Berserk - Season 1 (2016) (série)

Je to fakt ubohost, zabývat se pořád animací a neustále si na něco v tomto smyslu stěžovat. Vidím to zde, i na jiných fórech. Někteří dokonce brečeli, že měli udělat klasickou animaci ala Pokemon. To bych se z toho vážně zblil. Samý nevděčný parchanti. Mám sice taky pár výhrad, ale není to nic, přes co bych se nepřenesl. Já jsem rád za každý projekt Berserk a z tohoto seriálu jsem nadšen. Mangu jsem četl, ale jen část (mám dokonce pocit, že stále pokračuje - to mě pak serou rádoby kritici, co si stěžují, kde co chybí, že se tvůrci nedrží předlohy a podobný sračky, jen aby ukázali, jací jsou skvělí čtenáři), takže v tomto směru nejsem úplně nováčkem a jsem velice rád, že "zlatý věk" už tito tvůrci opustili a vrhli se na tu (pro mě) záživnější část - poté (která je v Manze vlastně dříve). Hodnotím až po desáté epizodě, protože nejsem kokot, abych to dělal po prvním díle, že? Tady na CSFD je psáno, že seriál má 9 dílů, tak jak je možný, že jsem viděl už desátý a dva ještě zbývají? A ještě na závěr se přidávám k nepochopení těch, co tvrdí, že Guts nemá charisma. Vážně netuším, jak to myslí. Nejspíš si myslí, že charisma je totéž jako charita = slitování. To pak souhlasím, to mu opravdu chybí.

Hellfjord (2012) (seriál)

7 dílů po půl hodině uteklo jako voda, i když jsem je sjel všechny, pěkně za sebou. Neměly chybu. Salmandr, jak už poznamenal Marvan, opravdu idiot, ale svým způsobem sympaťák, který má štěstí, že mu za zády stojí Johanna. Novinářka, která jediná přemýšlí. Pak je tu Kobbo, hnusnej, zaflusanej dement, kterej tvoří absurdní pár s kráskou Pihlou Viitalou. Stará Teta Koza, která má hlavu plnou porna. A nakonec švéd Bosse Nova, který mě nejvíc pobavil s čudlíkama v kanceláři. Tvůrci si prostě udělali prdel ze zaběhnutých klišé v kriminálkách, ale i když se ve snímku objevují šílenosti, kostru děje to nepostrádá.

Krvavý sport (1988)

Je to hrozná kokotina. Stačí mi vidět kousek filmu a musím se smát. Nejvíc mě baví scéna, kdy je Van Damme oslepen a krutě přehrává. Nicméně v době, kdy jsem byl malej prcek a viděl jsem to několikrát černobíle na vyšuměný videokazetě se simultánním překladem, hrozně jsem to žral. Dnes bych tomu dal max. 2 body, ale nebylo by to fér. Jsou totiž filmy, kterým čas neublíží a mají co říct i po více letech rozdílným generacím. Pak jsou, ale filmy, které se hodí jen do určité doby a po čase nejsou vůbec v kurzu. Krvavý sport je právě jedním z nich

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nejlepší videoklip na Space Oditty! A nejen tato scéna, ale všechny ostatní byly skvělý. Seru na nějaký paradoxy, podbízivost a jiný moudra, co může každý člověk na filmu najít. Film mě bavil, užil jsem si ho a podívám se na něj klidně znovu

Vikingové (2013) (seriál)

Po shlédnutí 2. serie, zvedám hodnocení na max

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Druhá část předčila mé očekávání a nechala vyblednout předchozí díl. Má to spád, má to styl a je to Super! Co se týče Jokera, byl zde konečně tím, čím má být a to masovým vrahem. Nechápejte mě špatně, ale nejhorší a nejpsychopatičnější zločinec by se měl trochu projevit, aby nešlo jen o ubohé plácání o týpkovi, co nanejvýš někomu uštědří políček, nebo někoho okrade. V komiksu jdou mnohem dál, ale to se nedá srovnávat. Závěrem tedy musím konstatovat, že jsem viděl animovaný film, který je ve zpracování komiksové předlohy na vrcholu v mém osobním žebříčku.

