Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Omnoho horšie ako jednotka. Snáď malé deti by sa u toho zabavili. Mimo pár okamihov tam nie je nič videnia-hodné. A oproti jednotke vlastne ani nič nové. Jednotka je oveľa lepšia voľba.

Mother and Child (2009)

Veľmi zaujímavá skladačka osudov niekoľkých žien. Nabité emóciami a veľmi dobrým vývinom postáv. Silné emotívne výkony, nevtieravá hudba. A zaujímavé sú i vedľajšie postavy. Skrátka akoby to napísal sám život. Sakra nevyspytateľný život. Film by si zaslúžil asi i o hviezdičku navyše, ale... Vždy, keď som nastavil hodnotenie na 5*, spomenul som si na sklamanie, že to neskončilo tak ako som dúfal, že skončí. Nie, koniec to nebol zlý. Radosť na konci bola cítiť, tak dobre to zahrali. Ale moje sklamané paličaté emócie úplatky neberú. =) Ach jo, škoda.

500 dní se Summer (2009)

Keď to strávim...dopíšem i komentár. Ešte pred minútkou to boli 4*, ale teraz viem, že 5* ostane. Určite...--- Pre mňa rozhodne originálny film o láske. Veľmi dobrá hudba. Veľmi zaujímavé spracovanie- formou, dni neidúcich v časovej súslednosti. Obaja hlavný predstavitelia to krásne ťahajú. Nikoho iného tam ani netreba. A ten pocit po filme. Úžas. Najprv som bol rozčarovaný .A potom... Skrátka uvedomenie, ľútosť, veľké UFFF a následné Waw. Myslím, že takmer každý z nás ten Levittov pocit zažil. Avšak nie každý to tak pochopil,zobral. Každý skrátka miluje inak (viac nerozvediem, nerád by som pokazil film). Bežte si to pozrieť. Ja sa k 500 dňom so Summer rozhodne vrátim.

Red (2010)

Herci hrajú svoje ako skúsený vyslúžilí veteráni(dobre). Nenudil som sa, ale keby som ten film nevidel, bol by som rovnako bohatý... A možno som už vyrástol z akčných, komédialne sa tváriacich strielačiek. Možno okolo tohto filmu bol veľký rozruch a po vzhliadnutí ostal ďaleko za mojimi očakávaniami. A stále sa okolo obšmieta pocit odobrať ešte jednu hviezdičku...

King Kong (2005)

Vizuálne pôsobivé, herecky fajn... Vyššie hodnotenie není asi preto, že som hneď od začiatku vedel ako to skončí. Tí, či nevideli staršiu verziu určite * hore.

Pýcha a předsudek (2005)

Naprostá spokojnosť. Krásna kamera. Krásne farebné obrázky. Herecké obsadenie mi sadlo. Najstaršia Bennetová a jej milý sa k sebe neskutočne hodili. A Lizinka v podaní Keiry bola pre mňa doslova očarujúca. A hrala naozaj dobre. Rovnako tak pan Darcy bol dokonale obsadený. Charizma preveliká. Pri paní matke by som vyrastať nechcel, ale taťuldo bol jej parádny protiklad. Skrátka, herecké obsadenie - OK. Pýcha a predsudok je film, pri ktorom som dostal viac ako som čakal.

Yes Man (2008)

Do filmu som sa pustil s tým, že sa aspoň zasmejem, ak už nič iné. A moc som sa nezasmial (Ale inšpirácia pre charitu bola fajn). Myšlienka občas byť spontánny, to beriem. Len to ľudia nedoveďte do extému ako v tomto filme (totiž v živote KLAPKA nie je :P) A prečo som nakoniec dal tri*? Na prekvapenie hovorím YES-YES-YES, romantickej zložke(hlavne vďaka očarujúcej Zooey), ktorá u mňa fungovala dosť dobre. Nie je tu nejaký bezďák, ktorý chce požičať mobil???

Příběh Alvina Straighta (1999)

Veľmi pomalý a jednoduchý príbeh. Štvrtú hviezdičku dávam za obrovskú pohodovosť a kľud ktorý z filmu vyžaruje. Niektoré veci sa dajú riešiť jednoducho a majú efekt. A hudba elegantne dopĺňala atmosféru kosačkového road-movie.

Chlupatá odplata (2010)

Občas som sa na zvieratkach, či BF pobavil. Ale poväčšine to bolo trapné, nudné a neoriginálne. A pár dobrý nápadov omielaných dookola omrzí. Ak ste zarytý fandovia zvieratiek možno si dáte hviezdičku hore. Ak ste deti v predškolskom veku možno i dve :D Ale toto mimo deťom, fakt nikomu neodporučím...

Fish Tank (2009)

Hovoríte ako sa máte strašne? Predstavte si, že nemáte kamarátov, rodinné zázemie a lásku rodičov. Žiadne ciele. Cítite sa sami... Viac ju zaujíma snáď len tanec... Tento filmík je jednoduchá cesta ako sa na chvíľu vžiť do života dievčaťa, ktoré sa Vám môže zdať na prvý pohľad "zlé", či vzpurné. Ako pochopiť, prečo je agresívne, uzavretá. Film, ktorý vrhá hodnoverný obraz na život v dnešnej dobe (možno Vám mnohé bude povedomé). Ako to môže vyzerať, keď sa nenarodíte do pevného rodinného zázemia. Ak Vám nerobia problémy sociálne témy, kľudne si zdvihnite hviezdičku hore... (Asi byl som tak mal spraviť;), pretože film bol trefný..)