• Pohádka

Spolubydlící (2011)

Remake filmu Spolubydlící z roku 1992 není jen uhozenou béčkovou podívanou, jak jsem tak trochu očekávala. Člověk sice předem ví, o čem to bude, i jak to dopadne, ale i tak má film příjemně mrazivou atmoféru. Líbily se mi i výkony představitelek Sary a Beccy, prostě komorní drama na pomezí se soft thrillerem jak má být.

Pavouk (2007)

Prvních šest minut filmu je fakt nuda, skoro jsem to vypla. :-) Ale pak teda... pecka. A člověk pochopí, že i ten natažený úvod je tam třeba.

Vesmírná samota (2007)

Navzdory zde docela kritickým komentářům a nižšímu hodnocení, mně se to líbilo. Animace jednoduchá, ale působivá, příběh, co má hlavu a patu a správně graduje, hudba tomu sedla jak prdel na hrnec. JO!

Holky na hlídání (2007)

Dobrý nápad, dobrý scénář. Udělat z toho trochu víc thriller by vůbec nebylo od věci. V tom případě bych ale vyměnila představitelku hlavní hrdinky. S tím unylým výrazem jí totiž nevěřím ani to, že by byla schopná spát s chlapama za prachy, natož to, že by se v ní mohla probudit zlá holka.

Babe 2: Prasátko ve městě (1998)

Mně se ten film moc líbil a přesně splnil očekávání, která člověk od dětského filmu může mít. Neviděla jsem první díl, možná proto nechápu tak nízké hodnocení zde. Mělo to příběh, vtip, úroveň, bylo to vizuálně překrásné a bavily mě i ty vtípky mimochodem, určené spíše pro oko dospělého diváka, jako třeba všechny ty známé stavby z celého světa soustředěné ve Městě. (Kdo našel Tančící dům? ;-))

Habermannův mlýn (2010)

Nečekala jsem od toho nic a byla jsem příjemně překvapena. Možná trochu natahované, některé momenty, které byly dějově důležité, byly snad smeteny ze stolu zbytečně rychle, jinak ale mám z filmu hodně dobrý pocit a myslím, že patří k těm lepším zástupcům české tvorby loňského roku. I přes docela velké množství postav si myslím, že byly dobře psychologicky prokreslené a zahrané, stejně jako národnostní charakteristiky a vztahy v česko-německém pohraničí, které se v průběhu let razantně proměňovaly. Zpracováno citlivě, ale s patřičným dloubnutím do české i německé mentality.

Strážci - Watchmen (2009)

Komixy mě nijak zvlášť neberou a přiznávám, neorientuji se v nich. Všechny ty Supermany, Spidermany a Batmany jsem brala jako většinou docela dobře vizuálně zpracované oddechovky. Tohle ale bylo jiné. Film je vizuálně bombasticky udělaný, efekty, práce s kamerou, scéna, všechno na jedničku. Líbí se mi střídání současnosti a flashbacků, škoda že "aktuální" příběh byl trochu upozaděn. Dala bych ale větší prostor psychologickému vykreslení postav, protože kromě Rorschacha a jakž takž Dr. Manhattana do hlav hrdinů moc vidět nebylo. Na druhou stranu mě ale napadá, zda by to vůbec stopáž filmu ještě unesla, resp. zda my bychom unesli nataženou verzi filmu.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Komedie, které nechybí nic, aby vás pobavila, ale žádná extratřída to také není. Navíc se nedokážu zbavit pocitu, že Jim Carrey je sice Pan Herec, ale jeho pitvoření už za ta léta v šoubizu přestává být tak vtipné. Jeho grimasy začínají být už pěkně okoukané, režiséři by mu měli dát víc prostoru pro skutečné hraní - a u něj se nebojím, že by neobstál.

Pohřbené duše (2006) (TV film)

Příběh bez obsahu, postavy bez hloubky, hlavní hrdina bez výrazu. Ani tento film mě nepřesvědčil o tom, že by byl opěvovaný Robert Pattinson kdovíjaký herec. Hodnocení náctiletých fanynek možná tomuto snímku nasčítalo 61 %, ale nic to nemění na tom, že jde jen o 60 minut nudy, iritující hudby a nevyužité myšlenky. Aspoň že měli tvůrci soudnost se stopáží.

Černá mamba (2011)

Reklamy na Nike nikdy nezklamou. Geniální hlášky a Rodriguezova sebeironie.