Cesta (2009)

Film bez pointy. Osobně jsem čekal, kdy se konečně dozvím, co se to vlastně se světem stalo, když si dali tak parádně záležet na vizuálu zdevastovaného tehdejšího světa. Na druhou stranu i bez pořádného příběhu to umělo posadit do židle, hlavně díky dobrému výběru hlavní role. Toho malýho kluka(holku?) bych nejradši viděl ve scénáři jako němého. Napětí fungovalo ve chvílích, kdy mělo takže alespoň něco. Další ukázka toho, jak může film zaujmout sice bez příběhu,ale se sympatickym hlavním hrdinou,poutavým vizuálem a občasnými dobře natočenými akcemi.

Země mrtvých (2005)

Že je to béčko, s tim jsem byl seznámen už před zapnutím. Jenže i béčko by se mělo alespoň pokoušet splňovat jakés takés kritéria. U mě je nesplnil. Těžkej průměr, ne-li podprůměr. Nic tam nefungovalo. Napětí,strach nikde, mrazivá hudba hrála vniveč. robotická zombie vypadala sice dobře vizuálně, ale veškerá akce vypadala naprosto neúčelně komediálně nebo zbytečně odporně/detaily na trhání střev apod). Simon Baker byl fajn a celkem originální lidská bašta taktéž, takže za to dvě hvězdy a taky za to, že jsem se na to kupodivu nenuceně dodíval.

Insidious (2010)

Dobrá práce!! Konečně horůrek, ze kterýho mám dobrej pocit. Sice je pravda, že jsem se u něj ani jednou moc nelekl, ale zato mrazivá atmosféra se táhla už od chvíle, kdy chlapec(Dalton) upadl do ,,komatu'' a houstla až do konce. Herci víc než sympatičtí, ale co mě bylo ještě sympatičtější byl scénář( ne že bych ho snad někdy viděl podrobně :D ), který neobsahoval až urážlivě stupidní dialogy a byl napsán tak, že vás ve filmu vyloženě nesere rodič, který odmítá vidět do očí bijící abnormality. Skutečně skvělá práce. Není to sice kandidát do hororové topky, ale na dnešní dobu se už horko těžko sežene i podobný líbivý kousek.

Temnota (2002)

Není moc co dodávat. Uživatel Dudek tak na 90% vystihl vše, co bych napsal já, až na to, že mě připadali až na tatínka(ten až později) všechny postavy otravné. Podle mě nebyly špatně napsány jen postavy, ale vůbec celý scénář je postavenej na hlavu. že tam byly hloupé dialogy? Byly, ale ty jsou i v hororech, ve kterých je pro jiné kvality přehlížíte. Možná k tomu přispěl trochu i český dabing, který,ačkoliv mi jinak nevadí, byl skutečně otřesný. Nemá smysl psát víc. Nuda, promrhaný potenciál a nebýt toho velmi dobrého konce, tak by to ani pro ten potenciál neplatilo. 2* pohasínající hvězdy.

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon (2011)

Za mě tři hvězdy, přičemž tu poslední si film vydobil za perfektně sladěný konec s pěknou hudbou. Na tyhle ty vysvětlující ,,smutný'' flashbacky si moc nepotrpim, ale musim uznat, že v tomto případě mě to perfektně vytrhlo z klišovitých až nudivých lekaček, které zpočátku sice fungovaly, ale přehnali to s počtem vedlejších rolí, které musela holčička zlikvidovat. A proč zlikvidovat? Ano to je druhá věc. Scénář. Je to všechno hezky udělaný a hezky se na to dívá, ale konec je udělaný tak jak je a v tom případě nechápu motiv ducha. Sám teď porušuji asi nejdůležitější pravidlo u hororů a mystic ghost hororů vůbec a to je snaha přemýšlet nad tím. Nu což..To se stává když film nedostatečně přitáhne pozornost. Posledním hřebíčkem do rakve je herectvo. Jak všude vykládám, Japonci mají perfektní cit pro vytváření mého nejoblíbenějšího hororového subžánru od scénáře,hudbu,režii prostě všechno, AŽ na účinkování v nich. V mých očích se prostě můžou snažit sebevíc, ale jejich vizáš,pohyby a všechno ostatní nedokážou projevit důležité emoce a hlavně strach. Hlavní herečka mi tady přišla nesmírně komická a dokonce místama i přehrávala. Já prostě jen pevně doufám, že tyto horory sklidí dostatečný úspěch na to , aby se začalo pracovat na remakách.

