Dej mi své jméno (2017)

Naprosto překrásná lyrika. Ten film si plyne, sám časem, svými slovutnými pomalými záběry, nenucenými konverzačkami anebo jen tak, tichem.. Je to takové prolnutí mezi tvorbou Xaviera Dolana a Paola Sorrentina. Navrch toho všeho soundtrack šitý přímo na míru.. Visions of Gideon zůstane asi všem navždy v paměti jako srdcedrásající balada.. Není pochyb o tom, že v Timothéem se rodí nová hvězda. Už plynou zvěsti o sequelu..pokud ano, tak opatrně a nepodělejte to..

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Stejný nářez jako jednička, není co vytknout, jen škoda Yondu, bude v dalších dílech chybět.. Co už, Drax a Groot nám to jistojistě vynahradí =D. Tak honem, už by to chtělo trojku!

Strážci Galaxie (2014)

Dokonalý. Konečně komixák jak má být!! Neuvěřitelně zábavné, s dokonalým soundtrackem a perfektním vtipem. Tak to pánové neposerte! Díky moc!

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Čeho je moc, toho je příliš a tato sága by už měla opravdu skončit. Nechce se mi věřit, že to stále tolik vydělává.. A ani Sir Anthony to nezachránil..

Jackie (2016)

Nebylo mozne to dokoukat.. Ta hvezda je za hudbu.. Sorry, Natalie, ale od Leona tvoje herecke vykony jsou dle meho nazoru velmi precenovane..

War Machine (2017)

Brad Pitt dobrý..tak trochu snaha být zase na chvíli Aldo Rainem, bohužel celé zabaleno do nevýživného roztahaného patosu doplněného nudným komentářem.. Pár vtipných okamžiků s falešným Obamou a tam to končí.

Liga spravedlnosti (2017)

2*..za Flashe a úžasného Ezru. Nic víc, nic míň. Nedokážu si představit, že na plnohodnotný film věnovaný Flashovi musím čekat do roku 2020 :'(

Jurský svět (2015)

Ta zápletka je neskutečně trapná, nezlobte se na mě, a její trapnost podtrhuje i herecký neumětel v podání Bryce D. Howard. A tak už zbývají jen vizuální orgie, které jsou zvládnuté na jedničku, úsměvné nostalgické narážky na původní Spielbergovinu a životní role Chrise Pratta. Jen díky jeho postavě se těším na pokračovaní.

Dark (2017) (seriál)

Na Německou televizní, ba i filmovou produkci je to famózní počin. Ve srovnání s celkovou produkcí Netflixu je to nevyvážené, rozhárané, rozporuplné. Skvělá idea s naprosto dokonalou kamerou je v několika epizodách zabíjena abusrdností dialogů, méně pozornému divákovi může místy ujíždět děj a orientace v časové ose a v neposlední řadě místy idiotsky vybraný hudební doprovod. Přítom úvodní "theme" je tak dokonalé, tak podmanivé, že je věčná škoda, že si s tím tvůrci nevyhráli více, nekoupili práva na použití melodie v celém průřezu seriálu, protože scén, které by si ten temný hudební podkres klavíru z úvodních titulků zasloužily, je téměř nekonečno..a tento podkres by se tak stal nosným prvkem. Celková nevyváženost jednotlivých dílů (kdy navíc scénář i režie je po celou dobu pod taktovkou stejných lidí) potenciál skvělého nápadu zabíjí. Vidím tam prostor pro druhou sérii (zejména rozvinutí postavy Noaha), která když se ponaučí z chyb té první, může se stát naprostým skvostem evropské televizní tvorby poslední dekády.

Logan: Wolverine (2017)

I přes všechna varování mých známých mě Logan překvapivě bavil. Místy byl úžasně surový, místy až dokonale Gibsonovský (ahoj Mele-věčně-v-lihu). Jestli tohle měla být tečka za Wolverinem, pak byla důstojná. Jen se stále nemohu zbavit smutku z toho, že Logan znamenal konec i pro Xaviera.