12 opic (1995)

Že toto sa dostalo ku mne až teraz? Keby som vypustil logiku z toho, že prítomnosť nie je určovaná budúcnosťou, ale naopak, tak by som 12 opíc mohol pokladať za vrchol v svojom odbore.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Vôbec nejde o Emmu Watson, neikonizujte ju. Ale teraz nemám chuť písať komentár. Každý nech si to pozrie sám a nech si z toho zoberie to, čo sám uzná za vhodné. Teraz si chcem len pustiť soundtrack a čo najdlhšie udržať túto eufóriu.

Resident Evil (2002)

Polonahá ženská so sbraňou, prestne to čo mladí žerú. 2 hviezdy len za tú obludu na konci. Tak dobre som sa dlho nezasmial.

Prometheus (2012)

Vizuálnu stránku tu už hodnotilo veľa ľudí, nebudem to opakovať, všetko bolo proste nádherné. A tam to končí. Myšlienky načrtnuté, ale nedotiahnuté do konca. Postavy chladné, kým stihnú niečo poriadne povedať, tak už je po nich. Toto sú však len banality oproti tej amatérskosti scenára. Z tohoto sa dala vyhĺbiť nová modla sci-fi a stačilo len málo. Scottovi sa nepodarilo nadviazať na votrelca tak ako čakal a tým pádom je tento film odsúdený na zapadnutie prachom. Navždy a zaslúžene.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Nie je nič čo by nezjedol, alebo nevypil, nie je hora ktorú nezdolal (Mont Everest), nie je nič čo by nezvádol ( Francúzske cudzinecké légie). Ale tomuto chlapíkovi možno budem vďačiť za život, keď sa po zombie apocalypse presťahujem do lesa.

Muž se železnou maskou (1998)

Nesúhlasím s komentármi elitárov. Prekvapuje ma, že film nie je ani v červených číslach, pričom by si to jednoznačne zaslúžil. Film verne interpretuje situáciu vo Francúzku, pričom najvernejšie prostredia na kráľovskom dvore. DiCaprio by si za túto dvojrolu zaslúžil nejaké ocenenie, pretože zahral aj svetlú aj tmavú stránku veľmi presvedčivo. Vážne sa mi nestáva, aby ma film dojal, naposledy to asi bolo keď som mal 13 rokov a zomrel King Kong, ale tento film to dokázal. Možno to, že som nečítal knižnú predlohu ma odľahčilo od posudzovania scenára, takže s ním môžem byť spokojný, kedže všetko je premyslené a ťažko nájdete nejakú logickú chybu. Som nadmieru spokojný, všetkým odporúčam.

Kolja (1996)

Neveril som, že tohoto je schopná česká kinematografia. Som nadšený, chce sa mi plakať a smiať. Vrchol celého filmu vidím v scéne, kde ma chlapec horúčku. Takto to podať- proste geniálne.

Ip Man (2008)

Opäť sa všetko točí okolo súbojov. Keď sa vypnete dá sa to dopozerať do konca, ja som však dal radšej prednosť spánku.

Ip Man 2 (2010)

Strašné. Jediné na čom to stojí a padá sú bojové scény. A v tomto prípade to skôr padá. Spomalené zábery ešte aj na spomalené zábery, flashbacky čisto ako z Rockyho a aj trochu národnej hrdosti. Strih katastrofa. Podčiarknuto, vystrihnuto bytočná strata času.