• Fantasy

Ant-Man (2015)

rozjezd byl slabší, holt se divák musí seznámit s hrdinou a nějakou zápletkou, ale postupně se to rozjíždí a v konci vám tahle lokomotiva div neujede. Film graduje úplně ve všem, hlášky, akce ... bohužel graduje fakt skoro od nuly, ale konec skvělý, všechno skvělé minispoiler: Jen mě zarazilo, že dědula jen tak doma skladuje tekutý dusík, vaří z něj snad lečo nebo co

EXODUS: Bohové a králové (2014)

líbí se mi především snaha o racionalizaci ran egyptských a kde holt nešlo použít vysvětlení, použijeme něco magického (viz dvě ze sedmi ran) a film jako celek dokáže udržet pozornost, v některých scénách očekáváte ze stínů vystupivšího Liama Neesona, ale celkově jde o fajnovou podívanou. Trošku mě mrzí, že celý film víceméně stojí na Baleovi, prostor mohly dostat i jiné postavy. I když celkově film srovnám s Princem egyptským, tento film ho kromě délkou ničím nepřekoná. za mě 80%

22 Jump Street (2014)

jak tu již padlo, skutečně o krapítek slabší, ale pořád vydařená parodie na policajtský filmy i s vtípky na filmové sequely, smál jsem se od začátku. Když mu skočila chobotnice na hlovu, neudržel jsem se. Scéna, kde se Jenko posmívá "Schmidt f*cked the captain's daaaaughteeer" mě naprosto zničila a pustil jsem si ji pak ještě asi pětkrát. chtěl jsem dát plných pět, ale díky několika trošku nudným scénám a vtípkům jen 4, ale pořád sakra dobře strávené skoro 2 hodiny

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Ani nevím proč, ale tenhle film mám rád už skoro deset let, přitom na romantické komedie vůbec nejsem, v tomto případě ovšem rád na hodinu a půl vypnu a bavím se snůškou vtipů, Willem Smithem a tím nejsrandovnějším dance stylem ever. Uznávám, že film má mouchy, za některé proslovy bych poslal scénáristy do horoucích pekel, ve výsledku však stejně přijde ten dobrý pocit, když člověk vidí fajn film. S výhradami, ale pět hvězd si to za mě zaslouží

M*A*S*H (1972) (seriál)

M*A*S*H byl první seriál, co jsem viděl a koukám na něj dodnes, posledních pár sérií sice už bylo poznat, že herci jsou starší, ale tak to holt je, je to pořád král seriálů! Díky tomuto seriálu jsem chtěl hrávat vodní pólo, ale uplaval mi kůň

Friends with Better Lives (2014) (seriál)

no je to trošku slabší (viděl jsem dva díly) a Kate má velký nos, ale pár dalších dílů zkusím, přece jen jsem se u některých hlášek či scén celkem dost smál. Šanci si jistě zaslouží

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

I po více než 350 dílech se seriál drží, zápletka se pomaličku propracovává do hlavní festovní turbulence (viz. manga) ale díky obrovskému množství fillerů mám mnohem raději první půlku (bez fillerů). Sympatické je dotažení některých myšlenek, přičemž všechno dává smysl v rámci fiktivního světa, jak to jen jde, představení spousty postav, o kterých jsme si mysleli, že je nikdy neuvidíme a hlavně některé bojové scény si přehrávám dodnes.

Archer (2009) (seriál)

Se seriálem jsem dlouho otálel, ačkoliv mi ho kamarád doporučoval a jediný důvod, proč jsem rád, že jsem čekal, je, že teď si můžu vychutnat tuhle bombu pěkně najednou až do páté série, parádní zábavné dialogy, Lana, humor postavený na všem úchylném, kompletně bez zábran, to se mi líbí! Pět hvězd za parádní hlášky od počátku do konce, protože zohlednit fakt, že Evropani používají metrický systém do výpočtu věku mě fakt zničil

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

MK jsem hrávám celkem hodně a když jsem viděl jedničku, přišla mi ne tak úplně dobrá, tenhle film je sice špatnej od počátku do konce, herecké výkony nula, logika soubojů nula, vztahy nula, ale člověk si čas od času rád pustí a kochá se některými postavami, MK by si zasloužil rozhodně kvalitní remake. MK9 má tolik videí, že to vyjde na celovečerní film a je to dost chytlavé.

Trhák (1980)

Trhák je oprávněně součástí mé stálé filmové sbírky, od počátku do konce nabité hláškami, když zahrnu perfektní pěvecká čísla a Kozderkovou s parapetem, asi si ho jdu rovnou pustit znovu. Je to i film do nepohody, protože když Tě dívka zradí - to se může stát - zůstane Ti Zetor věrnej kamarád. "Pane režisére, nemoh' byste přednostně vybrat psa hajnýho Kaliny? Kinolog říká, že balet vzbuzuje ve psech agresivitu."