Vetřelec: Covenant (2017)

Sci-fi? Ano, a skvělé. Thriller? Ani náhodou. A horror? Tak to už, prosím, vůbec ne. Krom znovunalezení Davida a vysvětlení vzniku vetřelců (cca. 10 minut z celkové stopáže) je Covenant převídatelný od počátku do samého konce (včetně posledního záběru závěru). Až se nechce věřit, že to režíroval Ridley. Napětí 0, po strachu ani památky, za některé dialogy a scény by se nemuselo stydět slušné Céčko.

Ztracené město Z (2016) odpad!

To si snad delate pr**l? Jako vazne? 130 minut natahnute zvejkacky, aby to skoncilo..no..vlastne neskoncilo?! WTF? Jako! Haloooo! Tohle fakt ne. Nehlede na to, ze celej film prohnany nejakym stupidnim tmavym filtrem, ze ve dne se na to neda koukat, protoze clovek jednoduse nic nevidi.

Eva Nová (2015)

Paní Emília je ve své roli neuvěřitelná..celý film táhne a je obrovská škoda, jak ho ostatní herci s Ondríkem v čele svým výkonem kazí a podrývají..

Všechno úplně všechno (2017)

Příjemná romantika, se zajímavým podtextem. Necelých 100 minut uteče velmi rychle a nakonec je divákovi až líto, že tam nebylo více záběrů z výletu na Maui.. A btw., Amanda má teda na svůj věk neskutečný prsa =D

Stranger Things (2016) (seriál)

Ty osmdesátky jsou naprosto, ale naprosto dokonalé!! A upřímně, po dlouhé, dlouhatánské době film/seriál, u kterého jsem cítil brnění a takový ten úplně nejspodnější strach..jako když jsem byl sedmiletý kluk a viděl jsem poprvé Noční můru z Elm Street.. Díky, The Duffer Brothers za tento masterpiece.

Dunkerk (2017)

IMAX - celuloid - Zvedám si čelist, utírám si oči a snažím se zklidnit si tep a dech..90 minut trvající nervydrásající nářez (zbylých necelých 20 minut filmu je už "pouhý" dojezd..dozvuk..návrat domů..). Hledám ještě ta správná slova, zážitek je to velmi čerstvý a emocionální. A když jsem viděl, jak se ošívá celé plné kino, že si chlapi nenápadně utírají slzy..husina mě neopouští. Akademie, prosím, Oscara pro pana Marka Rylance i pana Nolana. Každopádně IMAX a celuloid, to je to správné náčiní pro tento vyjímečný filmový kousek. Nolane, díky! Jdu to ještě rozdýchat a koupit vstupenku na další reprízu. A kdybych měl vyzdvihnout jednu jedinou scénu, i když je to v tomto případě velmi těžké..pro mě je to ta, kdy kamera sleduje, jak Tom Hardy plachtí se svým spitfirem (došel mu letecký benzin) podél pobřeží Dunkerque a po celé té válečné vřavě plné výbuchů a výkřiků slyšíme jen svist vzduchu a ticho..a drtíme si palce, přejíc si, aby Hardy v pořádku přistál a z letadla vystoupil živý.. PS: Zimmer je Mistr, ale trochu zamrzí, že začíná vykrádat sám sebe - nebo tedy spíš Temného rytíře (ale možná on to bere jako svůj rukopis, tak se na to dá také dívat..)

Já, padouch 3 (2017)

Mimoni definitivně převzali nadvládu nad Padouchem. Jejich skeče + Agnes jsou to nejlepší, co třetí díl nabízí. Dru a Gru jsou tady jaksi navíc, stejně jako hlavní padouch Balthazar, který ale své scény aspoň koření perfektní osmdesátkovou hudbou a tanečními kreacemi. Mimoni se prý vrátí v pokračování v roce 2020. Co budeme bez nich ty tři roky dělat? :'(

Naprostí cizinci (2016)

Neco takoveho tady uz dlouho nebylo! Az se mi nechce verit tomu, ze je to dilo italske kinematografie. Naprosta parada!

Wonder Woman (2017)

Scény z Themyskyry jsou famózní, stejně tak první vtípky v Londýně. Pak se ale film začne táhnout jako pondělní ráno a člověk kouká na hodinky, po sále, ale jen ne na plátno. Závěr už je pak pouze klasická komixová mela a největší zklamání přichází po titulcích..protože..no protože jak je zvykem, tak tady žádný "přídavek" nečekejte. Za mě 3 hvězdy a ne, netěším se, že letos se vrací do role Batmana opět Affleck, nicméně kvůli Gal Gadot to prostě musím vidět. Achjo. / Po druhém shlédnutí přidávám hvězdu navíc..ve srovnání s komixáky a poslední roky je lepší jen Dr. Strange..

Mimi šéf (2017)

Dal bych dvě..za nápad. Ta jedna navíc je za Aleca Baldwina.