Dracula III: Odkaz (2005)

Už druhý díl byl pořádná srajda a to hlavně kvůli debilním hercům. Přímo ze srdce jsem nesnášel toho kreténskýho blonďatýho Draculu, kterej vypadal jak člen z nějaký přihřátý chlapecký kapely. Třetí díl už dopadl o něco lépe, máme tu sice pořád lovce upírů z Asie, kterému jeho roli a trpění při proměně (vždycky se stačí svléknout do půl těla) ani náhodou nežeru ale aspoň se trochu uklidnil. Draculu se zlatýma vlasama tu sice také stále máme ale hraje ho aspoň o 25 let starší herec (WTF?), kterej taky nevypadá zrovna normálně. I přes katastrofický výběr herců se jedná o dobrý průměr ale další díl už doufám nebude.

Nová noční můra (1994)

Wes Craven to vymyslel dobře, chtěl natočit další díl Noční můry ale byl si vědom toho, že další oživení by sérii jedině podkoplo. Tak tedy vše nechal ve stavu, kdy sledujeme pouze herce ve svých “obyčejných” životech a samotný Freddy vystupuje z imaginárnosti, aby dal o sobě vědět. Není tedy divu, že mnoho diváků si při sledování vzpomnělo na My name is Bruce (ti, kteří tenhle sedmý díl viděli později). Celkově jde z filmu příjemná atmosféra a Freddy se za tenhle díl nemusí vůbec stydět.

Pražský student (1913)

Jeden z prvních horrorů vůbec (první není, to je Le Manoir du diable), dalo se očekávat, že to bude spíše mysteriózní film ale co už. Pražský student je podprůměrný snímek, který zachraňuje pouze jeho rok vzniku a výše uvedený fakt. Jinak je totiž nudný až otravný, dříve ho lidé ale asi žrali. Pointa je každému uvažujícímu člověku jasná už po zjevení tajemného starce a tak se vlastně celý film čeká na tu jednu scénu. Jedno shlédnutí stačilo a zatím neplánuji reprízu.

Muž bez stínu (2000)

Velmi dobrý námět, na svou dobu dobré počítačové triky, dobří herci ale trochu nevyužitý potenciál. Když pominu zbytečný konec, kde všechno vybuchuje a hrdinové zachraňují sami sebe, tak je to skutečně zábavný film. Je zajímavé a dobře, že to autoři natočili, že když se stal hl. hrdina neviditelným, tak obtěžoval ženy, což by, ruku na srdce, udělala drtivá většina mužů. Scéna s Rhonou Mitrou je už ale trochu jinde. Občas jsem chtěl hodnotit nejvyšším počtem hvězd, nějaké záběry byly opravdu skvělé ale za ne moc povedený konec dávám 4.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Peter Jackson si své začátky odbyl skvělými Bčkovými horrory, což by do něj divák, z jeho tvorby znalí pouze Pána prstenů, nejspíš neřekl. Bad Taste se stal komediálním-horrorovým-sci-fi kultem ale na Jacksonův další počin, Brain Dead, nemá, je totiž minimálně o stupeň horší. U Bad Tastu se totiž tak nezasmějete, nezhnusíte a celkově nepobavíte, což je dáno menší akcí. Má sice občas více hluchá místa ale dokáže zaujmout svým osobitým stylem, podobným starším filmům Sama Raimiho (Evil Dead). Pořád je to ale vynikající film, který stojí za připomenutí a několikáté shlédnutí.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Naprosto vynikající díl Noční můry v Elm Street, jeden z nejlepších. Černý humor Freddyho se konečně naplno probouzí a na obrazovce se pořád něco děje. A to, že to měl být poslední díl? To mi nevadí, protože se ještě další natočily.

Tunel smrti (2005) odpad!

Odpad dávám jenom velmi výjimečně ale tahle debilní slátanina si ho zaslouží na plné čáře. Tak imbecilní film jsem teda dlouho neviděl, neherci přehrávají jak v nějaké telenovele, kamera je kreténská a snaží se být hrozně cool a samotný příběh je jedna velká sračka. Nehledě k tomu, že základní prvek - tedy hru s pěti lidmy okopčili z druhého Saw. Tunelu smrti se doporučuji vyhnout velkým obloukem.

Dům voskových figurín (2005)

Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal mnohem horší, původní originální snímek jsem sice ještě neviděl ale tohle se mi líbilo. S herci nemám žádný problém a i ta Paris docela ušla ale akorát bych film trochu zkrátil, přece jen je před akcí moc dlouhý rozjezd, alespoň tak o patnáct minut. Celkově se mi to ale opravdu docela líbilo, proto jsem byl překvapený ze zdejšího hodnocení.

Dread (2009)

Většinu horrorů z Velké Británie moc nemusím, vadí mi na nich ta jejich nihilistická atmosféra a celkově méně zábavnosti oproti Americe. Stejný problém jsem měl třeba i s filmem Hlad s Davidem Bowiem v jedné z hlavních rolí. O tom, že je Dread zfilmovaný podle povídky Cliva Barkera jsem nevěděl ale o to víc jsem z filmu zklamaný. Hodnocení hodně kolísá mezi dvěma a třema hvězdama ale rozhodl jsem se pro druhou variantu.