Cesta do Santiaga (2009)

Komédia na oddych. Ale do nadpriemeru predsa len kúsoček chýbal. Avšak oproti väčšine klasických kómédií, príjemná zmena.

1984 (1984)

Pre mňa podpriemer. Kniha s v tomto prípade nedá dobehnúť ani zďaleka. A i kniha samotná mi nedali nič, čo by som nevedel. A rozhodne nie lásku, k tomuto dielu. Ak nemáte radi bobríka, tak v tomto filme Vás naozaj nič nepoteší.... Dopozerané na tretí krát, o nejaké minútky som asi prišiel pri driemaní... O koľko? To rozhodne STRANA...

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Dojmy mám tak zmätené, že viac môžu byť len myšlienky v NIEKOHO hlave. Uletené správanie na začiatku mi dosť vadilo. (Akoby to bol príbeh o ľuďoch, s kt. správaním sa nemôžem stotožniť). Ale druhá časť filmu bola dokonalá a vytvorilo to originálnu mozaiku, na ktorej sa často odzrkadľuje uhol pohľadu, pravdy, ktorá sa dotýka väčšiny z nás. Klobúk dole nad scenárom. Dal by som možno i plný počet, ale stále si spomínam prvú časť filmu, z ktorej som nemal až tak dobrý pocit. Možno pri ďalšom vzhliadnutí.

Zkažená mládež (2007)

Pôjdete s davom, pretože je to ľahšia cesta? ...Jeden z pochopiteľných vyústení šikany. Téma stále aktuálna. Za film, ako prevenciu proti šikane, dávam štvrtú hviezdu. A nielen proti šikane, ale i proti blbosti, tých ktorí idú s davom bez premýšľania.

Před úsvitem (1995)

Končím s úsmevom na perách. Vlastne som sa mi vtlačil do tváre od samého začiatku. Videl som asi 3 hodiny po druhej časti. A som opantaný jedným dlhým rozhovorom, pretekajúcim emóciami, zaujímavými myšlienkami, sympatiami. Krásne to medzi našími účastníkmi fungovalo. Myslím, že ešte raz vzhliadnem dvojku a možno... Každopádne, toto je typ filmu, počas ktorého sa myšlienkami púšťam do osobného vnútorného dialógu.

Před soumrakem (2004)

No začiatku si hovorím, zaujímavé myšlienky. Potom, ale toho už je nejako moc. Kedy stopnú minulosť a vrátia sa do prítomnosti. Celý čas nie sú úplne otvorený a k niečomu to speje. A po vete: "Já vím.", si pomyslím, že ako oni i ja som vedel, kde to dospeje. A potom som ostal prekvapene pozerať na ten uplynutý čas. Ja som ho skrátka prestal vnímať... Potlesk.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Toto nie je moja šálka kávy. Fánúšikovia tohoto štýlu ale možno budú vo vytŕžení. Ostatní, ktorých zaujíma herecký výkon, príbeh, prekvapenia... No skrátka, toto nie je film pre Vás.

Volání vlků (1983)

Film samotný rozhodne nebol spravený zle. Príjemný a pomaly odvíjajúci, zasadený do severskej panenskej prírody. Smith sa k postave hodil, hlavne v tých vtipných častiach. Kde ale moje očarovanie skončilo?....V poslednej tretine filmu, kde sa dej začal odkláňať od knihy, ktorej sa dovtedy pomerne slušne držal. Už to nebolo a sledovaní, života vlkov a o pátraní, čo sa deje so stádami sobov. Tým, sa vlastne celý zámer príbehu nedotiahol do konca. Nedozviete sa viac o výchove mláďať a osudoch danej rodiny. Miesto toho dostanete scenáristami vymyslený príbeh o zlom mladom eskimákovi, uplne zmenený charakter pilota a náznaku tragédie na konci. Des. Miesto zmyselného príbehu dostanete blivajz. Zbytočne znehodnotená kniha a v poslednej časti pokazený film. A za to moje podhodnotené hviezdičkovanie, pretože nebyť knihy filmu by som dal určite min hviezdu, možno i dve navyše. Škoda. Odporúčam radšej predlohu, knihu Nehaňte vlka.

Světová válka Z (2013)

Prekvapivo bez trápnych vtípkov a v rýchlom tempe. Herci na čele s bratom Pittom presvedčivý.

Dlouhá cesta (2002)

Spokojný. Sladučké, ale pútavé.