborná zábava může ve filmové podobě vypadat poněkud chudě. Kdo se bojí Virginie Woolfové je snímek kde vystupují 4 herci a odehrává se v kulisách jednoho obývacího pokoje, popřípadě hospody. To však v žádném případě nemé vliv na jeho zábavnost, či spíše zajímavost. Těžko hodnotit do jaké míry byly naprosto autenticky vyhlížející hádky Burtona a Taylorové hereckým výkonem a do jaké míry vyřizováním osobních problémů či "upouštěním páry" Byl jsem naprosto paf. Dlouho jsem neviděl film, který by mě takto oslovil. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl.

Nadaný žák (1998)

Opravdu velmi povedené spracované téma, řešící otázku uprchlých válečných zločinců. Herecké výkony obou hlavních představitelů byly velmi zdařile (McKellenuv samozřejmě vysoce převyšoval). Děj filmu je sice do jisté míry předvídatelný, ale to nic nemění na jeho atraktivitě. Nejde jen o vztah stárnoucího nacisty a studenta, ale rovnez o ukázku vnitřního boje obou postav sama se sebou. Velmi doporučuji

Vetřelci (1986)

Celá sága je naprostou klasickou k niž se vždycky rád vracím. Ponurá atmsféra budoucnosti v níž je vše, co bylo nově vybudováno už zašlé a špinavé mě neuvěřitelně baví. Vetřelci nejsou typickým filmem, který byste sledovali s napětím. Je to prostě milá podívaná. Sigourney jako Ripleyová je nepřekonatelná a především je to film z doby, kdy ještě Cameron nepotápěl milence v ledových mořích a nezachraňoval planetu s přerostlími šmouli. Vetřelci se nikomu nepodbízí :)

Donnie Darko (2001)

O tomto filmu jsem se poprvé dozvědl až nedávno a musím říci, že mě velmi překvapil. Výborný nápad spolu s možná až lehce překombinovanou zápletkou z něj činí zajímavou podívanou. Donnie si neklade za cíl měnit svět, poukazovat na problémy doby či řešit mezilidské vztahy. Je určen k tomu, k čemu filmy mají sloužit má pobavit diváka, což se mu zajisté daří. Není v něm příliš údajů a dat, která by objasňovala oč vlastně jde a přesto si vše člověk na konci pěkně spojí. Donnieho rozhodně doporučuji.

500 dní se Summer (2009)

Plný očekávání jsem si sehnal tento film, který neměl být romantickou komedií, za níž jsem ho považoval a což je pozitivní zjištění, nebyl.Faktem ovšem je, že mě snímek nudil, přišel mi nezajímavý a bez nápadu. Za celou dobu se nic nestalo...příběh neměl žádnou zápletku ani akci.On se do ni zamiluje, chvili spolu spi a ona si vezme někoho jineho...tohle je dle mého trošku málo. Vubec mi ho nebylo líto, nebyl jsem nijak vtažen do děje. žádný tam nebyl. Vysoko mohou hodnotit pouze ti, kteří se v tomto snímku našli a myslím, že jich je hodně...I v mém okolí se najdou. Ti jsou pak uneseni "přesností" a nekriticky pohlíží na k uzoufání nudnoý výtah z ničeho. Film měl však i světlé momenty, mezi něž bych rozhodně zařadil soundtrack.

Pan Nikdo (2009)

Zábavně natočený zajímavý snímek, který lze rozhodně doporučit. V mnohém mi připomněl butterfly efect, což považuji rovněž za zajímavý film. Tento námět je velmi zajímavý a málokdo z nás o tom asi běžně uvažuje. Zaměřuje se na skutečnost, kterou si nikdo z nás neuvědomuje, každé rozhodnutí, které učiníme má následky a ty mohou velmi zásadně měnit naši budoucnost. Snímek je velmi přehledný, což není zcela samozřejmé při spracovávání takto složitého tématu.

Střepy v hlavě (2008)

pěkně ztvárněný, napínavý horor. Hodnotil bych více, ale nějak jsem nepochopil závěr filmu, pokud mi to někdo vysvětlí ochotně uvýším hodnocení :)

Podivní (2010)

Film plný těch nejočekávanějších béčkových klišé. Řekl bych, že jeho sledování bylo naprosto zbytečné, protože už teď, 2 minuty po jeho shlédnutí si z něho vlastně nic nepamatuju. Nezanechal ve mě žádný dojem. Byla to kulisa, ale nic víc.

Mučedníci (2008)

Šokující, působivé, ale lehce nudné. Myslím si, že velmi nabitý scénář mohl být zfilmován lépe. Nicméně je to film, který je svoji brutálností a chladnokrevností daleko před ostatními Béčkovými horrory. Pravdou je, že děj se odvíjí nepředpokládaným směrem a od okamžiku kdy Lucy rozrazí dveře se příběh několikrát zvrátí, což je jistě osvěžující a udržuje diváka v napětí. Nejsem typ člověka, kterému by podobné filmy působily potěšení, ale nejsem natolik přecitlivělí abych musel zavírat oči. V mém hodnocení se odráží fakt, že mě i ta hodina a půl přišla poměrně dlouhá a domnívám se, že kdyby film točili američané povedl by se více. Nemám rád francouzské filmy, mají takovou divnou patinu a tento není výjimnkou.