Politické harašení aneb S politiky stále netančíme (2001) (pořad)

S odstupem času si myslim, že situace u nás je tak ubohá, když si politici dovolí vysmívat se v záznamech ve sněmovně svými proslovy a chcát občanům do ksichtu, že už nám nezbývá nic jiného, než si z toho dělat srandu. Dokud měl ještě Šimek dech, byla to bomba. Občas mě už fakt bolelo břicho. Bubílková sama o sobě stojí za ho**o, je uječená a neumí ani zabarvit hlas tak, aby si z toho vybavil člověk tu momentku a zasmál se. Bez Šimka ani ránu.

Na Hromnice o den více (1993)

Perfektní komedie, fenomenální, u které si ani nevšimnete, že ke konci převážně už přetéká na romatiku. Má jen jednu chybičku, ale tu zmíním jen jakože zmíním. Myslim si totiž, že kdyby ze dne na den z nevrlého unuděného a cynického Billa najednou byl druhý den všeuměl, že by ho všichni měli za psychopata, než vzor, ale tak by to samozřejmě nešlo že :) Jak už jsem zmínil v jiném komentáři u filmu s Billem- je škoda, že se v jeho nejlepších letech nevyužil jeho potenciál naplno a že vzniklo jen tak málo komedií, kde rozesměje pouhým ,,jednoduchým'' úšklebkem, které umí jako nikdo jiný.

Nezlomná vůle (2006)

Kdybych byl s probíraným tématem seznámen podrobněji asi bych tak shovívavý nebyl, protože se mi to zdá až příliš přeslazené na to, aby to byla pravda. Nejspíš to byla čistokrevná politická bitva o čistě osobní zájmy, než-li poslání udělat svět lepší. Ale film má tu výhodu, že je zajímavě a pěkně natočen s dobrým hereckým obsazením a Londýnské kulisy dýchají dobou což přidává na atmosféře. Za mě lepší 3-4*

Nesnesitelná krutost (2003)

Námitka ctihohodnosti, škrcení svědka. Námitka se zamíta. :-) Já nemam co bych víc dodal, bombastická komedie plná hlášek, úžasně zahrané všemi herci, bez nichž by se pomyslná vážnost určitých situací nepřenesla v naprosto parodickou pitominu, která vás rozesměje na několik vteřin a pousmějete se vždy, když si na ní vzpomente. Coeny jsem neměl po jejich premiéře u mě ,,Opravdovovou kuráží'' moc rád, ale jde vidět, že pokud nepřekombinovávají žánry, tak jim to jde moc dobře.

Habermannův mlýn (2010)

O Habermannovi nevim nic to je pravda, ale ať byl jakýkoliv, vypadá to až moc průhledně a účelně na to, aby byl skutečně takovym mučedníkem jak ho tam vyobrazili. Nicméně to nic neubírá na faktu, že film na mě působí velice dobře. Zejména se mi líbil výkon pana Beckera alias Kozlowski a Karla Rodena. Závěrečná mašinérie se v důsledku přeslazení Habermannovi postavy jeví trošičku nevábně, ale věřím tomu, že to tak všeobecně nějak probíhalo. Lidé se bez jakýchkoliv výčitek a vzpomínek z minulosti stávají zvířaty a k tomu taky celý film úspěšně, byť místy nemotorně, dospěl. Za mě lepší 4*

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

5% Romské menšiny v ČR pracuje. Mno tady je jedna z názorných ukázek, jak. Kdyby tam aspoň měla kosti od kradenýho kuřete odněkud z Bulharska s vyrytejma symbolama ze seriálu Hvězdná brána, tak by to bylo aspoň originální. Ale ony ani ty trapný žolíkovky pořádně míchat neumí. Ubohost. Pokud nutně ,,věštkyně'' musí být seschlina s hlasem 40ti cigaret denně a vyjadřováním jakoby ji právě odebrali od automatu. No, pokud je to jedno z nutných zel, které platí Prima Cool, ještě to Primě prominu, ale nemůžu uvěřit, že tam do studia ty vagabundy pustí.

