Duna (2021)

ÚŽASNÉ!!! To hlavní-předurčenost Paula se jim tam povedla dostat v každé jeho slze a mimice obličeje. A zbytek obsazení též excelentní. A ta hudba a kamera jsou stvořené pro kino.

Učitelka (2016)

Dílo Hřebejka a Jarchovského. Povinné pro ty, co to pořád hází komunistům. Jak rychle lidi zapomněli na nesvobodu a hlavně na strach z kardinálních sviní s mocí. Má to atmosféru, tempo, gradaci a prostředí podobnou Vlastníkům. A taktéž je to stavěné na hereckých výkonech.

Služka (2021) (seriál)

Upřímné, drsné, milé. O tom, jak je domácí násilí možné ve více formách. O tom, jak jsme my ženské silné a dáme všechno.

Ex Machina (2014)

Casting + efekty super Na můj vkus ale moc chladné. Pointa a konec sice předvídatelné, ale i tak tomu nasadily hvězdu navíc. Po technické stránce tomu nejde nic vytknout dejte si to na velké obrazovce!

Tiché místo: Část II (2020)

Pecka pecka pecka!!! Stejně dobré jako jednička a ještě kapku lepší (Já jsem tak šťastná, když píšu o pokračováních taková slova) Herecké výkony geniální. Emily, Cillian a i pár minutový part Krasinskeho (který to zase režíroval)

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Krása, úplně mi to sedlo, doslova rozsekalo. Je to civilní, strohé a takové nevyumělkovaně opravdové Kate je Kate a hraje jako vždy první ligu. Dost mi to připomnělo tou poctivou policejní prací seriál The Killing (USA/2011)

Až na krev (2007)

Na začátku sleduješ jen těžký život ropařů na přelomu století. Tzn. 15 min. v úvodu nikdo ani nemluví, pořád jen ropa, ropa, ropa Ale pak tě plnou parou udeří 100% odevzdání se postavě-tak jak to Lewis umí. Ty skoky od černého humoru k šílenství, nebo od lásky k vražedné posedlosti.... Wau! Oscar za hlavní roli zasloužený. A ta hudba a kamera! Obě jsou tak zneklidňující a zároveň podtrhují danou chvíli! Jen za jednu cca 15 min drásající scénu, kde je hudba jako další postava, lituju že jedna z osmi nominací nebyla právě za hudbu!

Noc patří nám (2007)

Ona by to byla průměrná kriminálka…, ale Joaquin Phoenix v hlavní roli… Zjišťuju, že jenom jeho přítomnost v čemkoliv automaticky znamená v mém hodnocení tři hvězdičky. Stejně tak to se mnou umí Al Pacino a Leonardo.  Byla to napínačka, sem tam akce, hodně dramatické hudby. Takový silnější průměr.

Dark Waters (2019)

Podle skutečné události. Dvouhodinová pecka. Právník, který se nevzdal a bojoval 20 let (!!!!) za svoje klienty Jako ten život/svět je někdy na prd, ale má cenu bojovat. Hodně nadprůměrné a to nemusím Ruffala ani Anne.

Odhalení (2019) (seriál)

Matka, dcera a Münchhausenův syndrom by proxy v hlavních rolích. Joey King a Patricia Arquette překonaly sami sebe. Mrazivé, děsivé a někdy až nepochopitelné. Takové obživlé panopti kum amerických figurek.