Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Patrím k jedným z tých, ktorý vyrastali spolu s Harrym a ten nostalgický pocit po všetkých tých rokoch je vážne príšerný. Nechcem na to radšej ani myslieť. Daniel bude pre mňa vždy len Harry, Emma Hermiona a Rupert jedine Ron. To sa nikdy nezmení. Napriek všetkému si myslím, že sa z finále dalo vytunelovať viac. Možno by to potom ale pôsobilo ako klyšé hlavne po viacerých zhliadnutiach, ktoré pri tomto filme budú nevyhnutne nasledovať.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Mne tam vadia tie efekty. Pre historický film nevhodné. Ináč skvelá akčná žranica.

Sociální síť (2010)

Musím priznať, že je ťažké napísať svoj názor, keď sa tak výrazne líši od tých ostatných, ale chcel by som to vysvetliť. Film je komerčná sračka aby propagovala sračku takých obludných rozmerov, že keď do nej raz spadnete, tak už z nej nevyleziete. David Fincher je vážne génius, lebo dokázal aj do tohoto bullshitu uviesť pár strašne nevýrazných, ale aj tak neskutočne silných myšlienok, ak viete na čo sa vrámci Fincherových ideálov a tvorby zamerať. Trochu paranoje alla Justin Timberlake na záver. Viete o tom, že facebook nikdy nevymaže dáta, ktoré ste na sieť už dobrovoľne zadali ani v prípade, že ho o to výslovne požiadate? Ide o projekt, v ktorom sa každý užívateľ dobrovoľne vyprofiluje bez žiadných iných nárokov a tým pádom vytvára celosvetovú databázu obyvateľstva do ktorej môžu v prípade potreby nahliadnuť štátne zložky. Nemyslite si však, že ide len o profil, databáza obsahuje omnoho viac informácii ako si môžete v tejto chvíli predstaviť. Koho to zaujalo vygoogli si to. A ešte jedna veta k tomu prečo by vaše údaje mali niekoho zaujímať. To si hovorili aj židia za prvej Československej, keď prezident Masarik vyhlásil sčítanie ľudu, ktoré obsahovalo aj jednu nevinnú kolonku - vierovyznanie. Tieto dokumenty boli využité o takmer 40 rokov neskôr na dohľadávanie a deportovanie židov do koncentračných táborov v rámci počas obdobia holocaustu.

Tanec s vlky (1990)

Asi prvý film pri ktorom som si aj po troch hodinách prial, aby ešte pokračoval. Škoda, že už také miesta na svete neexistujú. Zvláštne je že som sa aj pri tomto žánri dosť nasmial. Scéna kde Siouxovia objavia cukor je nezabudnuteľná. A potom vám scenárista dá takú ranu pod pás. ....(spoiler).... Bodaj by raky žuli americké federačné armády.

Tyranosaurus (2011)

Jednoznačne silný film. Aj keď s tuctovým dejom a nijakou zápletkou. Práve sa cítim ako keby som mal mať depresiu do konca života. Vážne nepozerajte to, za ten blbý pocit to nestojí.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Žiadny film ma takto nedokáže dojať. Ťažko je mi však porovnávať Pomstu Sithov s o 30 rokov staršími filmami. Naša generácia už asi nepochopí čo to bolo kempovať pred kinom, aby ste sa tam dostali. Strhujúci záver, ktorý ale miery k nevyhnutnému koncu. Aspoň sa vysvetlili všetky nezrovnalosti, hlavne ohľadom Qui-gona. Natalie Portman opäť priťahuje svetlá reflektorov.

Spalující touha (1999)

Kubrick dal pár porno flashbackov do Cruisových červených očí a nechal Kidman vystavovať sa bez podrsenky. A pretože je to Kubrick, tak mu musíme zložiť hold za obnaženie ľudskej duše. Tento film ma fakt väčší potenciál s konšpiratorskou iskrou ako v prapôvodnej podstate.

Původ konspiračních teorií (2011) odpad!

Už aj elita si začala uvedomovať, že ľudia nie sú až taký sprostý a začínajú sa zaujímať a dokonca si dovoľujú aj pochybovať o univerzálnej pravde. Toto s dokumentom nemá čo robiť, je to čistá propaganda. Argumentmi nad ktorými sa zastavuje mozog, začína kypieť krv a tiecť pena z papule sa pokúšajú utvrdiť ovečky, že "konšpirátory" sú zaostalí jedinci bez štipky zdravého rozumu. Výklady ako že ľudia sú geneticky prispôsobený a evolučne predurčený veriť tvz. konšpiračným teóriam sú len špičkou ľadovca. A kľudne sa vám pod to podpíše aj 200 vedcov, keď si tým naplnia vrecká. Presne toto elity potrebujú. Aby im ľudia slepo verili a aby konšpirátorov vykreslili ako vysoko nedôveryhodných. Tak si skúste urobiť svoj vlastný názor, neberte do úvahy ani jednu stranu a z voľne dostupných materiálov na internete si dokážete urobiť vlastný názor.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kto to nevidel nepochopí, kto videl nepotrebuje vysvetľovať. Jules: You know what they call a Quarter Pounder with cheese in France? ..... Tell 'em, Vincent Vincent: A Royale with cheese