Terminator Genisys (2015)

Na nového terminatora jsem se tak těšil, až jsem se bál, že to bude propadák a ono ne. Moc se mi to líbilo a přeji tomu komerční úspěch, aby vzniklo pokračování. Arnold si návrat do své ikonické role neskutečně užívá 80%

Jurský svět (2015)

Trailer mě celkem zaujal a i samotný film byl velmi dobrý. Mnoho odkazů na původní snímek okořeněný i vlastními nápady. Dobře odvedená akční jízda. Sice se hrálo prakticky každým záběrem na nostalgii, ale tady to funguje. 80%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nestačil jsem se divit, co se všechno na obrazovce odehrává. To byla parádní jízda od začátku do konce a i po druhém shlédnutí to byla pecka. Jestli Miller bude dělat pokračování (jako že bude), tak jsem zvědav, s čím novým zase přijde. 100%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po shlédnutí se mi to moc líbilo, ale jak se mi to usazovalo v hlavě, uvědomil jsem si, že první díl je prostě lepší. Tady tomu něco chybělo, i když nevím přesně co. 80%

Ghoul (2015)

Jakýkoliv film natočený jakou found footage mám rád, ale tohle se navíc obzvlášť povedlo. 80%

Jupiter vychází (2015)

Co to pro boha bylo? Těšil jsem se na film bratrů Wachovských. Žádný předchozí film mě od nich nezklamal (ani Speed racer, který je pro dost lidí blbost), ale tohle byla opravdu šílenost. Příběh mi přišel nekonečný, strašně moc zdlouhavý a nechápal jsem proč bych měl sledovat závěr filmu prakticky dvakrát i když ty obě akce mohli vypadat různě, prakticky se v nich odehrálo to samé jen třeba jiným postavám. Tatum i Kunis mi byli ukradený a celkově jsem každou chvíli koukal, jak dlouho ještě musím vydržet než moje utrpení skončí. Jedna hvězda je maximálně za vizuální efekty, které u Wachovských nikdy nezklamou, ale pěkné efekty nedělají pěkný film. Radši zapomenu, že tohle někdy natočili. 20%

Birdman (2014)

Ještě druhý den po shlédnutí mě ten film ležel v hlavě. Jestli někdo tvrdí, že jednotlivé dialogy jsou prázdné a zbytečné, nemá pravdu. Vše má svůj důvod a svoje místo. A brilantní byl závěr, po kterém jsem ještě chvíli seděl a říkal jsi, co to má jako být? A to se musí náležitě ocenit. Zasloužený oscar za nejlepší film roku. 100%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Skvělý rozjezd na závěrečný díl. Už jsem nechtěl vidět další Hladové hry, ale aby se řešila situace mezi Kraji a Kapitolem a už se těším, jak to všechno dopadne. 85%

Želvy Ninja (2014)

Sledoval jsem to, když jsem byl nemocný, takže jsem to v hlavě asi neměl v pořádku. Přišlo mi to totiž jako koukatelná průměrná bláznovina. Podruhé na to radši koukat nebudu, abych nemusel dolů z hodnocením. 50%

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Bál jsem se, protože je to pokračování vynikajícího animáku, ale bál jsem se zbytečně. Parádní jízda. Tvůrci si dali záležet, aby to nebyl propadák a také ten film nevyšel hned za rok ale až za čtyři a je to na tom hodně znát. 100%