• Fantasy

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Seriál pro inteligentního divaka, který se nespokoji s komerčním průměrem, ale chce něco víc. Jemný britský humor, je v tomto seriálu naprosto rafinované podavan tak, ze se pristihnete, ze se po celou dobu usmivate, pokud se vyloženě nesmejete. Konverzační mistrovské dilo spojene s výkony herců a zejména jejich mimikou...věříte jim, ze jsou to premier a jeho tajemník. Nadcasovost snímku a častá ligvisticka cvičeni jsou dnes již historicky znama...doporučuji všem vnimavym divákům, co se nespokoji s průměrem

Jack Rozparovač (1988) (TV film)

Poctivě natočený film, který s sebou přináší od začátku až do konce zábavu bez hluchých či nudných míst. Výborně zachycená atmosféra doby a dobře zvolené herecké obsazení jsou silnými klady. Nad scénářem autor jistě uvažoval. Vezmeme li v potaz, že se jedná o Tv film nezbývá než smeknout a navrhnout současným tvůrcům pracujícím s ohromnými počítačovými efekty ať se inspirují. Divák, který má rád žánr poctivých britských detektivek musí být s tímto zpracováním nadmíru spokojen. Přiběh přináší i možné rešení a na konci určuje celkem logicky vraha, jehož pozorný divák, který zná příběh, podezírá téměř od počátku. Jediné co filmu uškodilo je dabing. Michael Caine si rozhodně nezasloužil hlas pana Heřmánka. Celkový dojem je velmi kladný a nebudu váhat si 180 minut filmu brzy zopakovat.

Paranormal Activity (2007) odpad!

tak takhle skutečně ne. Nevím co vedlo kritiky k hodnocení, které příchod filmu provázelo, ale věřím že tento film by zvládl natočit téměř kdokoli. Křečovitá historka a nelogické neustálé natáčení mi přijde naprosto nerealistické a nehodné inteligentního diváka.

Orphan (2009)

Výborný thriller s jedinečnou atmosféru v němž bych vyzdvihl zejména herecké výkony dětských herců, neustálé napětí vedocí k překvapivému rozuzlení je perfektně odvedená práce. Film který stojí za shlédnutí

Sherlock Holmes (2009)

Všchno špatně, je to výsměch klasické postavě důstojného a zadůmaného, bystrého a inteligentního britského gentlemana. Megalomansky pojaté scény plné honiček a soubojů nemají s poetikou původního příběhu nic společného. Downey se do role Sherlocka vůbec nehodí a tak obsazení lehce zachraňuje Jude Law, jež se role Watsona ujal přijatelně. Jakoby uměle vklíněné pasáže, které se snaží diváka přesvědčit, že to na co se dívá je skutečně příběh o Sherlocku Holmesovi (dedukce z náramkových hodinek), naprosto pokuhlávají. Celý film osciluje mezi trapností Ligy výjmečných a pohádkou Lovci pokladů. Zpracování se točí kolem dnes populární mystiky spojené se Svobodnými zednáři, což ve vímavém divákovi jitsě zanechá dojem laciné podbízivosti. Je pravda, že tento žánr není zrovna Ritchieho šálek čaje, což režisér dokazuje po celý film. Všemi neurózami trpící špinavý, neupravený buran je výsměchem odkazu sira Doyla. Upřímně ani nevím za co dávám tu jednu hvězdičku, snad jedině partě programátorů kteří strávili mnoho hodin vytváření umělého Londýna postrádajícího atmosféru.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Tohle bylo neco naprosto neskutecnyho. Velkolepá pocta velkýmu umělci. Můžete tady kritizovat, pokud chcete, ale tohle je to co si Genius jeho formátu zaslouží, dával ze sebe maximum a chtěl ho i od ostatních. Tento dokument to dokonale zachycuje. Nemá ambice, nechce vyvolat emoce, je to výpověď o navratu, kterej se nikdy neuskutečni. Nikdy jsem nebyl velký fanoušek M.J., ale uznával jsem ho a uznávám, jako génia, kterej nemá dnes obdoby. God bless you Michael

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Tento seriál je stejně jako navazující Jistě pane Premiére naprostým klenotem, kdo nezná nepochopí. Sir Nigel Hawthorne předvádí geniální herecký koncert, za který byl po právu oceněn. Vezmeme - li v potaz bezkonkurečně napsané dialogy spolu s neméně dokonalým překladem nelze hodnotit jinak než 99%.