• Životopisný

Čas lovit (2020)

Fúúúúú! Zle! Zle! Zle! Celé zle! Film prakticky ani nezačal, a už končí, je to cirka v 35. minúte, potom už to dopozerajú len skalní    Seong-hyeon Yoon Scénář:  Seong-hyeon Yoon Je-hoon LeeJae-hong AhnWoo-shik ChoiJeong-min ParkHae-soo ParkHang-na LeeYoon-kyeong HaSeon-hwa KimJung-ho YooSeong-ha Jo, (více). Ďalej už to nie je film pre divákov nad 12 rokov alebo nad 99. Jedni aj druhí, by z filmu mali totiž to isté = hovno! Som vďačný za české titule, ináč, by som vedel hovno o čo v tomto snímku ide, ale, som zároveň rád, že nehovorím kórejským dialektom, to by ma asi poriadne dojebalo, oni majú taký kokotský zváštný akcent na posledné písmenko, takže to vždy natiahnu o nejaký ten plus-+mínus haplushaplusha! No a potom je tu ešte jeden faktor keď som ešte ako tak chápal, kto je kto: "Nerieš kto strieľa, koho chce zastreliť! Pozeral s cz titulkami, najčastejším slovom bolo: KURVA, potom ČUN-SOKU, ČHANG-HO, ale kurva víťazí bez konkurencie. Tiež som mal pocit, že na začiatku a na konci nesedia počty hercov, ale to je naoaj len moja debilna paranoja - čo ak som Kobrik, alebo Spílberg?

Síť (1995)

Ťažko sa hodnotí niečo, čo v čase svojho zrodu mohlo mať aj nálepku scifi alebo mystery. S odstupom 26 rokov mi už schopnosti Endžíly neprídu až tak výnimočné, že by si o jej služby hádzali lós majkrosoft s ejplom, siajej, či tajní z Izraela. Na svoju dobu je to celkom slušný film s krimi prvkami, občas mu síce chýba trochu pridanej hodnoty, telo vtedy 32 ročnej Sandry mohlo zarobiť viac. Na súčasné pomery v kinematografii, ak by bol do kín uvedený dnes, bol by to prepadák.

Dálniční hlídka (2019)

Dlhé a nudné. Po celý ten čas som mal pocit, že pozerám záver filmu Bonnie & Clyde ktorému som kedysi dal ****. Napriek slušnému výkonu Kevina a Woodyho ma film nepresvedčil ani svojou brutalitou, ani kvázi dokumentárnym spracovaním námetu. A nechápem, v čom bol film mysteriózny?

Trojí hranice (2019)

Prirovnal by som to k Trabantu - poteší ale neohúri. Herci boli bezva, scénar nebol dotiahnutý, niektoré náležitosti by sa bez mystérie nedali vysvetliť, pád vrtulníka bol trapas jak BRNO. Ináč fajn, oddychovka, Ben ma opäť viac-menej nepresvedčil - skôr sklamal. Niekde okolo troch hviezdičiek, skôr menej ako viac.

Caligula (1979)

Ako neodborník na Rímske dejiny (v dejepise som končil štvorkou na strednej) a poloodborník na pravidlá pravopisu slovenského jazyka (z ruského bola štvorka na mature) hodnotím túto historickopornodrámu celkom pozitívne. Momentálne sa viac nosí, ak je test na kovid negatívny, ale Tinto to Brassol pozitívne, neviem kedy bol film s blahosklonným dovolením uvedený v kinách bývaleho Československa, ale ak to Komančovia povolili, tak sa to muselo páčiť aj im. Prenesene - nepochopili, že plebs mohol za 5 korún vytrtkať aj ich ctené manželky? A že sa vo filme fajčilo odušu? Nuž, aký Caligula, taká fajka! Videl režisérsky cut. 7.12.2021 (počas korony)

Sicilský klan (1969)

Brutálne dobrá oddychovka, ani som sa nenazdal a dve hodinky boli v pr, pardon v riti. Na dnešné pomery možno trochu akoby odmeraní herci, predsa je to film zo 69. a zo slávnej trojky zostal sólista deduško Alain. Že prečo sa nepíše Allan, keď ho tak každý volá – nechápem. Ešte k filmu: Ako hudobný podmaz v roku 1969 (dnes by sme hrdo hovorili o sountracku) bol použitý pravdepodobne Enniom odložený musictrack priprawený pre wýdatnú kowbojku – chcem powedať western. Ďakujem Ti Ennio, Jean, Alain, Lino, Francia, Sicília. Videné zrejme aspoň druhýkrát cez Kovid 2021.

Není čas zemřít (2021)

Veľa vody pretieklo Temžou, Dunajom či Volgou od vydania famóznej knihy Iana Fleminga Doktor No. A Doktor No bol aj prvý Bondfilm ktorý som videl. Bolo by nemiestne dnes porovnávať film natočený v roku 1962 s filmom, ktorý je aktuálne v kinách. A keby predsa sa o to niekto pokúsil, musí konštatovať, že ten dnešný Bond je v každom smere neustále lepší a lepší, až mám strach kam to všetko zájde, neustále sa zvyšujú náklady na výrobu, honoráre pre Bonda a jeho girl, vyberajú sa noví kreatívni režiséri, nový Bond a jeho dievča.... Je možné, že budú aj Bondovky na želanie napríklad pre chudobné deti v Somálsku, partiu zbohatlíkov z bývalého Sovietskeho impéria či majsterštych pre aktuálnych členov parlamentu na Hradnom kopci?

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Myslím si, že LIVINGDEAD má 100percentnú pravdu že je to film pre malé děcka. Dobu Atari hier som prežíval ako divák sledujúci boj syna s večne rozmláteným džojstikom, či zamrznutým volantom. Technicky sa tomuto filmu asi nedá nič vytknúť, z hľadiska obsahu veľmi plytký dej, síce prešpikovaný fantastickými kúzlami ale celkovo: TOTÁLNA NUDA pre dospelého diváka. Ak by tento film nevidel nikto okrem pána režiséra, svet by o nič neprišiel a keďže pán Spielberg právom patrí medzi absolútnu špičku, tak si môže nakrútiť aj film sám pre seba. U mňa dobrý, nabudúce by som poprosil menej rachotu a viac deja.

Star Trek (2009)

Jediný STARTREK ktorý som videl a videl 12 rokov od jeho premiéry. 120 minút nabitých akciami vo vesmíre (7 minút titulky) s brutálnou muzikou prezentovanou prevažne monumentálnymi fanfárami ako píše GALADRIEL. Film určený špecifickému publiku, ku ktorému síce nepatrím (je mi milší E.T. alebo Barbarela), napriek tomu hodnotím plným počtom hviezdičiek ako ocenenie za kult v oblasti Sci-Fi.