Ctihodný občan (2009)

Výjimečná podívaná. Film mě držel po celou dobu napjatým a až do poslední minuty jsem nevěděl, jak to skončí. Dlouho jsem neviděl tak skvělý thriller, proto ho i ohodnotím, jak si zaslouží. 90%

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 nezklamal. Šlo se více do vážna a to tomu prospělo. Výborná akční podívaná a tímhle snímkem si postavu Iron Mana zařadím mezi velmi oblíbené. Skvělý (jako vždy) Guy Pearce jako záporák. Vypadá to, že ani nic jiného hrát neumí :). Už se těším na další akci s "železňákem" ve filmu Avengers 2. 95%

Konečná (2013)

Typický film, kde v hlavní roli hraje Schwarzenegger. Nebylo to špatný, a i vzhledem k délce (95 minut) mi to přišlo moc utahaný a kupodivu dlouhý. Akční stránka zvládnuta na výbornou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tomu něco zatraceně chybělo, aby to bylo na 4 hvězdy. Rozhodně se však těším na další filmy s Arniem. 70%

Amityville 2: Posedlost (1982)

Kvalitní horor, který na nic nečeká a vše servíruje prakticky od začátku a nezastaví se až do závěru titulků. Možná mi trochu vadil závěr, který mi připomínal závěr mouchy, ale jinak nemám s ničím problém. 85%

Zack a Miri točí porno (2008)

Dobrá ujetina, na kterou jsem u Kevina Smithe zvyklý. skvělé hlášky a výborné narážky na různé filmy a seriály. Po celou dobu jsem se náramně bavil. 85%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Naprosto super. Příběh sériového vraha byl skvěle odvyprávěn, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být o trochu kratší. V jedné chvíli jsem nepřestal zírat a bylo by to na plných 5*, ale bohužel byli i výjimečná místa, kdy jsem se trochu nudil. Takže nemohu dát maximální hodnocení, rozhodně je to však velmi unikátní snímek. 85%

Mama (2013)

velmi kvalitní horor, u kterého mi místy šel mráz po zádech. Musím se ale přiznat, že v příběhu mám určité nejasnosti, ale na druhou stranu to není nic zásadního. Většinu filmu se Mama jeví jako pomstychtivý duch, proto mě zarazil závěr filmu, který ji najednou zobrazuje jako nešťastnou mámu a skoro, jako bychom jí měli litovat. Někomu to možná sedlo, ale mě moc ne. Představoval bych si více šokující závěr, něco jako měl Sinister. Jinak nemám, co bych vytknul. 80%

Gran Torino (2008)

wow - k tomu není co dodávat. Prostě dokonalé. Na tom filmu snad nebylo nic, co by se mi nelíbilo. Takže 100%

Ať vejde ten pravý (2008)

Rád bych věděl, jaký typ filmu jsem vlastně sledoval. Příběh, který by se dal během chvíle odvyprávět, roztahaný na dvě hodiny, kdy jsem několikrát sledoval hodinky, kdy už to konečně skončí. Na druhou stanu musím přiznat, že scéna, kdy není upír pozvaný dál, je výborná a vyrazila mi dech. To je bohužel ale všechno. Ještě se mi líbil závěr, který byl super, ale říkám si, proč to nemohlo být takovýhle celý film a klidně i o půl hodiny kratší. Předpokládám, že americká verze nebude o nic lepší, takže nemá cenu ani zkoušet. 40%

Výměna (2008)

Velice silný a emotivní film o ženě, která nikdy neztratila naději v nalezení svého syna. Výborný herecký výkon Angeliny Jolie, suprová režie a atmosféra. Nejděsivější je na tom fakt, že je to podle skutečné události. Po celou dobu sledování jsem seděl jak přimražený a (i když jsem tušil, že to tak nedopane) jsem doufal, že se ztracený syn nalezne. 100%