Death Note (2017) odpad!

Po letech jsem konečně našel odvahu se podívat...... no teda, já čekal odpad, ale tohle bylo snad ještě horší než jsem si myslel. Chudák L co to s ním udělali.

Děsivé dědictví (2018)

Nejsem ten typ, co je nějak na lekačky, kolikrát mi to přijde rušivé a ničí to atmosféru, leč bohužel..... jak to říct, tohle nemá ani tu atmosféru. Jelikož nemám přítelkyni, ale jen kamarádku, protože můj oškliví ksicht si nic většího nezaslouží, tak jsem si řekl, zajdu s kamarádkou do kina (což se tehdy stalo), zapaltil jsem lístky, i pepsinu..... abych litoval toho že 500+ korun skončilo v tomhle. Film mě nebavil, prakticky žádná temná atmosféráa, či nějaká stísněná v něm není, postavy těm jsem přal smrt asi pět minut po tom co film začal. Toni sice umí hrát, ale její postavě jsem chtěl každou vteřinu, otec jako vždy ignoruje naprosto vše, i kdyby před ním se objevil samotný Satan tak zřejmě by prohlásiil, že nikdo takovej neexistuje. Prostě rodina plná hororových stereotypů...... proč tedy dvě? SPOILER mělo to šťastný konec.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Nebylo by to tak zlé, ale snižují za příběh Ayane, protože ve filmu je to starší dívka než Kasumi, navíc zamilovaná do Hayateho a v celém filmu chce zabít Kasumi, protože jí to přikázali. Ve hře je to nejmladší kunoichi, která je nevlastní sestrou Hayateho a Kasumi, také je mladší než oni, a svojí nevlastní sestru Kasumi chce zabít, protože zatímco jejich matka se o Kasumi starala, tak svojí nechtěnou další dceru zavrhla. Což bylo mnohem víc zajímavějš než to co z ní udělal film.

Dororo (2019) (seriál)

Původní Dororo vzniklo v roce 1967, avšak tohle je v podstatě remake, taky na to vychází manga remake. Snad se ještě něčeho dočkáme dalšího od Tezuky. Anime je velice dobré, Hyakkimaru je v podstatě hlavní hrdina, který zabijí démony, aby získal zpět části svého těla. Avšak mi ho sledujeme spíše očima Dororo, který s nim cestuje. Musím říct, že jediný co jsem ze světa Dororo viděl, bylo před tímhle to Dorama, takže jsem věděl, už předem kdo je Dororo a pár dalších věcí, tak nejspíš vím dopředu. Anime má však mnohem ponurejší atmosféru, dobrý souboje, hlavní postavy si člověk může jen oblíbit.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Jujutsu Kaisen - Začněme pozitivem a to je určitě začátek a celá první série anime, což ale byli počáteční arci i v manze, byly skvělý, postavy měli dobrý potenciál a smrt nebyla jen tak pro srandu.... jenže to je i kámen úrazu. Smrt postavy je dobrá věc a vždy se s tím musí počítat a tak nějak je dobře, když divák je napnutej, zda jeho hrdina přežije. Jenže autor se prostě od Shibyua arc rozhodl, že bude za každou cenu jen šokovat i ve velké míře zabíjet postavy, které čtenář či divák sotva pozná. On už Shibuya arc začal být trochu problém, je to vidět právě na postavě Nobary, která měla jistej potenciál, bohužel není splněn a obecně ženské postavy jako v MHA i tady jsou vlastně celkem zbytečné. Dávám tři hvězdičky, kdybych hodnotil jen mangu tak dvě, jenže tady se hodnotí i anime, takže tři za pěknou kresbu...... bohužel kdo chce i vedlejší či dobré ženské postavy v bojovém Shounen, které nejsou jen navíc, musí třeba hledat jinde: napříkald - Black Clover, Dandadan, Undead Unluck, Kaiju no. 8, Edens Zero, Chainsaw man, Přesto Jujutsu doporučuji, určitě první arci jsou skvělé, tím pádem doporučuji minimálně první sérii anime.

Edens Zero (2021) (seriál)

Pokud v téhle sérii někdo vidí jen Fairy Tail je slepej, ano vzhledově jsou si podobní, ale viděl někdo práci Osamu Tezuky? Mashima prostě má svůj stýl kresby, ale to je tak vše, co má společného s Fairy Tail, sice jsou tu nějaký charaktery, který jsou si podobný, ale to už má opravdu i Tezuka (Astro boy, Black Jack, Sapphire, Dororo.....). Edens Zero je především temnější než Fairy Tail, více to připomíná práci Rave Master, který měl Mashima před Fairy Tail. Byť tohle je sci-fi. Navíc Mashima se zde s nikým moc nemaže a dělá si sám srandu ze svého Fairy Tail, Shiki sice vyřvává o přátelství a jak si chce udělát kámoše, ale síla přátelství tu ve skutečnosti nefunguje, pokud se člověk divá dost dobře a sleduje děj, ani talk no jutsu. Příběh Homury a její matky jasně ukazuje, že jsme někde jinde než je Fairy Tail.

Gendžicu šugi júša no ókoku saikenki (2021) (seriál)

Genjitsu Shugi Yuusha - rád bych řekl, že se mi realistický hrdina strašně líbil, opak je však pravdou po nějaké době mě hlavní postava začala štvat a asi víc mě začalo to celé štvat ve druhé sérii. Začneme tím, že první série byla celkem naivni, ale dost stravitelná, předvedl se nám tady pěkný svět a několik zajimavých postav a nějaké ty rasy včetně elfů. To by vše jakž takž šlo a já si to užíval, jenže pak přišla studená sprcha v podobě druhé série, která se změnila v jakousi vztahovku, přičemž jsem si asi po dvacáté v každém díle ptál k čemu je tam ta bojová elfka? Ta postava byla vytvořena proto, aby si do ní každej "kopl"? Nebo proč tam je? V první sérii byla celkem užitečná a díky ní se dalo něco udělat i s elfy, ale myslím, že po elfím arcu ta postava už měla zůstat s ostatními elfy, protože pak z ní autor udělal jen vtip a zůstala tam jen proto, aby si celá série mohla říkat Harém, ale autor zřejmě neví co s ní a je to velká pěst na oko. Pak už člověk akorát štve, že hlavní hrdina nemá před sebou žádnou velkou překážku, kterou by nezvládl během chvíle.

Godzilla II Král monster (2019)

Jako co říct..... tohle je fakt hodně pro fanoušky Japonské Godzilly, bylo tam mnoho pěkných odkazů. Jediný s čím jsem měl problém byla jedna ze záporných postav, která zřejmě moc inteligence nepobrala (ne nemyslím Kinga Ghidoraha). Jinak film stál opravdu za to čekání i za ty peníze. Bitva monster stála za to, pro mě je rozhodně tenhle film lepší než ten z roku 2014. Jinak nemám důvod psát o tom, že příběh stál za nic - ano, ale to se mělo čekat, ten kdo čekal složité postavy a příběhy asi moc filmů o Godzille neviděl.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Je to hrozný, já jdu na akční film o monstrech a chci od toho vztahovku, a filozofické témata na styl, proč vlastně existujeme, a co děláme na téhle planetě. Místo toho dostanu film s monstry, které se mlátí, ale to jsem přece jako divák nemohl čekat, vždyť každý předchozí film o monstrech byl velmi filozofický.