Šípková Růženka (2011)

Co to jako mělo být? Bez hudby, bez zápletky, s atmosférou, která nebyla dost silná na to, aby člověka nějak vtáhla do děje. Ploché, nezajímavé, zbytečné. Jediná podstatná věc tu byla ta, že jsem viděl Browning nahou.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tommy Wirkola mě zaujal už jeho dřívějším filmem Mrtvý sníh. Proto jsem šel na Jeníčka s Mařenkou s nadšením a jistým očekáváním. A to se vyplnilo do posledního puntíku. Byla tu skvělá akce, nechyběl tu humor a hlavně tu byla spousta rozumně dávkovaného násilí a krve. K tomu připočtěte skvělou hudbu, úžasné úvodní titulky a 3D, které tu výjimečně opravdu k něčemu bylo a jen nekurvilo dojem a máte jednu z nejlepších akčních oddychovek tohoto roku.

Pí a jeho život (2012)

Pozor, tenhle komentář obsahuje SPOILERY! Na tenhle film jsem byl velice zvědavý už po shlédnutí traileru a nadílka plešek, která se kolem něj shromáždila, mou zvědavost jen povzbudila. A výsledek? Vizuálně skvělé, až na pár slabších efektů, dějově nic tak extra převratného a závěr mě místo nadchnutí celkem zklamal, protože si myslím, že větší dojem by na mě udělalo, kdyby se film věnoval té verzi, co se opravdu stala a kdyby ji na konci Pí převyprávěl právě v oněch metaforách, které jsme sledovali celou dobu.

Argo (2012)

Tak oproti přeceňovanému Pí a jeho životu tady tu nadílku plešounů chápu. Affleck se mi jako režisér líbí mnohem víc než herec, protože způsob, jakým točí filmy je osobitý a poutavý. Tady mě v tom jen utvrzuje. Skvělé záběry kamery, dobrý casting herců, děj, který od začátku drží tempo a nepovolí až do závěrečného napínavého finále, u kterého jsem napětím ani nedýchal, to všechno bylo super. A nálepka "Inspirováno skutečnými událostmi" tady taky udělala své..

Železná lady (2011)

Musím říct, že jsem zklamaný, protože tomuhle kousku filmařiny chybí srdce. Není tu ani jedna zapamatovatelná scéna a s hlavní hrdinkou jsem si nebyl schopný vytvořit nějaký vztah. A proč? Tak zaprvé, když někdo hlavní postavu zachytí hlavně jako psychicky labilní starou důchodkyni místo toho aby se spíše zaobíral jejím dřívějším obdobím života nebo kariérou, je tu něco špatně. A špatně je tu hlavně to, že tenhle film vlastně celou dobu neví, čím chce být. Chce být komorním dramatem, které se soustředí na osobní život Margaret a to, jak jej ovlivnila její kariéra, nebo chce být politický thriller a historický náhled do krize v Británii? A nebo snad chce být podrobný životopis života paní Tatcherové? Snaží se o všechno a ve výsledku vlastně není ani jedno z toho. Na nic se pořádně nesoustředí, žádnou z dříve jmenovaných pasáží neprobírá dostatečně do hloubky, všechno jen tak lehce načne na povrchu a pak hned zase skáče jinam, takže v konečném důsledku se jen díváte na hromadu vzpomínek jedné staré senilní babičky. Promiňte mi, ale od filmu, který měl pojednávat o jedné z nejvýznamnějších žen 20. století, kde navíc hraje hlavní roli Meryl Streep, jsem čekal mnohem víc.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Přesně ten typ seriálu, který měl po prvních 3 sériích skončit a byl by to jasný kult za 5 hvězd. Ale ti Zmetci tam nahoře si řekli že ne, že to může vydělávat ještě dál a tak natočili řadu čtvrtou, která postrádá jak hlavní představitele, tak i kvalitu řad předchozích a proto mi zkazila celý dojem. P.s. 5. řada tomu vbc nepomohla. Ještě, že už byla poslední.

Speed Racer (2008)

První co mě napadá je fakt ,že je to typická klišoidní sračka pro malé děti. A druhé co mě napadá, že jsem si to neskutečně užil a bylo to pro mě absolutní guilty pleasure. Triky přeplácané, barviček všude jak nasraných, všechno je to umělé a svítí to a bliká a mě je to prostě fuk, já byl ty 2 hodiny jako malej kluk, kterej si prožívá svůj závodnický sen z dětství a žral jsem to. Žral jsem to všechno, žral jsem děj, který mi byl jasný po prvních 10 minutách, žral jsem i některé až trapně úsměvné scény. Užíval jsem si to, ať už to má jaké mouchy chce. A o tom snad má správný film být ne?

Do Říma s láskou (2012)

Po dokonalé Půlnoci v Paříži jsem měl vysoké nároky na tento pro změnu římský výlet. A nesplnily se. Je to sice stejně milé a podobně vyprávěné, ale chybí tu takové to kouzlo, jiskra. Možná by mohlo ubrat nějaké postavy a zaměřit se víc na ty zbylé, protože takhle mi byly všechny symaptické, ale k žádné jsem si neudělal pořádný vztah.

Tři králové (1999)

Zase trošku jiný pohled na Pouštní bouři. Tentorkát odlehčenější a vtipnější a bez zbytečného patosu.

Modrý samet (1986)

Asi nejsem ještě dost zralý, protože vážně nechápu tohle vysoké hodnocení. Pro mě prostě utahaná kriminálka s pár kozama a bobrem.