Muž ve stínu (2010)

Taká nuda až je fyzickou bolesťou dopozerať to do konca.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ja viem, je to Rambo, ale aj tak tej krvi tam bolo predsa len trochu veľa.

Vesnice (2004)

Asi každý ma kúsok pravdy aj čo sa týka čudných hereckých výkonov alebo wtf momentov, ale aj tak celkové vyznenie filmu, vás bude ešte zopár týždňov po zhliadnutí prenasledovať.

Wasabi (2001)

Francúzke filmy mám rád naviac ak je tam ešte aj Jean Reno tak to nemôže skončiť zle. V spojení s Japonskou kultúrou nám to prinieslo vynikajúcu akčnú komédiu.

Kontakt (1997)

Jodie Foster potvrdzuje svoje herecké kvality. Nepatrí to medzi klasické odychovky, potrebujete mať zapnutý mozog a vnímať čo sa deje na plátne inak sa čaro filmu vyparí.

Úkryt (2002)

Skvelý Fincher so skvelou Jodie Foster. Napätie sa dá krájať, pri niektorých scénach som sa dokonca musel postaviť z stoličky. Škoda toho konca, príde mi to dosť nedotiahnuté do konca. Toto je práve druh filmu do ktorého sa hodí klasicky hollywoodsky happy ending ale to asi Fincher nemá rád a možno aj chvalabohu.... čo by bol bez toho jeho Fight Club. Aj tak skvelý áčkovy thriller. Odporúčam na dlhé večery, keď sa nedá spať :)

Městečko South Park (1997) (seriál)

Prvé série-skvelé. Trey Parker a Matt Stone našli svoj spôsob ako sa vyjadriť k dianiu vo svete. A celkom im to išlo. Zábavné, trefné so super postavami a nezabudnuteľnou animáciou, ale potom to prišlo. Z odkazu spoločnosti sa prešlo na naháňanie chechtákov ($$$) a naši dvaja vierozvestovia nedokázali urobiť to čo bola ich povinnosť voči fanúšikom. Skončiť. Skončiť v pravej chvíli je umenie, ale že sa o to ani nepokúsili po konci 15. série je ubíjajúce. Pre mňa je South Park všetko do odchodu Chefa zo serialu. Ďalej už ide iba o voľné pokračovanie bez toho čomu hovorím duša.

Rocky (1976)

Sylvester Stallone,dovtedy neznámi herec vo svojej životnej roli, stvárňuje tuctového boxera akých nájdete na každom rohu. Neuveriteľná vnútorná sila a odhodlanie však pomôže outsiderovi nad všetky očakávania vyhrať súboj samého zo sebou a ustáť poriadnu nakladačku. Film ktorý sa nič nehrá, so scenárom napísaným za tri dni, môže konkurovať schopnosťou zaujať a postrčiť ktorémukoľvek filmu, aký som v živote videl. Paradoxne, Stalloneho najväčšia rola prichádza v začiatkoch kariery. Výborná hudba, ktorá by sa mala používať ako donucovací prostriedok vo fit centrách (hovorím o soundtracku Gonna Fly Now) vyvoláva spolu so zábermi na odhodlaného Rockyho zimomriavky. Jeden z nesmrteľných filmov :)

Koupili jsme ZOO (2011)

Matt Damon ukázal, že vie hrať aj senzitívnejšiu postavu a vybral si na to zaujímavý snímok ktorý vás zaujme svojou prostosťou, ale hlavne zvieratkami. Skvelé dialógy príbeh ovzdušňujú a na konci by musel byť dojatý aj ten "zlý ujo" z inšpekcie.