John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pokračování akčního vyvražďováku sem si nemohl nechat ujít i s tím, jakou nedůvěru sem k tomuto projektu měl v roce 2014. Jednoduchá střílečka s nájemným vrahem proti mnohonásobné přesile ala nesmrtelný svalovec z osmdesátek? A hle John Wick má úroveň, má příběh, má psa, mince a pocit, že nemá co ztratit. I já podlehl a jednoduchá řežba se proměnila v kouzelnou vizuálně a choreograficky namaštěnou frančízu pro hladové akční krky v kinech i u televizních obrazovek. Čtvrtým pokračováním musim říct, že na příběhu okolo zázemí hlavního hrdiny se velmi ubralo. Vše se točí na cestě za vykoupením okolo nejvyšší rady a party high-end zabijáků plus občas nějakého lokálního bose (viz zlatozub Berlin).  Co jsem očekával jsem dostal v míře vrchovaté možná občas už se přelévalo v pocitu šílených scén, ve kterých dostává Baba na svůj neprůstřelný frak a stejně to nestačí. Tohle je Wickův svět s prvky arkády akčních her, které znáte pokud jste nebo jste byl někdy pařan. Opět obrovská pochvala za nádherně načančané scény k dokonalému vizuálnímu efektu při tom všem zabíjení, tohle opravdu nemá žádnej jinej projekt v současnosti a už teď se řadí do síně slávy jako vzor žánru. Od začátku projekce jsem zkusil počítat mrtvoly, tentokrát mnohem stíženější neprůstřelnými saky a brněním..cca 180lidí? ´´Co budeš dělat?!! Všechny je zabiju.´´  :) 80%  +za role Donnie Yen, Scott Adkins

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Krásný, mystifikační nádech navíc s velmi vtipným a sympatickým Grantem, který byl nevědomě vhozen do cyklonu kontrašpionáže. ´´Já o ty vaše akce nemám zájem, podívejte mám ženu, mámu, pár exmanželek a držím nad vodou několik slušných barmanů.´´ :D  80%

Mělčiny (2016)

Nejdřív otec o tom strávil povídáním u oběda, když to náhodou viděl v TV a druhej den sem to musel stáhnout. Máma z toho byla odvařená a při sentimentu se skamaráděným ptáčkem pustila slzu, za to ty 3hvězdy dám. :)  60%

Black Adam (2022)

Tak proto je postava Adama tak úlisně nemožná v průběhu filmu, pan Johnson si vydupal, že se postava změní z antihrdiny na hrdinu, aby si nekazil zlatavý háb nasvaleného ´´goodfeel´´ hrdiny. Slovy dO_od hraje stále sám sebe. :D 15%

55 dní v Pekingu (1963)

Hvězdy za poctivou práci při stavbě kulis Pekingu v oblasti Madridu ve Španělsku a nejrůznějších deformací a výbuchů při bránění diplomatické čtvrti aliančních spojenců. Vedlejšími linkami a postavami film nenadchne, stejně tak mi tam chybělo více skutečných Číňanů. 60%

UFC 286: Edwards vs. Usman 3 (2023) (pořad)

Tentokrát s příspěním slovenského fightera Kleina s celou kartou v tv a neočekávanou remkou, která se děje tak maximálně 2x do roka? Za zmíňku stojí Yanal Ashmoz, který tvrdě levačkou a poté demolicí na zemi sundal domácí hvězdu Pattersona at one minute, který si odnesl asi slušný otřes mozku, trvalo mu to pěkný 2-3minuty než se vrátil do reality. Lehká krádež Vettori-Dolidze. Gunnar a jeho profesorská práce v grapplingu a škola jak na armbar? Kdy chci. :)  Očekávaná bouchaná Justin-Fiziev a na konec né moc atraktivní souboj a syndrom bývalého champ, který už to bude mít sakra těžké se vrátit. Edwards stále na trůnu a do budoucna čekám Muhammada jako vyzyvatele.

Grand Prix (2022)

Né úplně dobře přijatý filmek o ceste za snem se přece jenom k mému překvapení částečně splnil. Herci hrají pitoreskní postavičky na rozmezí čecháčkovské reality a skeče a nějak mi to nevadí. A z čeho sem překvapen? Naplněná podstata výletu do Španělska, alespoň tak. Protože to co sem právě nesnášel v poslední době v českých filmech bylo spousty keců, představ o cestě tam a splnění tohodle a tamhoto a nějakým způsobem se to vždycky zaseklo na místní návsi, konec, titulky. Producenti taky neodmlouvali za snížené náklady. V americké verzi by si Ferro jisto jistě zkusil daleko víc z monopostu F1, ale i tak. :) 60%

Slídil (2014)

Nekompromisně chladný Lou Bloom s analytickým mozkem až to bolí, takhle ctižádostivého šéfa mít je doslova o život..70%

65 (2023)

Nešel jsem do kina s předsudkem jako dino-scifi fanda, jenže mi to nakonec bylo prd platný. Totálně nezvládnutý scénář nudící diváka a možná i samotného Adama, protože ty jeho odbyté snahy o lítostivé polohy při situaci, do které byl vrhnut, působily velmi nezáživně. Nevim co se stalo s Beckem a Woodem, ale nápad na tenhle film asi spatlali opilí někde v baru a při dvou promilích vám ledasco připadá zajímavé.  Dál SPOILERS.. filmaři se ani moc nesnažili o napodobeninu jiné mimozemské rasy, prostě člověčí lidé z ´´jiné planety´´ shipDriver a roztomiloučká Ariana nám jdou přes les a louku k druhé polovině rozbité lodi a cestou potkají pár průměrně udělaných CGI dinosaurů a jak na potvoru to jsou poslední dva dny Země jak ji známe z knížek Zdendy Buriana. Chybí emoce, to co dokázal Denis Villeneuve v minutě v Příchozí, kdy na začátku umírá holčina na rakovinu matce v náručí spláchne celou tuhle béčkovou scifi do hajzlíku. Shrnuto asi dvě lekačky jináč brutal předvídatelné, téměř zádná krev a tudíž předurčeno ke čtvrtečním večerům okolo půl deváté na príma kůl. 40%  PS: měl bych nápad pro scénář, třeba do toho zahrnout další mimozemskou rasu, třeba ty slavný reptiliány, kteří nás provázejí v konspiracích. Co když tu skutečně žili a jen měli smůlu na asteroid, který to ukončil, hned by to bylo zajímavější, co?.. :)

1941 (1979)

Jistojistý rukopis poctivých spešl efektů s kombinací neobvykle dobrého humoru, který paroduje nervózní období vstupu USA do 2.světové války. Navíc mnoho situací korespondující i v současné době. Skvělá linka s japonskou ponorkou, naopak linka s taneční soutěží moc nebavila..teda až do hromadné rvačky. :)  65%