Alexander Veliký (2004)

Musím priznať, že Alexander je moja srdcovka ale aj tak som zdesený komentármi tu prítomnej elity. Od kedy sa film hodnotí podľa množstva zarobených dolárikov??? Toto je, či chcete alebo nie, jeden z najlepších historických filmov našich čias, pretože napriek nespornému vizuálnemu zaujatiu a perfektne prepracovaním kulisám ponúka NESKRESLENÉ a HISTORICKY PRESNÉ informácie o Alexandrovom živote. Porovnávanie bojových taktík Tolkienoveho Pána prsteňov a Alexandra je bezpredmetné až smiešne, keďže po prvé ako Tolkien pred 100 tak aj Alexander pred 2300 rokmi brali inšpiráciu z Homérovych eposov Ilias a Odysea, čiže určité prvky taktiky sú badateľné v obidvoch dielach a po druhé bitky vo filme sú (znova) historicky presné. To znamená, že skutočne bitka u Gaugamel prebiehala tak ako to bolo popísané vo filme, takže nemôžeme hovoriť o vykrádaní LOTR ani v najmenšom. (btw Alexandrova taktika na obranu pred bojovými vozmi sa používala ešte počas veľkých križiackych výprav) Takže áno, toto je naozaj skvelý film a to, koľko zarobil na tom nič nemení. A pre mňa je filmové podanie bitky u Gaugamel vôbec najlepšie vyobrazenie funkčnosti a taktiky na filmovom plátne. Ani boj o Minas Thirit sa mu v tomto ohľade nemôže rovnať a to som do špiku kosti zarytý fanúšik LOTR.

Hon na čarodějnice (2011)

Je to tak na 3 a pol *. Asi prvý film v ktorom vidím Rona Relmana v klaďaskej úlohe. A celkom mu to ide. Ináč v pohode bečko až na pár WTF momentov ako sneh v Sýrii a ružica meča nemeckých rytierov, ktorý vznikol až behom 3. krížovej výpravi aj keď dej sa odohráva počas prvej. Proste ak sa vám nechce veľmi rozmýšľať tak Nicolas Cage je tu vždy pre vás :).

Lov na Gluma (2009)

Pecka! Ako veľký fanúšik Tolkienovej tvorby to žeriem aj s navijakom. Bezkonkurenčne najlepší amatérsky film aký som v živote videl. S týmto rozpočtom natočiť niečo takéto... to sa mi ani nechce veriť. Už na začiatku som prosil aby to film trval čo najdlhšie, škoda že to zbehlo ako voda. Vážne sila. Všetci čo túžite mať doma na stene Anduril povinne pozrieť :).

127 hodin (2010)

Ako písal POMO vďaka audiovizuálnym pomôckam film plynul rýchlo a nenudil. Vyvoláva otázku čo by si robil ty v takejto situácii, či by si mal dosť síl uniknúť a či by si sa o to vôbec snažil. Napriek tomu 18 mil $ na rozpočet sa mi zdá vážne strašne veľa a netuším kam tie všetky prachy zmizli, keď efekty by som urobil doma na pc a hodina filmu sa odohrávala v jednej malej pukline. Film silný, odporúčam.

Frajer Luke (1967)

Mno neviem... Som zmetený niektorými komentármi o "zlatom fonde" a "kultúrnom dedičstve" lebo mne to prišlo strašné. Väzenský príbeh bez poriadnej zápletky, bez kvalitnej drámy, akcie, príbehu alebo čohokoľvek prečo pozeráme filmy. Ešte aj tá hlbšia myšlienka, ktorá vo vás doznieva niekoľko dní absentuje. Rozobratie psychiky pre mňa nestačí.

Na pokraji slávy (2000)

Takto by sa mali robiť biografie. Ani nie tak fiktívna ako skutočná kapela Stillwater si prejde ťažkou skúškou práve keď ich skupinu sprevádza mladý novinár a sympatická Kate Hudson. Môžem len odporúčať.

Dr. House (2004) (seriál)

Zaujímavý film hlavne v ranných sériach. Neskôr to už zaváňa vymývaním mozgov, ale ani tam sa nedá uprieť Housova charizma.

Pokrevní bratři (1999)

Výborný nápad, ktorý sa po scenáristickej stránky mohol dotiahnuť dôkladnejšie. Na 5* mi tam chýba hĺbka prepracovania bratov McMansovcov. Najviac film zaujme myšlienkou, zvyšok sa už len ťahá za tým.

Pravidla moštárny (1999)

Označenie romantická dráma hovorí za všetko. Film sa ťahá neuveriteľne bolestne cez svoje 2 hodiny a jediná myšlienka, ktorá vo vás ostane dlhšie je len predstava autokina na východnom Slovensku. Ľutujem, moje hodnotenie :)

Ospalá díra (1999)

Napínavé až do samého konca. Mysteriózny film, ktorý ani tak nie je horor ako svojské spracovanie legendy s potokmi krvi. Pár šokových terapií nájdeme, ale na plnohodnotnú nespavosť my tu niečo chýba, čo ale pre mňa nie je žiadne mínus. Burtonova tvorba je špecifická, čo sa prejavuje aj na tomto filme, ktorý by sa dal kľudne vybrať ako vzorkový pre jeho žáner.