Sunshine (2007)

Z vizuální a zvukové stránky je to jasných 5*, protože to bylo asi 60x lepší než návštěva planetaria a to v pohodlí domova. Další obrovské plus film dostává za skvělou atmosféru a podání příběhu, protože to byl fakt nářez. Sedli mi i herci, ikdyž byli většinou méně známí. Vyjímkou je ale Cilian Murphy, protože ten jeho blbej xicht nemůžu ani vidět. Vůbec nechápu, jak mohli z někoho takového udělat v tomhle filmu hlavní postavu. Ale to, co předvedli scénaristi v posledních 30 minutách filmu, byl teda totální masakr. Skoro jako by si v poslední třetině pár vypatlanců tam nahoře řeklo, že z toho zajímavého sci-fi thrilleru udělají nejtrapnější horo roku, nebo co to kurva mělo být?! Mark Strong jako vypatlaný idiot, který zapomněl používat krém na opalování a dostal úžeh, ze kterého mu ruplo v bedně? To dokonale pohřbilo atmosféru filmu a za posledních 30 minut bych dal stěží 1*, protože konec je nejenže úplně maximálně trapný, ale taky chaotický a nepřehledný.

Solomon Kane (2009)

Konečně zase jednou nějaký akčňák, který sází na krev a atmosféru ponurosti. Prostě se vyžívánm ve scénách kde buď leje, nebo je tam tma jak v prdeli a do toho se tam řežou nějací maníci. Příběh je sice předvídatelný od začátku až do konce, ale to už tak u akčních filmů bývá, takže jsem si nestěžoval. Hlavně že ubíhal svižně, výprava byla dokonalá, efekty taky parádní, (žádný předigitalizovaný sračkoidní akčňák jako např. Souboj Titánů), ale komu dávám největší plus, je James Purefoy, který hrál víc než slušně. Bohužel, podobnost s Van Helsingem je opravdu velká, v některých scénách jsou dokonce hlavní představitelé stejně oblečeni a také vzhledově jsou téměř totožní. A závěrečná scéna na pobřeží u hrobů jakoby z oka vypadla závěrečné scéně z Van Helsinga, což u mě opravdu hodně srazilo hodnocení. Škoda. 3,5*

Noční hlídka (2004)

Moc složité, zamotané a zmatené. Ale i přesto to má své kouzlo a je to tak perverzní, až se mi to cdelkem líbilo, ikdyž jsem byl občas úplně mimo. Ale co jiného by jsme taky chtěli od Timura. Já vám řeknu, že až jednou natočí normální film, ožeru se jako prase.

Cvokař (2009)

Klidný film, který bych přirovnal k mírnému vánku, který žene děj pomalu dopředu, ale bohužel nakonci se nekoná žádná bouře, nýbrž bezvětří. Ono to naštve, protože konec jaksi vyšumí do prázdna a tím pohřbí celý film, který měl velmi pohodový, ale dobrý rozjezd a to bohužel nezachrání ani Kevin..

Souboj Titánů (2010)

Efekty dokonalé, akce skvěle odsejpá, ale příběh jsem jaksi ani nezaregistroval. A co je ještě horší, vůbec mě to netrápilo. Emoce by tento film nevyvolal ani u psychicky narušené osoby, natož tak u normálníího diváka. Co vás ale drží ve stavu bělosti při sledování je skvělá hudba. Hvězdu dávám za ni, druhou za toho pouštního Transformera, nebo co to kurva vlastně bylo a třetí dávám za povedené efekty. Jo a mimochodem.. Nebe, ve kterém žijí a vládnou bohové jsem is představoval jinak, než jako rybníček v Teletubbies.

Orphan (2009)

Typický horor se všemi jeho klady i zápory. Děj předvídatelný od samého začátku, spousta funkčních i nefunkčních lekaček a hodně krvavých scén. Nad nelogičností už jsem po první polovině nepřemýšlel, jinak bych ten film musel vypnout a pustit si Teletubbies. Ale teď trocha té chvály - odsejpá to vážně parádně, krve je tam při nechutných scénách jako z vola, ale hlavní plus patří Isabelle Fuhrman, která hrála opravdu dokonale a které jsem tu ďábelskou svini žral do posledního detailu. Konec je tak trapný svou nelogičnostní, předvídatelností a všemi klišé, ale stejně jsem se u něj bál a byl jsem do něj zažranej, takže jsem byl vlastně spokojenej. 3,5*

Planeta 51 (2009)

Skvělý nápad, který ale upadá na nedostatku originality. Ano, pár hodně dobrých a originálních nápadů tam je (například "kamenný déšť"), ale vykrádaček jiných filmů je tam mnohem víc. Rover je až nápadně podobný Wall-Emu, šílený doktor jakoby vypadl z oka Dr. Švábovi z Monster a Vetřelců a mohl bych pokračovat. Ale i přesto všechno se mi líbilo zpracování, pár dobrých gagů tam taky bylo, ale i tak je to pořád slabší průměr.

Bez soucitu (2010)

Svižnej béčkovej akčňák se skvěle sestříhánými scénami a hláškujícím Travoltou, který tady jep ořád ve formě. Co na tom ,že půlka scén je úplně nerealistická, když to odsejpá a jsem do toho zažranej jak malej kluk?

Kostka (1997)

Velice depresivní atmosféra je největším kladem a zároveň víceméně jedinou věcí, kteoru zde lze hodnotit, protože nebýt právě oné atmosféry, je to film o ničem.

Vlkodlak (2010)

Tenhle film je jeden velký paradox. Herecké obsazení je skvělé, technické zpracování téměř dokonalé, (hlavně z viktoriánského Londýna jsem uchcával blahem), ale i přes toto všechno tomu něco chybí. Všechno je to divákovi naservírováno asi jako v čínské restauraci. Taky tak studené a bez chuti. A bohužel ani skvělé herecké výkony Benicia Del Tora, Antony Hopkinse (který je stále ve formě) a Huga Weavinga to nezachránili. Lepší 3*