• Pohádka
  • Rodinný

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Celkem kvalitní horor po všech stránkách s propracovanou, postupně gradující atmosférou napětí, strachu, tísně a bezmoci. Navíc mile překvapil (aspoň pro mě) nepředvídatelný závěr. Ještě trochu přidat, byla by to "poezie hrůzy" jak vyšitá.

Hříšný tanec (1987)

O ždibíček lepší než Flashdance, ale stejně hooodně naivní až hloupé...

Chyťte doktora (2007)

Laciný příběh i humor, chvílemi spíš trapný než vtipný, totéž i někteří herci (např. L.Sobota, M.Vašut). Herecky celý film táhla T. Vilhelmová, líbila se mi i Iva Janžurová a V.Javorský. Jinak to byl téměř propadák.

Román pro ženy (2004)

No, nejen blondýny....Několik málo vtipných scének, a to jen díky Simoně Stašové, jejíž účast v tomto kýči je bohužel jen mrhání jejím hereckým talentem.

Poslední plavky (2008)

Opravdu jednoduchý a místy celkem trapný děj. Herci také nic zvláštního. Jeden z filmů, který nic nenabízí a nemá čím oslovit...

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Výborný film podle výborné knížky říčanského autora Karla Zídka. Nádherný příběh mladé, opravdu prožité, ale velmi krátké a tragické lásky. Jiný úhel pohledu na krutost a nelidskost druhé světové války. A Lukáš Vaculík s Markétou Hrubešovou - prostě skvělí!

Zvířata ve městě (1989)

Film jsem znovu viděl nedávno a s dvacetiletým odstupem se mi líbil ještě víc než tehdy těsně před listopadovou revolucí, kdy měl premiéru. Celkově až depresivně působící nejen pohledy na zvířata kolem nás a hlavně v nás, ale zejména sociologicko - psychologická sonda do existenciálních pocitů třicátníků, kterým začíná život utíkat mezi prsty. Ze dvou hlavních protagonistů nakonec dopadá líp Inge - Žirafka, zpočátku afektovaná a neurotická vědecká pracovnice, paleontoložka, žijící jen svou profesí, která díky navázání krátkého vztahu s Karlem - Medvědem přehodnocuje hierarchii svých životních hodnot a cílů, zatímco on před realitou uniká k pití a sexu a ve finále končí ve svazku s dívkou, se kterou sice čeká dítě, ale nic k ní necítí. Zajímavé prvotině režiséra Václava Křístka dominuje výborná kamera a herecky Ivana Chýlková (podle mého gusta její nejlepší role).

Prokletí domu Hajnů (1988)

Opravdu více než dobré zpracování Neviditelného od mistra psychologického románu Jaroslava Havlíčka. Filmu vévodí výborná kamera, která chvílemi až expresivně umocňuje celkovou dusivou a svazující atmosféru rodinné vily i osudové charaktery postav její obyvatel.

S tebou mě baví svět (1982)

Bezesporu vtipná a zábavná rodinná podívaná. Ale, jak už bylo řečeno přede mnou, komedii století bych v tom rozhodně nehledal. Na to je tu celá řada jiných kandidátek.

Dva na koni, jeden na oslu (1986)

Děj filmu se odehrává v severních Čechách v době vrcholného středověku, před vypuknutím husitské revoluce. Poutavý historický příběh o třech žoldnéřích s výborným hereckým obsazením, pozoruhodnou kamerou (záběry přírodních scenérií) a výtečnou hudbou Vítězslava Hádla.