R1CH1E

• 7.4.2019  08:56
    Lord Jim (1965)

Videno na KRRR 2019

• 2.1.2019  15:00

Dojem z poslední epizody kazí tragické CGI, u kterého se chce člověku blejt.

• 8.9.2018  14:42

Skvělý díl hlavně díky gradaci humoru, spoustě running jokeů a provázaností postav z předchozích dílů, která je pro 3. sérii čím dál běžnější.

• 27.2.2018  15:44
    Živitel (2017)

Silný příběh o životě žen v Afghanistánu uprostřed války, který funguje jako dost temná pohádka pro děti (včetně pohádkového příběhu uvnitř příběhu), ale větší dopad bude tentokrát nejspíš mít na jejich rodiče. Za mě jedno z největších překvapení letošních Oscarových nominací. Doufám, že se nominaci za nejlepší animovaný film tomuto snímku podaří proměnit a díky tomu se snad dostane k více divákům.

• 26.2.2018  15:00

Díky bohu, že i dnes mohou vzniknout unikátní filmové snímky tvořené s neskutečným citem, zápalem a láskou. Loving Vincent k těmto zázrakům rozhodně patří. Forma zde navíc jen okatě nepřevládá nad obsahem, ale pouze doplňuje výjimečný životopis o výjimečném člověku výjimečným způsobem. Bravo.

• 13.2.2018  13:30

Pomalejší rozjezd stejně jako v první epizodě předchozí série. Carrie je ve své marné snaze o záchranu situace opět na hraně příčetnosti. Saul je stále macho tvrďák. Pokud se děj dále rozjede a nebude se zabývat stále únavnější linkou týkající se Carrie a jejích rodinných trablů, tak to ještě může být zajímavé. Každopádně rozjezd série pomalejší.

• 31.7.2017  14:14
    Křižáček (2017)

Spíše než o narativní film se jedná o zfilmovanou poezii, což přináší jistá úskalí v tom, že pro běžného diváka je tento film velmi náročný, a to hlavně kvůli minimalistické práci s kamerou, dlouhým scénám s minimem střihů a dialogů a až meditativnímu tempu snímku. Formálně velmi propracované dílo, které je však velmi náročné na sledování.

• 31.7.2017  14:08

Červený Trpaslík v celovečerní verzi od Carpentera.

• 31.7.2017  14:03

Svěží komedie plná chytrého humoru a gagů. Je až s podivem, s jakou lehkostí se dá vyprávět vypointovaný a komický příběh s minimem dialogů. Dnešní tvůrci by se v tomhle mohli leccos přiučit.

• 18.6.2017  14:56

Pro člověka, který vyrůstal v 90. letech na stejnojmenném seriálu, je tohle guilty pleasure as fuck. Vše dobré i špatné ze seriálu je i tady, akorát v ultra balíčku za pár set mega. Jako akční jednohubka a nostalgické ohlédnutí za papundeklovou verzí z dětství to funguje na jedničku.

• 9.4.2017  21:46

Nebýt toho až nechtěně komického patetického konce, tak bych šel na 4 hvězdy.

• 9.3.2017  14:55
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Pomalejší rozjezd možná spoustu diváků odradí, ale ti kteří vydrží, zažijí atmosféru osmdesátek, která se člověku pomalu vryje do kůže. Hodně velké plus má i zobrazení režimu pokud možno bez příkras nebo naopak velké karikaturizace. Některé epizody jsou sice slabší, obzvlášť ty, kde se moc neřeší hlavní linka, ale v posledních 2 dílech to do sebe všechno tak dobře zaklapne, že to zpětně divák snad ani nemůže brát jako scénáristickou výtku, ale naopak jako jasný záměr tvůrců. Český seriálový píseček je hned zas o něco pestřejší.

• 6.8.2016  20:53

Tak takhle teda ne. Šílenej digibordel, kde smrdělo zelené plátno s každého záběru.

• 5.8.2016  00:24
    Komorná (2016)

Další z filmů, které jsou na čsfd zbytečně haněné. Skvělá atmosféra, kompozice obrazů, vizuál, hudba i děj. Jo a taky sex.

