• Životopisný

Krajina ve stínu (2020)

Krajina ve stínu - brutálny, skoro doku-film, ktorý premenil 16 nominácii na Českého leva na famóznych 7 víťazstiev. Kvôli brutalite bol do hlavnej roly obsadený slovenský maďar, viem si predstaviť, ako by sa ľudia v Česku pozerali na ulici napr. na Ivana Trojana či Bolka Polívku. Je zvláštne, že sa táto čiernobiela snímka nesfarbila v hodnotení do červena, každopádne stojí za zhliadnutie, aj keď kvôli stopáži by som sa k tomu už asi viackrát neodhodlal.

Modelář (2020)

Na tom filme nie je nič, čo by mohlo diváka odradiť, ale bohužiaľ okrem Kryštofa ani nalákať. Nominácia aj Český lev pre Jirku Mádla v pohode, aj keď som ho videl v lepšom filme a s výraznejším výkonom. PS. Hádekom fandím od BOBÚĽ!!!

Čtyři pokoje (1995)

Veľkí režiséri sú tí, ktorí si môžu dovoliť urobiť film sami pre seba, Quentin medzi nich patrí právom, tak mu to doprajme. Zbytok ansámblu nestojí za reč.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Westworld Labyrint. Hodíš mi ho do režimu spánku kočko?, neberu ho celýho, stačí hlava! Primárna myšlienka a vízia, námet, famózna. Spracovanie veľmi efektné, réžiu by som zveril Quentinovi, to by sme sa topili v krvi všetci, herci dobrí, celkový dojem 80%, možno trochu menej.

Mrtvá a živá (1940)

No nebolo to Psycho ani Vtáci, skôr sa to o Hitchcocka len tak obtrelo. Napriek tomu pozerať film z roku 1940 v dnešnej dobe a v pohode ho aj dopozerať, tak tomu hovorím čiernobiela paráda. Trochu vlažné tempo, precízne vyskladaná pochmúrna ťažká atmosféra a výborné herecké výkony. Záver podľa Hoří má panenko prekvapil, ale sedí jak riť na šerbel.

Memento (2000)

No čo už? Poďme rýchlo niečo napísať, kým si to pamätám! Prvýkrát som film videl asi pred 15-imi rokmi, vtedy som ho nepochopil ani trochu. Dnes som pochopil niečo a už dnes sa teším na jeho tretie pozretie! Videné 24 10 2021. 100% Dnes som to pochopil a tretí pokus už nemusí byť, všetko je zrazu jasné ako dobre mierená facka, ktorá plesla len tak zahučalo. Ako je to možné? Odpoveď pre tých ktorým to menej páli (ja sa hlásim prvý), ale aj pre tých, ktorí si po prvom pozretí mysleli, že pochopili všetko nájdete v tomto videu:  https://www.youtube.com/watch?v=UmIvEXCqdmk (Christopher Nolan o filmu Memento, vysvětlení + prostřihy z filmu)

Zraněná srdce (2019)

Asi to nie je vôbec jednoduché – natočiť povojnový film 75 rokov po jej skončení, úprimne: pamätáte si ešte niekto ako to vtedy bolelo? Dej filmu je veľmi jednoduchý, koniec jemne predvídateľný, napriek tomu sa naň pozeralo dobre a to najmä vďaka „drevennej“ Keire ako napísal T2. Keira nemusí hrať, stačí, že je vo filme, a ak nahodí svoj zvodný úškrn, tak má na ČSFD 13 694 členný fanklub a 4. miesto medzi najobľúbenejšími herečkami. Za mňa 85%!

Lhář má čtyři tváře (2010)

Tento film si plným právom zaslúži hodnotenie ODPAD! Nechápem, ako som to vôbec dopozeral, tak totálne zmršené dielo som už dlho nevidel. A že vraj príjemná romantická komédia? Príjemná? No koment! Romantická? Leda medzi opicami! A že vraj ešte k tomu aj komédia? No rehotal som sa hodinuapol jak kúň! O hovne a o ničom, takto si kinematografiu nepredstavujem!