Pod

okres České Budějovice
Záliby: Paleontologie, Zoologie, Cryptozoologie

<< předchozí 1 2
    • 15.2.2017  16:57
    Westworld (TV seriál) (2016)

Je tam stopa po Abramsovi a Nolanovi... Bohužel jí zcela degraduje ubohost HBO. Velká škoda a strašné mrhání talentem a penězi.

• 20.11.2016  02:14
    The Monster (2016)

Promarněná příležitost. Mohl z toho být skvělý kryptozoologický horor.

• 29.10.2016  14:40
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Vše tu už někde bylo a bylo to lepší. (viz.: Super 8 + Fringe + Primeval + ...)

• 29.10.2016  14:38
    Ztracená archa (TV seriál) (2015)

Je pravda, že tento "konspirační" seriál zas tak konspirační není. A za to zřejmě mohou redaktoři Edny, kteří si to dost přikrášlili, jelikož na jejich webu můžeme vidět slovo "konspirace" všude možně. Ve skutečnosti jde jen o nesmyslné náboženské tahanice + nějaké to krimi. Záhady snad jen pro trailer, český název a prohození do prázdna. Alespoň že to bylo uzavřené.

• 13.9.2016  19:24
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Možná ne všechny záhady by měly být objasněny... 100%

• 11.9.2016  01:16
    Mělčiny (2016)

Jaume Collet-Serra je mistr v napětí. Jinak jde o takovou trošku horší verzi Rogue, ale se žralokem.

• 20.8.2016  19:37
    Super 8 (2011)

Abrams a záhady tak, jak je zbožňuji! Nezapomenutelné jedinečné dílo.

• 20.8.2016  19:35

J. J. dělal co mohl a odvedl vskutku vynikající práci. SW je konečně koukatelné. Epizodyčnost a neskutečně ubohý záporák však film sráží o příčku níže a cejtim v tom zásluhu studia.

• 19.8.2016  23:11

Kam se hrabe Star Wars. I když ne tak umělecky propracované (absence Abramse), si další díl udržel všechny přednosti předešlých dílů. Příběh je oproti nim jednodušší, ale inteligentní. Bohužel smutné 50. výročí tak dostalo chválihodný snímek. 90%.

• 19.8.2016  23:02

Film je tak dobrý, jak je dobrý záporák. A tady je/jsou nejlepší. 100%

• 19.8.2016  23:00
    Star Trek (2009)

Čím vícekrát film shlédnete, tím je lepší a lepší. 100%

• 25.6.2016  11:26

Konečně je tu zas Emmerich tak, jak ho mám rád. Film v tak globálním měřítku a s tolika postavami by si zasloužil minimálně o hodinu delší stopáž. To je hlavní kámen jeho úrazu. A kde byly doutníky?!

• 17.6.2016  19:52

TO BYLA TEDA SHOW! Chu si u G.I. Joe vyzkoušel, jak sequely rozhodně nedělat a teď už očividně ví, jak je dělat. Oproti minulému dílu bohužel ubyla mysterióznost a krimi, zato přibila komediálnost a akce. Na této metamorfóze utrpěla atmosféra a osudovost prvního filmu. Ale přibilo několik dalších prvků a už jen kvůli nim stojí za to film vidět. Těmi "prvky" jsou Lizzy Caplan, Woody Harrelson (!) a snad ta nejoriginálnější a nejlépe natočená loupež v dějinách filmografie. Kritikové si stěžují na komplikovanost a spousta zvratů ve scénáři a ovečky je poslušně následují - kritikové už nevědí, co by filmům vytkli! Po technické, režijní a herecké (nejlépe obsazená týmovka od Star Treku) jde o velmi kvalitní svěží standard, který v dnešním "komiksovém" světě nemá obdoby. No a to nejlepší nakonec - HUDBA! Brian Tyler je prostě Pan Skladatel a bylo úžasné poslechnout jeden z nejlepších a nejoriginálnějších motivů posledních dvou dekád pořádně ohulen v kině na pozadí tohoto netradičního blockbusteru. Navíc se jedná o nejlepší komedii od The World's End.

• 10.4.2016  02:20

Extrémně napínavé, atmosférické, mysteriózní a znepokojivé. Už dlouho jsem neviděl film, který by nahnal tolik hrůzy a tak moc vtáhl do děje. A natočeno za tak málo peněz? Takhle se mají točit filmy....

• 20.9.2015  00:02

Takhle poctivý béčkový monster horor se dnes už zkrátka nevidí. Ušitý mě akorát na míru, atmosféra městských legend, postupné budování napětí, prostě dokonalost. V dnešních dobách, bych už nečekal, že někdo něco takového ještě může natočit. (Jen to trošku moc přehnali s filtry.)

• 15.8.2015  22:39

Snaha byla, ale nic nového.

• 12.8.2015  01:01

Škoda, naprosto nevyužitý potenciál Věcí. Navíc ještě více zklame, když uzavřené prostory lodi zamrzlé v oceánu k tomu přímo vybízí. Čekal jsem rozhodně více.

• 2.6.2015  18:49

Akční? Ne. Horor? Už vůbec ne... Dvě hvězdy z úcty k prvním dílům obou sérií, které jsou nezapomenutelné klasiky...

• 23.5.2015  21:48

Musím říct, že tohle jsem nečekal, ta dobře vydařený dobrodružný survival thriller jsem už dlouho neviděl. Jistě, na The Grey to nemá, ale těch 5 hvězd má zaslouženě. Finální boj je nezapomenutelný!

