• Pohádka

Twilight sága: Zatmění (2010)

Na tenhle film jsem šla s hodně velkými předsudky. Jednička Stmívání podle mě byla průměrný film, vzniklou Twilight mánii jsem nepochopila. Dvojka Nový měsíc byla s prominutím sračka, měla jsem chuť utéct z kina a nad těmi NEhereckými výkony doslova úpěla. Od třetího pokračování Zatmění jsem čekala něco podobného. A? Byla jsem překvapena. Ano, je tam děsně balastu, přeslazených scén a rádobydramatických situací, "podpořených" tu strnulým výrazem Edwarda, tu přihlouplým pohledem Belly. Oproti předchozím dílům je ale vidět vážně veliký posun a všechno, včetně hereckých schopností i spádu příběhu, je viditelně lepší. A navíc - je to vtipné. Místy možná neplánovaně, ale díky těmhle pár okamžikům jsem při odchodu z kina neměla pocit, že je to naprostá hovadina. Jo, nechala jsem se utáhnout na všechny ty laciný vtípky s milostným trojúhelníkem Bella-Jacob-Edward, ale ta scéna ve stanu? Boží. V kině se se mnou smálo minimálně deset dalších lidí. :-)

Mr. Brooks (2007)

Kevin Costner mě jako zabiják vážně potěšil, role mu skvěle sedla. Líbil se mi nápad s jeho vražednějším alter egem (Williamem Hurtem). Osobní story vyšetřovatelky (Demi Moore) už byla trochu navíc, naopak z vyvedené dcerušky (Danielle Panabaker) mě příjemně mrazilo (samozřejmě hlavně ve scéně těsně před koncem).

Král Kalifornie (2007)

Film mě mile potěšil, dávám mu tři hvězdičky. Čtvrtá je za Michela Douglase s jeho příšerným plnovousem a šíleným pohledem, protože bláznivého hledače pokladu hrál fakt skvěle. Evan Rachel Wood taky nelze nepochválit, konečně tu má větší prostor pro to, aby ukázala že umí hrát (a umí). Navíc jí to tu děsně sekne.

Mateřské galeje (2009)

Komedie? Tu jsem v téhle nijak zvlášť zajímavé podívané o strhané mamině fakt nerozpoznala. Uma Thurman je pro mě v tomhle filmu obrovským zklamáním a doufám, že její příští volby rolí budou šťastnější.

Zapomenutý ostrov (2009)

Podprůměrná oddechovka o zapomenutém ostrově, na kterém se díky díře v času potkává partička ze současnosti třeba s vojáky z druhé světové války nebo s vyhládlými dinosaury. Zápletka není úplně blbá, její zpracování bohužel ano. Triky jsou neumětelské, herecké výkony hodně slabé. Jedna hvězdička je za snahu, druhá za vcelku příjemnou hudbu.

Kámoš k pohledání (2009)

Dobrá komedie s dobrým námětem (i když už to tu párkrát bylo), hodně postavená na hláškách a chlapském humoru (na city ale taky dojde). Nemohla jsem si to nechat ujít už kvůli Jasonu Segelovi. Občas to trošku vázne, ale vcelku nenudí. Pobavila jsem se u toho a klidně si to časem pustím znovu.

Prosíme přetočte (2008)

Filmu na můj vkus trvalo, než se rozjel a začalo to být vtipné. Jacka Blacka ale můžu, tak jsem mu dala šanci a nevypnula to v polovině. Naštěstí, protože pak už to konečně začalo odsejpat. Líbí se mi ten originální námět, patřičná švihlost, se kterou partička natáčí své "remaky" (Krotitelé duchů mě fakt pobavili) i trochu uslzené finále.

Ricky (2009)

Téma dobré, leč nevyužité. Film nezaujme a nudí. A přitom Ozon několikrát už už nakračoval k zajímavému vykreslení psychologií postav a vztahů mezi nimi...

Orphan (2009)

Nemám ráda horory, ve kterých cáká krev a jsou prošpikované záběry, ze kterých je vám blivno. Naopak miluju ty, ve kterých vás mrazí z úplně triviálních záběrů (otec zaujatě sleduje v sirotčinci schodiště do patra, odkud se ozývá zpěv, a najednou kolem něj nečekaně proběhnou dvě holky - nadskočila jsem hrůzou, přiznávám). Tady to bylo až na pár předem průhledných záběrů fakt propracované. Nejvíc mě ale dostala Isabelle Fuhrman v roli "sladké" Esther, zahraná tak, že jsem měla po pár minutách chuť ukopnout jí hlavu. Docela se těším na nějaký její další hororový snímek.

Dokonalý chlap (2005)

Nic moc jsem od toho nečekala, ale byla jsem příjemně překvapena. Na to, co se poslední dobou pod pojmem "romantická komedie" objevuje, je tohle fakt supertřída. Nenudila jsem se a (potupně) přiznávám, že jsem polovinu filmu strávila s takovým tím slabomyslným úsměvem na rtech.