Pravidla milostného provozu (2011) (seriál)

Jeden z mnoha, jeden z mnoha...Jinými slovy ničím vyjímečnější, ničím originálnější, ničím vystupující z řady. A že je ta řada setsakra dlouhá, vždyť dnes to zkouší každý protagonista s každým přihlouplým námětem do seriálů, ptž nikdy nevíte, čeho se diváci chytí, tomu jsem byl svědkem už tolikrát. Ne vysloveně špatný, ale znám lepší, dost a o dost :)

Princ a pruďas (2011)

Jedním slovem kravina. Bez rozumného a zajímavého příběhu, pokud vám tedy není dvanáct a maminka vám ještě po večerech nečte pohádky s hrdiny, pannami a slavnými výpravami. McBride je možná dobrý komik, ale stavěním pouze na sprostých slovech (vtipnost jeho prupovídek se pravděpodobně ztratila ve střižně) to určitě nedokáže. Franco hraje výborně to že neumí hrát, Portman a Deschanel se nakrucují jak mohou, Lewis by se měl rychle probrat a najít si nějakou pořádnou roli a Theroux se jen marně snaží přiblížit vtipným a sarkastickým zloduchům (například Rickman z Robina Hooda: Krále zbojníků)...Ještě pouze taková připomínka: Když si všichni myslíme, že je to vážně vtipná pi*ovina, i když se tvůrci hrdě tváří, že to bylo záměrně natočeno a zahráno jako pi*ovina, pořád to je ale PI*OVINA! ;)

Příšerka v Paříži (2011)

Velmi, velmi, velmi dobré! V posledních jsme byly obdařeni/spokojeni/týráni mnoha "animáky" různých kategorií, od nadšených reakcí při sledování Tangled, přes jistotu fenoménu Shreka, až po ne tak dobré snímky, kde jich bohužel bylo vícero, ale zde se nám naskýtá opět něco nového tentokrát ze země lásky, vína a sýra. Jsem plně spokojen, jak s příběhem samotným tak jeho zpracováním, postavami, animací, ale jako třešničku na dortu považuji i vynikající hudební doprovod, vyzkoušejte ;)

Půlnoc v Paříži (2011)

Pokus o pohádku pro dospělé, z větší části povedená, zvláště ta část se známými postavami z minulosti a možnost rozprávět na témata netušená plus ta odvážnost zvolit do hlavní role takto laděného dramatu zrovna Owena :D

Ranař (2011)

Hrdě přiznávám: Nevím, co tím chtěl autor říci, ale já to nepochopil...Přesto hodnotím kladně :)

Rande u přepážky (2011)

Všema pěti, všema pěti! Jde tu o doporučení a kdybych těch měl prstů měl vícero (šest - narozen při jaderné havárii, sedm - fanatický hráč game boye, osm a dále - masér co se bere moc vážně), taky bych je dal i když by ta úvodní věta vypadala úplně jinak :DDD

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jsou filmy na pokračování se stále se zjevně opakujícím námětem, které krom prvního dílu nemůžu vystát (Saw, Final Destination) a pak je tady série Fast and Furious, ve které je sice o nové nápady taky celkem nouze, ale přesto mě to baví. Výhoda tohoto pátého dílu (ohledně oškatulkování prequel či sequel jsem to vzdal už po Tokiu :) je ovšem tzv. "stará banda pěkně pospolu". Jinými slovy všechny oblíbené tváře z minulých dílů, ústřední trojice vyjímaje (Gibson, Ludacris, Kang) a samozřejmě i nějací "nováčci" pro oživení (Johnson, Pataky, Gadot) , což jen dodá trochu novoty do profláknutého stylu namakaných kár, ještě namakanějších borců a běžně se všudevyskytujících modelek. V příběhu moc nehledejte, pravděpodobně by to trvalo dlouho a bezvýsledně, a Newtonovy zákony fyziky scénáristi taky asi nikdy neviděli, ale nudit, to se určitě nebudete. Naopak, jestli je tohle vás styl, tak budete velmi nadšeni, i pokud toto dílko srovnáte s minulými v této už pentalogii...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Co dodat? Na jedničku to bohužel o kapku nemá, jinak absolutní bomba, "Sherlock na 100 způsobů a vždy jinak". Stávající herci dodávají ke svým výkonům ještě další díl výtečnosti a herci nový zase naznačují, že se nenechají jen tak zahanbit, zvláště Jarred Harris (profesor Moriarty) to říká velmi jasně a hlasitě :). Překvapení je, že jde v zásadě o velmi jednoduchý děj, ač se tak na první pohled nezdá, kvalita je ovšem vidět od prvopočátku. Plus vynikající zpomalovací scény, které stojí absolutně za to, tomu dodavájí to pravé ořechové!

Sirens (2011) (seriál)

Sakra, ti angláni začínej co do seriálů stavěných na černým humoru nabírat před ostatními zeměmi opravdu setsakra velký náskok...tak jen tak dál, budu pilně sledovat ;)

Speciální jednotka (2011)

Poctivá práce, zajímavý výsledek...doporučuji, určitě to ve vás zanechá když ne dobrý, tak trvalý pocit 110 nepromarněných minut ;)