Mateřská posedlost (2008) (TV film) odpad!

Tak jsem jednoho krásnýho větrnýho večera seděl v práci a kolegyně si vedle mě rozbalila tu přenosnou televizi a dávali tam k mému utrpení tohleto. Vzhledem k tomu, že na televizi prakticky až na vytipovaný záležitosti nekoukám, tak jsem už zapomněl co televizní produkce plodí za voloviny. Občas jsem na to mrknul ale většina byla z odposlechu a trhalo mi to uši. Dementní dialogy, scénář napsal nějaký začínající mistr v oboru ožralej na maturitním plesu a když jsem zahlédl nějakou z postav tak v kombinaci co ze sebe vypouštěli bych bez milosti střílel. Jen doufam, že kolegyně, které je kolem 50ti, začne používat na tý krabičce i to USB co tam je, protože to už bych nemusel vydržet.

Propast (1989)

Nenáročný zábavný film. Na rok 1989 bych teda čekal něco jiného ale budiž. V podání Camerona se dá překousnout i ta přemrštěná dávka romantiky, která v závěru nakonec působí jako hlavní dominanta filmu. Mimozemšťáni, kteří se chtěli kamarádit mi až zas tak nevadili, ale v závěru mi připadalo že tam byli jen pro ten milostnej happyend a to už nepřekousnu. Jako celek to ale působí dobře a Cameron se tak dá označit za režiséra, který umí točit ,,pro všechny''.

Titanic (1997)

Tak. Po nějakém asi 10tém shlédnutí v mém životě jsem se rozhodl, že si k tomu taky něco napíšu. Vždycky jsem měl Cameronův Titanic za ten nejlepší, co kdy vznikl,což se za ty roky nezměnilo pro mě. Vždycky jsem to měl za 4* záležitost, protože se mi nelíbil ten zbytečně protahovaný konec s babičkou Rose. Ale měl by to být důvod k hodnocení perfektního filmu pouze nadprůměrným hodnocením? Myslim, že ne. Cameronovi filmy prostě mají strašnou sílu. Umí vtáhnout do děje a pustit ho až po titulcích. Některé prožíváte trochu déle, každopádně si jeho film zapamatujete a několikrát si ho za svůj bídný život pustíte znovu. Tohle je přesně jeden z nich. Zjistil jsem, že ta romantickou část člověka štve spíš podle toho, v jaké náladě se na film jde koukat- např. dneska mě dostala. Je to možná přeslazené, takže v normální náladě to člověk spíš překousne- každopádně ale i dobře zahrané, což redukuje utrpení. Cameronův Titanic mi ale ukázal něco, co jsem v žádnym filmu nikdy neviděl. Představil mi vodu, jako něco, z čeho musí mít člověk úctu. Perfektními záběry udělal z obyčejné vody živel, který se těžko vidí i v dokumentech či realitě. Všechno protkáno perfektní hudbou, výkony už jsem zmiňoval, herecké obsazení perfektní. Není co dodat, prostě Cameron.

Chata v horách (2012)

Jsem dost v rozpacích z tohohle filmu.Převážnou část filmu jsem měl pocit, že je to zas jeden z těch připitomnělých filmů, co se nám snaží vnuknout myšlenku, jak to vlastně na světě chodí ohledně mystiky. Pak, když se tam ke konci začalo cosi mlít o bozích a rituálu, tak už tomu status ,,nejdementnější scénář'' nic nevzalo. Na druhou stranu, alespoň se tam začalo něco dít, když nastoupili do toho výtahu. Nikdy jsem nebyl na slashery, ale tohle se ani nesnažilo být napínavé. Hrála napínavá hudba, lidi se tvářili vyděšeně, ale pak je zabili naprosto tuctovym způsobem- takže 3/4 filmu je totální nuda. Buď to byl zájem režiséra aby to takhle dopadlo, nebo je prostě neschopnej. Mišmaš všeho, z kterého nevzniklo nic. Myšlenka byla dobrá a originalita tam byla taky, ale ničím nešokoval. Za originalitu, herce a pěkný obludárium 2.5*-3*