Antikrist (2009)

Mám rád Triera za Kingdom a po Náuke o snoch mám rád aj Gainsbourgovú (Dafoe je veľký šéf, tomu nejde nefandiť). Nemám rád Antikrista. Celý film išiel úplne mimo mňa. Vôbec sa ma to nedotklo a moc nerozumiem tomu poprasku okolo Antikrista. Dávame 5 hviezdičiek, lebo Lars? No, vlastne jeden efekt to na mňa malo ... prestal som na nejaký čas masturbovať.

Machři (2010)

Príjemná rodinná komédia s partičkou dobrých komediálnych hercov. Sadnúť na gauč, aplikovať nejaké obľúbené combo (pivo + chipsy, cola + priateľka, treska + mandarinky ... whatever) a nechať sa preniesť Sandlerovcami na chatku, kde sa budú robiť všeliaké psie kusy. Dodržanie tradície camea pána Buscemiho vo filmoch A. Sandlera je príjemným bonusom. Len Salma mi sem nejak nezapadala (ale je z nej MILF jak delo:)

Profesionálové (2008) (seriál) odpad!

56%? To fakt? Z dialógov v Profesionáloch mi je na grcanie a je smutné, že tie grcky vychádzajú z úst kvalitných a talentovaných divadelných hercov. Mám zatvárať oči a povedať si, že úlohu v tomto odpade vzali kôli tomu, aby mali na nákup v Bille? Keď to nemusí robiť Robert Roth, tak to podľa mňa nemusíte robiť ani vy, pán Kostelný, Maštalír, Stanke a spol. Alebo sa vám to páči? Ta pozornosť? Ta sledovanosť? Bulvár? Profesionáli sú plytká a trápna sračka a zaslúži si odpad!

V lepší společnosti (2010) odpad!

Moje dievča, ma ako veľká fanynka pana Goslinga požiadala o získanie najnovšieho filmu tohoto isto veľmi talentovaného herca. Vyhovel som. Následne požiadala o spoločné pozeranie diela vyššie spomínaného. Vyhovel som. Po vzhliadnutí snímky sa ma milá pýta, aký pocit z filmu mám. Odpovedám ... Vyhorel som! ... duševne, mentálne, dimenzionálne aj horizontálne, po všetkých stránkach. Začiatok sa mi celkom pozdával a dosť ma navnadil, ale o to viac ma zničil záver filmu. Motivácia postavy R. Goslinga mi stále unikala, od polovice filmu sa chová ako úplný magor, čo bezdôvodne ubližuje svojej žene. Veľkú bolesť hlavy mi tento film spôsobil a medzi odpad sa tak zaradil. PS: Po All Good Things som Goslinga preklial, ale moja milá mi hneď naordinovala Notebook http://www.csfd.cz/film/116337-zapisnik-jedne-lasky/ , ktorý ma emocionálne odrovnal, ale už pozitívne a vysoko zatienil tú mizériu z toho shitu predtým (Ďakujem Sweetie)

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Vesmírny western na japonský spôsob, ktorý je ukuchtený z tých najlepsích ingrediencií. Kovboy Bebop je ako obrovský švédsky stôl plný najlahodnejších pochúťok. Tými pochúťkami sú jazz, humor, postavy, ktoré nejde nemilovať a emócie, ktorým sa nedá ubrániť. Po dopozeraní poslednej epizódy, som so slzami v očiach musel úprimne konštatovať, že žiadne iné umelecké dielo sa ma takto hlboko nedotklo. Seriál ma 26 epizód, z toho každá ma iný hudobný motív a inú atmosféru. Spike, Jet, Feye Valentine (som zvrhlík keď som sa zamiloval do animovanej postavy?), hackerka Ed a malý superinteligentný psík Ein spolu vo vesmíre, ale každý s vlastným tajomstvom, každý s vlastným snom ... life is but a dream ... u mňa tento sen za 100%.