Boj (2007)

Tenhle film jsem vůbec neznal. Nejsem fanoušek ani jednoho z ústřední dvojice. O to víc jsem byl překvapen a musím říci, že se mi to docela líbilo. Na pozadí několika masakrů mezi dvěma odnožemi asijské mafie se odehrává docela napínavá kriminálka a příběh o pomstě.

Jen pro tvé oči (1981)

film se stárnoucím seladonem v hlavní roli a nezajímavou bondgirl. Film je inspirován celkem třemi knižními předlohami: 1. úvod se zastřelením padoucha kuší (v knize se odehrává v Kanadě) je z povídky Velmi důvěrné, která dala i název celému filmu. 2. scéna, ve které jsou Bond a Melina táhnuti lodí jako návnada pro žraloky, je závěr románu Žít a nechat zemřít. 3. přestřelka v přístavu a objevení pašování opia je dle povídky Riziko.

Lovec kořist (2009)

Žádná revoluce v dějinách kinematografie, ale i tak se jedná o slušně natočený příběh. Celé to ale na mě působilo až moc lacině. Ale zase co by asi větší rozpočet udělal s příběhem ? Tak nevím 3* nebo 4* ???

Vražedná terapie (2001)

Velice zajímavý, komorně, natočený příběh. Výborná parta neprovařených hereckých tváří v temných kulisách staré psychiatrické léčebny a napětí od začátku až do konce. Několik náznaků příběhových linií nás do samotného závěru nechává tápat co se to vlastně stalo a stane. Jednu hvězdu strhávám za to, že jsem ten konec prokoukl dřív.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Říkejte si co chcete, ale tohle je jedna z nejlepších komedií co kdy byla natočená. Kirsten Dunst k sežrání roztomilá, Simon Pegg je borec a Megan Fox nádherná a blbá (v tomhle filmu). Vedlejší role Jeffa Bridgese a Gillian Anderson skvěle doplňují zbytek filmu. PS: a kde jinde ve filmu uslyšíte Motorhead.

Mechanik (2004)

Vynikající, napínavý příběh o výčitkách svědomí. Christian Bale je démon. Jdu shánět další filmy pana režiséra.

Dredd (2012)

Ma-Ma je dobrá. Jinak zbytečná blbina.

Jméno růže (1986)

Ono na tom nebylo nic špatného, ale bohužel ani dobrého. Tak trochu nuda.

Resident Evil: Odveta (2012)

Jako bych hrál hodinu a půl nějakou nepovedenou počítačovou hru. Ale holky mají moc slušivé kostýmky.

Vánoční prázdniny (1989)

Clark Griswold a Dorota Máchalová jsou mé dvě nejoblíbenější vánoční postavy. Vánoce bez této komedie si nedovedu představit.