Zázraky starověku (2014) (seriál)

Škoda jen, že o těchto výjimečných stavbách a objevech starověku referují uřvaní a ze všeho vydření Američané, kteří musí za každou cenu udělat show pro davy i z historického dokumentu...

Zběsilý útěk (2006)

Jízda, jízda a zase jízda, od začátku do konce, která mi nedovolila podívat se jinam. Snad jen... Doufam, že nic moc neprozradím, když napíšu, že mě trošku zklamal konec s americkou vlajkou. Ale i tak si tohle dílo zaslouží plnej počet hvězdiček.

Zelený sršeň (2011)

Celkem povedené, ale moc nemám rád filmy, ze kterých si půl hodiny po skončení nepamatuji ani polovinu. Na druhou stranu Christoph Waltz se mi v Hanebných panchartech hodně líbil a po tomhle filmu ho začínám mít opravdu rád. Jeho projev je prostě super.

Země: Vznik planety (2011) (TV film)

Tady by se měli inspirovat ostatní tvůrci, jak se točí akční film a drama, které celou hodinu a půl drží tempo na vysoké úrovni a nemá hluchá místa. A to, že je to navíc skvělý dokument s výbornou hudbou, doplněný příjemným komentářem, je další přidaná hodnota. A ještě jedno obrovské pozitivum závěrem: Žádné mluvící hlavy. Povinně pouštět ve školách!

Zeptejte se Cindy (2001)

Co si budeme povídat, ten film je chvílemi tak strašně pitomý, až to bolí. Jenže Angie Harmon je tak neskutečně krásná, že jsem asi od půlky nevnímal děj a jen jsem čekal, až se objeví v dalším záběru. A já se tedy ptám, dají se dát filmu tři hvězdičky jen proto, že byste se chtěli vyspat s hlavní herečkou? A odpověď zní ANO!

Z hříček o královnách - Vzpomínka na Hamleta (útržek norský) (1995) (epizoda)

Skvělá inscenace. Preiss a Vinklář to je sázka na jistotu. Ale himlhergot co tam sakra dělá Brožová? Vždyť i ta čelenka, co nosí ve hře na hlavě, hraje líp než ona... Naštěstí je tenhle díl trošku jiný než ostatní. Jinde hraje královna v příběhu prim, tady je Brožová jakoby omylem a páni ji svým výkonem zastiňují. Chvála Pánu Bohu! :-)

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

"...chtěl jsem mu narovnat nohy, ale jedna se ulomila!" :-) Na plný počet to není, ale scény z Hitlerova hlavního stanu jsou kultovní.

Zkratky ke štěstí (2003)

Kdybych to měl napsat "baťovsky", tak ikdyž jsou tyto dva filmy s podobným namětem, tak Ďáblův advokát je něco jako boty Adidas a Zkratky ke štestí boty Sandic a ještě se slevou. Občas mi bylo líto sira Anthony Hopkinse, ze musí odřikávat ty radobymoudré věty. Nemůžu si pomoct, prostě nuda...

Zlatá mříž (1999) (pořad)

hvězdička za některé fóry...

Zlatovláska (1973) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale hrozně mě v téhle pohádce rozčilují dvě věci. 1.Umělotinou zářící vlasová helma Jorgy Kotrbové a 2. ten půl centimetr tlustý "neviditelný" špagát, na kterém visí ona "malá" muška velikosti boty, co pomáhá princi určit správnou princezničku. Nejsem hnidopich a dokážu hodně věcí vytěsnit v zájmu celku, ale tohle ne... .Jinak jak už někdo napsal přede mnou, je to pohádka, ve které se hodně zpívá, až moc!