Život je krásný (1997)

Když mi někdo říká: ,, podívej se na to, je to fakt dobrý!", i když jsem se na to chystal, záhy se film ocitá někde na konci těch, na které se možná někdy podívám. (přitom sám dělám to samé ostatním). Nakonec, ale přeci na něj došlo. Už jenom kvůli nebetyčnému vychvalování filmu jsem k němu přistupoval se značnou skepsí. Úvod začal slibně. Tohle je trapárna, říkal jsem si. Ha ha ha, fakt vtipný. Jenomže pak to přišlo. Syn a otcovská láska bez hranic. Sakra a to jsem si myslel jakej jsem cynik a že mě vykonstruovaný a průhledný děj nemůže dostat. Prohrál jsem a vzdal se davu. Ten Benigni v tom umí prostě chodit

Živí mrtví (2010) (seriál)

1.serie byla prostě dokonalá žánrovka 2. serie pokulhávala, ale zase si našla cestu jinde a to v psychologiích postav - někdy tam toho bylo moc, ale na druhou stranu, po tolika traumatech, mají právo se všichni vyblejt 3.serie měla slibnej rozjezd, ale pak už to byla nastavovaná kaše a dokoukal jsem tak trochu z povinnosti - dobře jí vystihuje tento vánoční speciál 4. serie výborná a po trojce, zmrtvýchvstání! Myslel jsem, že je to zbytečně protahované, ale tvůrci ještě esa z rukávu tahají! 5. serie měla dramatický momenty - jatka, nemocnice, atd., ale celkově mě uspávala. Zato 6.serie je pro mě absolutně na špici! Už jsem si po takový době nemyslel, že to může přijít, ale je to tak. Tuto serii jsem zkouknul v nejkratší možné době, protože měla v sobě všechno. Samozřejmě je to dáno i tím, že postavy znám a např. vývoj hl. postavy Ricka Grimese (kterýho jsem nesnášel, pro jeho přehrávanej, utrpitelskej výraz a morální zásady), zde dostává nový rozměr a už mu fandím, protože i špatná rozhodnutí, utvářejí charakter. Jsou tam samozřejmě i vady na kráse. Např. díl věnovaný Morganovi, jsem vynechal celý. No a teď mě sere, že jsem zkouknul serii celou, když to končí takovym zasranym cliffhangerem! (i když nápovědu jsem našel v komiksu, pořád to můžou tvůrci seriálu "naschvál" překopat)

John na konci zemře (2012)

Obrnil jsem se proti hrozný kravině a smířil se s tím, že to po pár minutách znechuceně vypnu. A ono ne. Opět jsem se ocitl v jiném vesmíru, než je většina uživatelů na zdejších stránkách. Přemýšlím, čím to je, že lidé potřebují ve flmu někoho, kdo na chvíli přeruší děj a vysvětlí jim, co se teď právě stalo. Že jsou tací, co si myslí o sobě, že chápou všechno a když je před nima něco, co nedokážou vstřebat, pak to podle nich znamená hroznou kokotinu, kterou nemůže chápat nikdo. Musí být automaticky zhulený? Nebo si vymýšlí a dělají ze sebe intelektuály? Možná. Asi je to tou sojovou omáčkou...

Kapitán Alatriste (2006)

Dlouhé? Možná. Nudné? Nikoliv. Až mi je líto, jak je film zde podhodnocován, proto přidávám jednu hvězdičku navíc. Asi jsem se zase ocitl v jiném vesmíru. Docela se divím, protože já nemám zrovna rád tohle historické období a tenhle film udržel mojí pozornost po celou dobu. Děj je sice občas takový, že přeskočí z jedné koleje na druhou, ale celkově se nemůžu ubránit pocitu, že co jsem potřeboval vědět, jsem se dověděl. Dokonce se občas vyskytne pár vtipných hlášek (tedy alespoň pro mě), které se týkají blížící se smrti. Jako např.: // 1)Můžu dostat ven všechny, kromě tebe, lituji . Ty musíš zůstat. Škoda.......... Dobře, zemřít je fortmalita 2)Martine, uvědomil jsis, že se vždycky zabíjíme jen mezi sebou? 3)Víte, že potom už není nic? Ano, to je ten problém. 4)Vrátíte se na večeři. Nevím. // Kdo neviděl, možná nepochopí a jaktak koukám, možná to nepochopí, ani ti kteří viděli. Mě je to ale jedno, protože tento španělský historický film, je prostě výborný a doporučuji ho těm, kteří se nebojí neposlouchat davy lidí, kteří udrží pozornost u filmu 20min! (a to jsem občas jeden z nich. A teď si to přeberte :-) )