Schindlerův seznam (1993)

Na tento film se dobře kouká, neboť je z rukou jednoho z nejlepších. Černobílá stylizace lépe poukazuje nejen na stejnobarevné vnímání tehdejšího světa, ale dodává filmu v určitých momentech grády( např. při příjezdu ,,ženského'' vlaku do Osvětimi). Vyobrazení zla v podobě nacistických hyen na výtečnou, ale co se dobra týče tam to v mých očích dost pokulhává. Nutno přiznat, že jsem film viděl po třetí a tak trochu jsem se zamyslel nad komentářem uživatele Gemini, s jehož názorem na vyobrazení Oskara Schindlera se více či méně ztotožňuji. Jen bych k tomu rád dodal, že mě se nelíbí ani to, jak vyobrazili tu vstřícnost a šlechetnost lidí v ghetu a pak i v táborech. Prosim vás, ať se na mě nikdo nezlobí, protože ono to určitě v některých případech asi tak bylo, když už jim nic jiného nezbývalo, ALE. Taky je pravda, že v takovémhle množství lidí se našli taky pěkní parchanti, co chtěli i ten kousíček ,,žvance''(myšleno čehokoliv co bylo potřeba) jen sami pro sebe. Ale to by samozřejmě nezapadalo do kompozice pana Spielberga a té jeho romanticko- uplakané poslední 20ti minutovky, ve které mě už na třetí shlédnutí začínal štvát i Liam a to už je co říct. Za 4* ale víckrát už si to asi nerisknu.

Kazatel (2011)

Tohodle filmu byla škoda. Měl dobré herecké obsazení, hlavně hlavní postava byl sympaťák. Ale ten film postrádal jakékoliv emoce. Pokus o romanci totálně selhal, o postavách jsme se toho dozvěděli nula nula nic. Cam Gigandet tam působil vyloženě trapně jak se furt vztekal jak malé děcko. Na konci jsem očekával, kdy se to konečně zvrtne a záporák začne dostávat sodu v podání souboje mnicha a kněžky a on umřel takhle trapně. Říkám škoda, mělo to na víc.

V Bruggách (2008)

Nikdy jsem u filmu necítil aby v určitých pasážích opisoval definice jednotlivých žánrů. Takhle přeplácanej mix mi ale vůbec nesedl. Kdyby to byla akční komedie bez těch filozofujícíh pasáží tak budiž, ale takhle to bylo přeplácaný že i sám film vyšuměl do ztracena. Ale je to vážně škoda, protože akční pasáže (opět bez těch parodií) byly natočeny dobře a nějakej ten vtípek se taky vydařil a to hlavně v první půlce filmu, po ní už pak pouze přispívaly k degradaci výsledného dojmu. Film mi zpříjemňoval akorát Gleeson, kterému narozdíl od Farrella sedí ta dvojrole akčňák, drsňák, pan komický obličej apod. a z Poézky taky roste líbezná holčina. A co se Farrella týče, mám na něj po několika zhlédnutých filmech jasnej názor a definoval bych ho jednim slovem a to jest Kýč- pěkně vypadá, role drsňáků v moderních filmech mu sedí( v Budce mu to slušelo nejvíc) ale navíc u mě prostě nemá. Tenhle film dokázal, že toho sebe parodujícího drsoně udělat neumí a nahodit jinej obličej než ,,Nejvíc drsnej-drsnej-nejmíň drsnej'' taky nezvládne. On za to asi nemůže. Ale co už. Ikdyby tam snad hodili někoho mému oku více lahodícího, tak by to musel být komik, protože podle tohodle scénáře by ze mě ten film vytřískal třetí hvezdičku jedině přes lepší humor. Toť vše. A abych nezklamal ty, co to budou nevěřícně třeba číst, tak samozřejmě nechápu to hodnocení. Zas vypuklo sestupné řetězové nadšení. Kdyby alespoň jeden z těch žánrů vynikl, na něco se ten film zaměřil.ŠKODA

LOL (2008)

Dávám pět a to z následujících důvodů. Je to kýč, je to klišé, ALE!! Na rozdíl od stupidních amerických béček, z tohoto dýchá úroveň. Pokud jsou ve Francii skutečně schopni puberťáci tohoto uvažování, jaké je ve filmu zobrazeno, tak jim z čistého srdce závidím. Musí se tomu nechat taky to, že by si film mohl(ikdyž už toho neměl moc co dodat) dovolit mít klidně i o pár minut delší stopáž a nudit by asi nepřestal. Jak jsem již řekl, dala se z toho vycítit francouzská atmosféra, výchova, styl kalení, oblečení, všechno to bylo sympaticky naservírováno tak, aby si toho divák všiml jen letmo jako pěkné zahrádky kolem panského sídla. V porovnání s americkými slátaninami, které z 95% ukazují jen na tamější demenci školáků.

Comeback (2008) (seriál)

Je to fajn seriál. Já jich viděl jenom pár dílů a proto taky to kladné hodnocení. Věřím, že tímto není těžké se přecpat. Dejdar alias Ozák byl fajn ale je to první postava, která je vydána na pospas přehrávání. Naštěstí je tam Matonoha, kterej podobné ,,nudy s Ozákem'' vykrejvá. Zápletky jdou od deseti k pěti a naopak, ale nikdy mi z žádného dílu nevyšla nuda. Některé z dílů jsem si pouštěl i víckrát. Nejsem sice žádnej skalní fanda, ale jako kvalitní pokus o českej sitcom mi to teda rozhodně připadá. Za mě 4*