• 19.6.2016  23:55

Výborný mix pohádky s hororovými prvky. Strašidelné tak akorát, aby se na to mohli koukat i starší děti. Spousta skvělých nápadů. Pro mně příjemné překvapení.

• 19.6.2016  20:02

Hloupoučké, na logiku se tu nehraje, ale na druhou stranu se film ani netváří moc vážně, stopáž je přijatelná, nic se neprotahuje, patosu je tu tak akorát a akce je tu spousta - navíc dobře řemeslně zvládnuté. Akční jednohubka jak má být. Škoda slabších triků, ale věřím, že to byla spíš otázka rozpočtu, než nezvládnutí práce.

• 14.5.2016  00:39

Skvělý horor, který nestaví na krvi a laciných lekačkách, ale na hutné a děsivé atmosféře plné strachu a bezmoci, která se vám vžere až do morku kostí. Lahůdka.

• 28.2.2016  23:34

Zajímavé a kontroverzní téma pojaté s maximální nudou a nezaujetím, kde je vše prvoplánové až běda a chybí absolutně jakýkoliv moment napětí nebo překvapení, protože člověk přesně ví, co se bude dít. Neskutečná nuda.

• 28.2.2016  20:32
    Room (2015)

Film, který začne jako klaustrofobické drama odehrávající se v jedné místnosti a skončí jako drama, zabývající se snahou obětí začlenit se do společnosti. Druhá půlka filmu však ztrácí právě onu klaustrofobickou a děsivou atmosféru, která člověku nahání pocit úzkosti a beznaděje a nedokáže tak dobře diváka naladit na stejnou emoční vlnu jako postavy. Možná právě proto Room působí jako 2 rozdílné filmy, které sice fungují jako celek, ale mnohem silněji divák prožívá právě onu první polovinu. P.S. Brie Larson si za tohle odnese plešouna, na to dám krk.

• 28.2.2016  14:41
    Spotlight (2015)

Skvělý příběh z novinářského prostředí, který se zabývá děsivou kauzou sexuálního obtěžování mladistvých knězi. Vše je založeno na skutečném případu, což velmi výrazně prospívá atmosféře filmu. Právě atmosféra a pomalé tempo spolu s civilním pojetím z toho dělají podívanou, ze které jde mráz po zádech, obzvlášť v momentech, kdy nikdo nemá o příběh zájem a dělá, že se jich netýká. Snímku se také skvěle daří vyobrazit vše ryze informativně, bez zbytečného démonizování jedné či druhé strany, avšak výsledný efekt je o to více působivý a silný. Bravo. Podle mě jeden ze žhavých kandidátů na zlatého plešouna.

• 27.2.2016  17:09
    Brooklyn (2015)

Krásná pohádka z Brooklynu. Hraje na emoce přesně tam, kde se to čeká, ale funguje na jedničku. A to se dnes cení.

• 26.2.2016  20:45

Viděn director's cut, který má 167 minut, ale i tak mi film neskutečně rychle utekl. Hlavně hudební části byly parádní.

• 23.2.2016  12:15

Část s historií filmu je nezapomenutelná.

• 14.2.2016  19:12

Možná trochu přísné hodnocení, ale ten film byl tak šíleně nezajímavý a béčkový, že si ani pár minut po jeho projekci už půlku nepamatuju.

• 13.2.2016  23:26
    Deadpool (2016)

Takhle už jsem se dlouho nebavil. Za málo peněz hodně muziky. Nekorektní, krvavé, originální, vtipné. Po záplavě komiksových adaptací pro široké publikum je to velké osvěžení! Pool. Dead.

• 12.2.2016  22:18
    Stážista (2015)

Neskutečně feel good movie, kde vše jede ve vyznačených klišé, přesně víte, co se stane v dalších minutách, a i přes to vše vás to šíleně baví a máte na tváři po celou dobu spokojený a přiblbý úsměv. Díky tomu ve filmu vůbec nevadí ani absence jakékoliv záporné postavy, nebo komplikací, které by ztížily cestu k happy endu.

• 6.2.2016  14:30

Adrenalinová lahůdka akčního žánru.

• 30.1.2016  22:03
    Husí kůže (2015)

Když se nad tím člověk zamyslí, je to vlastně jedna velká vykrádačka premisy z Jumanji. Akorát méně strašidelná a víc pro děti.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19