• Pohádka

Nezvaná (2009)

Průměrný hororový thriller, který úplně nenudí, má pár mrazivých okamžiků, ale taky je dost brzy průhledná a alespoň z části odhadnutelná jeho pointa. Co mě ale štvalo mnohem víc, byla naprostá bezvýraznost tváří Emily Browning i Arielle Kebbel. Netvrdím, že hrály vyloženě špatně, ale s přihlouplým výrazem, vykulenýma očima a našpulenými rty si opravdu po celou stopáž filmu nevystačí. Alespoň že Elizabeth Banks svou roli "zlé macechy" sehrála věrohodně a hlavně díky ní jsem se nakonec rozhodla přeci jen pro tři hvězdičky.

Slídil (2007)

Původní snímek jsem neviděla a záměrně jsem se na něj nedívala ani teď, abych si nepokazila dojem z tohoto zpracování (remaky obvykle nebývají vydařené). Časem to pravděpodobně napravím a věřím, že se třeba mé hodnocení změní, ale teď jsem nadšená. Film se mi líbil, chladný Caine i šílený Law byli parádní dvojka. A naprosto mě dostala hudba.

Projekt LAZAR (2008)

Paul Walker pro mě dosud byl jen ten hezounek z Rychle a zběsile, po tomhle filmu jsem si na něj a jeho herecké schpnosti názor ale poupravila. Z filmu mě příjemně mrazilo, do konce jsem netušila, jak to dopadne. Líbilo se mi, že tvůrci neměli potřebu nijak přehnaně rozpitvávat rodinné drama a přesto byl vztah Bena (Walker) a Lisy (Peparo) uvěřitelný.

Max Payne (2008)

Herní předlohu neznám (obecně počítačovým hrám vůbec neholduji), takže možná proto pro mě film nebyl takovou tragédií, jak pro většinu zde hodnotících. Pro mě to byla průměrná akční střílečka, ovšem s úžasnou kamerou a slušným výkonem Marka Wahlberga.

V pasti (2005)

Čekala jsem otřepané klišé o tom, jak je nebezpečné scházet se s cizími lidmi z chatu a věřila, že si to Ellen Page (kvůli ní jsem si tenhle film pustila) v roli Hayley nemile slízne. Takže tenhle film se svou nečekanou zápletkou byl pro mě pecka. Skvěle vymyšlené, skvěle odehrané, možná místy už za hranicí vkusu a uvěřitelnosti, ale čtyři hvězdy dát prostě musím.

Panika v městečku (2009)

Naprosto bizardní animace a směska neuvěřitelných nápadů. Kam na to ti lidi sakra chodí? Film mě dostal nejspíš i proto, že zvířecí farmu i toho indiána jsmě měli jako děcka doma. Nostalgie, no. A ten francouzský jazyk k tomu prostě sednul. Dokážete si tohle představit třeba s angličtinou?

Svěrací kazajka (2005)

Adrien Brody. Tohohle chlapa můžu čím dál tím víc. Svěrací kazajka se mi dostala pod kůži hlavně díky němu.

Nový svět (2005)

Velmi krásný, poetický příběh. Jediné, co mi vadilo, byla jeho určitá zašmodrchanost a nelogičnost. Pokud by člověk lovestory Johna Smithe a Pocahontas, potažmo i dobové reálie neznal, asi mu tu dost souvislostí unikne a příběh pak vyznívá poměrně zkratkovitě.

Případ nevěrné Kláry (2009) odpad!

Tak tohle je fakt případ. Cosi mezi soft pornem, nepovedenou telenovelou a rádoby kriminálním příběhem. Herecky slabé (většina herců mi navíc přišla děsně nepříjemná), podivný zvuk (a příšerný dabing), nějak na tomhle filmu nemohu najít nic, co by stálo za pochvalu. A to mi dosud většina filmů podle Viewegha nevadila.

Děsnej dupák (2009)

V sérii všech těch Scary Movie, Epic Movie atd. je tohle docela příjemná podívaná. Ano, je to trapný, nechybí fekální humor a má to hluchý místa, ale jinak má tenhle film (ve srovnání s předchozími) překvapivě dost trefného humoru, docela sympatické herecké osazenstvo a je to správně kousavé, jak se od parodie očekává.