Temný rytíř povstal (2012)

Letos je holt v módě přepracovat klasiky do neklasických podob (Skyfall). Po nemastném, neslaném Temném rytíři (říkejte si co chcete) se Nolan zase vrátil do hry. Žádné extra fantasy, ale Batman v docela obyčejném (ale hodně dobrém) postapokalyptickém thrilleru. Moc dobrý. Akorát toho hlavního záporáka (nemyslím Banea :-)) jsem prokoukl moc brzy. Mám dilema: která Catwoman je lepší - Michelle nebo Anne ?? Otázka do pranice. Zahajuji diskuzi. Piště: ondrej.peki@email.cz

Země bez zákona (2012)

Dobrá, poctivá gangsterka. Nic víc nic míň, ale vždyť ono to stačí.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Davidu Fincherovi věřím každou vteřinu ze života tohohle podivného tvora. Benjamin Button musel skutečně existovat. Není přeci možné aby si někdo vymyslel tak dokonalý příběh. A ústřední herecká dvojice - k tomu nemám co dodat - 100 procent a pro mě jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen.

Skyfall (2012)

Filmařské orgie Sama Mendese na které doplácí jlavně divák. Na tenhle film jsem se těšil od chvíle co jsem vyšel z kina po Quantum of Solace. Tenhle film naprosto rezignuje na všechna pravidla bondovek (bohužel vč. bondgirl) a pan režisér nám dává nahlédnout pod pokličku a odhaluje citové slabiny 007 a jeho šéfové. Občas trocha nelogičností (proč atentátník zastřelil někoho koho mohli zabít jeho společníci; a ta baterka na závěr, když M prchá močálem - to proto aby ji padouch lépe viděl). Jo a abych nezapoměl Javier Bardem je skutečně démon. Ale Casino Royale je pro mě stále Nr. 1. .

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Boží jízda. Dát do kupy takovouhle bandu a umět jí ukočírovat to chce hodně umu. Film nabušenej akcí a spoustou hlášek odkazujících na akční legendy všech představitelů. Chyběl mi tam už jen Dany Glover, kterej by se na konci vynořil a prohlásil: "Jsem už moc starej na tyhle srandy". Čím větší horu starej akčních pecek máte nakoukanou tím více si tuhle bombu užijete.

Prometheus (2012)

Od všeho trochu, ale dohromady nic. Slepenec několika poselství a příběhů, který měl přinést bombastické rozuzlení jedné z největších záhad a jednoho z nejlepších sci-fi filmů v historii kinematografie. Bohužel. Chci je věřit, že je to lepší než to skutečně je, ale nějak to nejde. Sakra a to jsme se fakt těšil. 3,5*

Hunger Games (2012)

Ach jo. Tak to krásně začalo, probíhalo a na hovno skončilo. Sakra,to jste nemohli ten konec nějak doladit a doplnit nějakou revolucí a likvidací Capitolu. Super film, ale skončil ... prostě nijak.

Černá kniha (2006)

Když jsem viděl film Černá smrt s nádhernou Carice van Houten, ihned jsem se začal pídit po dalších filmech s touto dámou a narazil na Černou knihu. Skvěle natočené a strhující válečné drama.

Diktátor (2012)

Demokracie by měla zhubnout 5 kilo a oholit si podpaží :-)). Nechutná a boží zároveň