• 27.3.2015  17:58
    Nultá hodina (TV seriál) (2013)

Nemám absolutně žádný problém dát tomuto seriálu plný počet, obzvláště kvůli zdejšímu extrémnímu podhodnocení. Během 13 dílů, kde je tajemství na každém kroku, projdeme mnohem více záhad a konspirací, než jsem čekal. Mnohem více a mnohem zajímavějších témat ze světa tajemna by nás určitě ještě čekalo v nadcházejících řadách, které by se, podle závěru, odklonily od původního děje 1. řady a zkoumaly by vše možné záhadné, která je uzavřena, nebýt neobnovení pro další sérii, díky bídné sledovanosti (opět, jak jinak). Takový seriál by to chtělo...

• 23.11.2014  18:27

Úžasně atmosférický a zcela dokonalý thriller. Matt Reeves po svém neúspěchu je opět na správné cestě a doufám, že s dalším dílem této vzkvétající nové velkolepé série nasadí laťku nad první díl. Našlápnuto má vskutku jedinečně - jedním z nejlepších filmů letoška!

• 16.11.2014  01:09
    Interstellar (2014)

Po všech stránkách naprostá filmová dokonalost, ovšem až do chvíle, SPOILER než se rozpadne Tesseract. Snad poprvé, kdy mě u Nolanů zklamal konec filmu.

• 6.8.2014  21:20

Velkolepé efekty, perfektní zvuk, skvělá atmosféra, kamera a opět úžasná hudba Briana Tylera./Trochu víc dětí a zbytečných keců.

• 18.7.2014  08:24
    Alcatraz (TV seriál) (2012)

Geniální mysteriózní seriál, což se dá od Abramse jistě očekávat, takže zase nezklamal. Sam Neill je borec. FOX - ať už konečně zkrachuje!

• 17.5.2014  10:20
    Godzilla (2014)

Tak od del Tora jsem dostal akční nářez v podobě Pacific Rim a nyní dramatický realistický dobrodružňák s budováním napětí hned od začátku, kvalitním odvyprávěním příběhu i perfektní atmosférou. Všímavý divák si i může všimnout odkazu na Emmerichovu Godzillu, což mě rozhodně potěšilo. Velkolepý vizuál a padnoucí hudba. Jsem rád, že se režisér vydal touto cestou a ne cestou Pacific Rimu. Doufám, že Gareth Edwards zůstane u monster žánru, protože má rozhodně dobře našlápnuto.

• 15.1.2014  15:32
    Apollo 18 (2011)

Po tomto filmu se už na Měsíc nikdy nebudete dívat stejně.

• 22.12.2013  20:05

-- Vizuálně velkolepé. -- *Pokud jste ještě film neshlédli, nekoukejte se na něj s voiceovery, ale v původní verzi, který vyšla na BD jako bonus.* Jsem veliký fanoušek dinosaurů a této série. *Film rozhodně žádným zklamáním není, a vůbec si nedovedu představit, jak ho tak někdo může brát. +Vysoká kritika a mizerná návštěvnost kin zapříčinilo 20th Centuary Fox svým chamtivým myšlením přidáním povrchního trapného komentáře k filmu, který byl točen tvůrci od BBC jako němí.* A teď už k filmu. Co si budeme povídat, toto dílo je především o pokrokovém vizuálním zpracováním. Opravdu v tomto směru překonává Avatara a všechny podobné filmy. Dokonalé! K tomu zkrátka není co dodat. Jak jsem si tak všímal, animátoři si opravdu vyhráli. Žádný dinosaurus snad není naprosto stejný s jiným. Buď odlišné tvary límců, velikostí a hlavně skinů. 3D bylo na vysoké úrovni. BBC a dinosauři jsou opět v popředí vývoje filmografie. Problém však nastává u komentáře, nebo dabingu či jak to nazvat. Samo o sobě není špatný, je velmi vtipný, ale k filmu prostě nesedne, nebo snad nezapadá. Další problém je, že hlasy se snadno spletou a po chvíli v tom máte zmatek. Možná, že je to ale jen českým dabingem, originál shlédnu na BD. A vůbec by nebylo na škodu, kdyby nás tvůrci překvapili novou zvukovou stopou pro starší diváky, nebo vůbec žádnou, jelikož film opravdu žádný nepotřebuje. Chápu, že tvůrci kvůli výdělku směřovali spíše k dětem, ale v některých záběrech prostě ta krev být měla. Hudba Paula Leonarda-Morgana byla opravdu úžasná a nemohu se dočkat vydání na CD. Střih, ozvučení, kamera - každý záběr doslova vymazlený, výprava - krajina naprosto překrásná. Celkově filmu lze určitě vytknout délku, ale chápu, že se museli tvůrci s tak nízkým rozpočtem dost krotit, když chtěli revoluční CGI. Dílo se nesnaží být dokumentem, jen předhodí nějaké málo informací pro "nezasvěcené," a ani se nedivým, když tato série už vysvětlila všechno, takže se jde rovnou na věc. Nevím co si mám myslet o hraném úvodě a závěru, i když Karl Urban v roli paleontologa opravdu zapadl. "Vsuvky" bych nejspíše vynechal i když opravdu rozesmáli publikum. Info v dětských hlasech měl mluvit pták. Atmosféra byla v pohodě. Pořádných filmů s dinosaury je pramálo, takže určitě mile potěší. -- 90% Především kvůli doposud nejreálněji zobrazeným dinosaurům. --

• 30.11.2013  10:31
    Honest Trailers (TV seriál) (2012)

Tohle vůbec nepatří na CSFD. Navíc, vážně to dávají v TV?

• 2.10.2013  16:49

Spolu s druhým dílem, dva z mých nejoblíbenějších filmů.

• 2.10.2013  16:48

Spolu s druhým dílem, dva z mých nejoblíbenějších filmů.

<< předchozí 1 2