Carrie (2013)

Předem se přiznám, že jsem původní verzi neviděl a hned po přečtení knihy jsem sáhl po nejnovějším zpracování. Byl jsem překvapen, že se dost dobře držely předlohy a jen si upravili některé události pro filmové zpracování, ale to vůbec nevadí. Je to jeden z mála filmů, který se podle Kingovky povedl. 80%

Identita (2003)

Po celou dobu filmu jsem přemýšlel, co se tam vlastně děje a když mi to tvůrci prozradili čuměl jsem s otevřenou pusou. Závěr můj šok ještě umocnil. Tento film je názorný příklad toho, že nemusí mít film přes 2 hodiny aby byl napínavý se skvělým závěrem. 100%

Pytel kostí (2011) (TV film)

Nebylo to nejhorší, ale pokud bych si chtěl znova prožít příběh Mika Noonana, radši sáhnu po knize. 3 Hvězdy jsou za celkem se držení knižní předlohy, herecký výkon Pierce Brosnana a za zmínění ve filmu jméno Richard Bachman :) 50%

The Den (2013)

Natočit kvalitní found footage je v celku náročné a dost filmů tímto stylem nejsou tak dobré. The Den je úžasnou výjimkou a navíc dokazuje, že kvalitní found footage horor nemusí obsahovat žádné duchy a někdy i roztřesenou kameru, aby toho nebylo moc vidět. Byl jsem mile překvapen a úplný závěr mě teda dostal, až jsem si ho musel znovu pustit. 80%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po hrozném prvním díle jsem nic od toho neočekával, jen jsem si říkal, že by to mohlo být lepší, když už se to odehrává v současnosti. Ono to nebylo jen lepší, bylo to naprosto strhující. Takhle stejně jsem se bavil u Iron mana 3 a Avengers, a postava Kapitána Ameriky se mi začíná líbit čím dál víc. 100% ale dát nemůžu, protože pro shlédnutí je potřeba vidět jedničku, aby člověku došli všechny souvislosti, ale nepudu tak o moc níž. 95%

Thor: Temný svět (2013)

Není to tak špatný, ale oproti ostatním marvelovským filmům mě to tak nebavilo. Po příběhové stránce mi to přišlo takové strohé, zjistí se, co je za problém, ten se vyřeší a je konec. Kdyby nebylo Lokiho, dal bych i hodnocení míň. 70%

Noe (2014)

Možná se tu v komentářích tvrdí, že Aronovsky neumí pracovat s velkým rozpočtem a Noeho nenatočil ve svém stylu předchozích filmů, ale mě to přišlo úžasné. Už jen ty vize na začátku mě uchvátily a příběh o stvoření světa neměl chybu. Film Noe nemůžu označil za jeho nejlepší počin, ale také nemohu říct, že by byl horší než Requiem za sen a Fontána. Všechny tři jsou na stejné úrovni jeho dokonalosti. Mluví se tu také, že první půlka je jak vystřižená z LOTRa, ale to bych netvrdil. Prostě když se lidé chtějí zachránit, udělají pro to cokoliv. Druhá půlka už byl ten typický Aronovsky. Perfektní práce s herci hlavně s Emmou Watson. Na ní se mi nejvíc líbilo, že se skvěle odpoutala od postavy Hermiony a ukázala, že umí i jiné role. Nesmím samozřejmě zapomenout na skvělého Russela Crowa společně s Jennifer Connelly. Největší Noeho dilema mě psychicky nejvíc pohltilo a závěr mi rozhodně nevadil jako ostatním. Už se nemůžu dočkat až si to znova užiji v pohodlí svého domova. 100%

Plán útěku (2013)

Po dlouhé době tu máme hodně kvalitní akční snímek z prostředí vězení. Je jasné, že to nemůže být tak propracované jako v seriálu Prison Break (vždyť taky tvůrci na útěk měli 90 minut z filmu), ale pořád je to skvělá zábava. Námět je zajímavý, akce skvělá, Arnie a Sly výborní. Co víc si přát? 85%

Funny Games USA (2007)

Náhodou jsem na tenhle film narazil, doporučil ho bratrovi a ten mi po shlédnutí zase doporučil, abych si ho co nejdříve pustil a nic mi k němu neřekl. Udělal dobře. U tohle filmu jsem byl v šoku od první minuty až do konce a i po závěrečných titulcích jsem byl stále udiven. To, co se ve filmu odehrálo se nedá ani slovy vyjádřit a musí se to jedině vidět (teda pokud nejste slabší nátura a pohled na násilí vám nevadí). Hlavně silně doporučuji: Pokud někdy u vás zaklape nějaký mladík a bude po vás chtít 4 vejce, rychle mu je dejte, zavřete, zamkněte a doufejte, že spokojeně odešel. 100%

Smrt přichází v bílém (2003)

Skvělý horor, u kterého jsem měl jen problém přizpůsobit se stylu scénáře, kdy postavy měli ke každé situaci divnou poznámku. Naštěstí to postupně ubývalo a přibývalo na strachu a atmosféře. Chvílemi jsem se i přistihl, že se bojím. Celkově tedy za 75% protože jim prostě ten začátek s údajně vtipnými poznámkami neodpustím. Jednoduše jsem čekal drsný horor hned od začátku.