Hra (1997)

Bezpodmienečne potrebujem druhé zhliadnutie. Toľko dejových zvrtatov v jednom filme ... Horšie ako telenovela. 10/10!!!

Sledování (1998)

Ťažko písať komentár na hodinovú jednohubku v podaní s Nolanovým strihom a čiernobielou texturou, ktorej význam mi nejako unikol. Nenadchne, ale zaujme.

Počátek (2010)

Po prvom zhliadnutí som bol v nemom úžase. Po druhom som začal aj rozmýšľať. Naviac ma na tom všetkom hnevá, že ma napálili. Bez otázok som im na to skočil a vôbec mi to nevadilo. Nechal som sa unášať extázov uvoľnenia mozgového napätia, nepremýšľať prečo, len sa unášať na vlne s Ellen Page. Načisto nelogické, absurdné bludy podané tak komplikovaným spôsobom až sa to na prvý krát nedokáže vstrebať. Zimmerová hudba prvotriedna.....Nakoniec vzniklo efektné dielo s hrubou vrstvou pozlátka a však v jadre stále bez duše. edit: po ďalšom zhliadnutí dávam hviezdu dole. Tam nie že je, niečo nelogické, tam je ťažké nájsť niečo, čo dáva aspoň aký-taký význam. Scenárista si serie každou druhou replikou do topánok. Jedine prečo som to nevypol je Ellen Page.

Moulin Rouge (2001)

Z Nicol Kidman to priam vyžaruje. Kde nechal hlavu Tom Cruise keď dopustil rozvod :D

Elitní jednotka (2007)

Kam sa hrabú NAVY seals, MI6 či Mosad. Toto sú borci svetovej triedy. Najviac sa mi páčí, že film nesmrdí za hollywoodskymi šablónami, na nič sa nehrá a pri tom vám už pri prvých scénach vyrazí dych. Kamera pre mňa unikátna, nestretol som sa s takýmto spôsob snímania replík. Vážne to stojí za to!

Napoleon (2002) (seriál)

Pre niekoho najväčší tyran všetkých čias, pre iných najväčší dobyvateľ. Určite však veľká osobnosť. Bitky verne popísané, pričom scenáristi nevyhodili ani taktiky a stratégie. Po zhliadnutí môžete kľudne písať referát o Napoleonovi. Možno by to obstálo aj ako celovečerný film, bez omáčok, priamo k veci.

Přátelé (1994) (seriál)

Je jedno, že ste všetkých 1542 sérii videli dvojnásobne toľko krát. Ten vtip je proste nadčasový. Rosova zlomená ruka, Pheobina pouličná mačka, Monikin polo-profesionálny výrobca detí, Chandlerove cigarety a Joeyho "Čo si kuku?". Toto všetko vtip nestratí nikdy.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Japonsko a celá východná kultúra v spojení s ich mytológiou majú niečo do seba. Prvá séria je vážne ukážková a už len pri tom openingu mám zimomriavky ešte aj dnes, po toľkých rokoch. Ako fanúšik originálnej mangy (japonský komix, čítaný z prava do ľava) od Kishimota Masashio však musím zbuzerovať tvorcov za to, že často odbiehajú od pôvodnej dejovej línie a snažia sa naťahovať dej, aby im námet vydržal čo najdlhšie. Naruto je tu už s nami 13 rokov a tak to vyzerá, že ešte ďalších pár bude.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Hnoj našej (americkej) kultúry. Tak sa bavte :)

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Opäť ďalší seriál, ktorý ťahá jeden človek. Mark Harmon sa dá vo veľa veciach porovnávať s Hughom Laurie, filmovým predstaviteľom MuDr. House. Netreba zabúdať na Pauley Perrette a Michaela Weatherlyho-filmového znalca. Ten by sa CSFD možno aj uživil. Všetko by to bolo skvelé, keby to tak strašne nesmrdelo Amerikou a ich patriotizmom. Donedávna to bol môj najobľúbenejší seriál.