• Pohádka

Melancholie (2011)

Audio-vizuální orgie geniálního šílence. Už úvodní scéna nezkušeného diváka vyleká a ostatním dá najevo, že tohle nebude běžná podívaná. Líbilo se mi postupné rozkrývání rodinné tragédie i bizardních vztahů. Oslovila mne Kirsten Dunst, i přesto, že mi druhá část filmu (pojmenovaná po její filmové sestře Claire a věnovaná právě jí) přišla vydatnější. Okamžité pocity po filmu jsou jiné než ty, co mám nyní, s jednodenním odstupem, ale rozhodně mi tenhle film stále hloubá v hlavě.

Na sv. Valentýna (2010)

Tak jo, dneska mám (ne)náladu a jsem cíťa jak blázen. A tenhle film mi prostě padl do noty, takže zcela zaslepeně dávám čtyři hvězdy. Možná to časem po druhém zkouknutí snížím, ale dnes to prostě byl potřebný balzám na duši. Navíc tomu přidává plejáda herců, které mám ráda ( Anne Hathaway, Julia Roberts), nebo které kvůli tomuhle filmu asi budu muset začít mít ráda (Queen Latifah, Taylor Swift).

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Sentiment a přeslazenost přímo přetékaly z plátna. Když už si člověk říkal, že větší brak z toho udělat nelze, byl rychle vyveden z omylu. Pár světlých okamžiků a vtipných momentů to bohužel nezachrání a tentokrát mě nebavila ani (neuvěřitelně odulá) Kate Hudson.

Město šílenců (1997)

Vrtěti psem to není. Téma manipulace médii je tu dobře nakousnuto, bohužel ale jen rychle přežvýkáno a nevyužitě vyflusnuto. John Travolta je trochu tuctový, myslím, že to mohl zvládnout mnohem lépe, protože je dobrý herec. Díky aspoň za Alana Aldu a Dustina Hoffmana. Hlavně díky Hoffmanovi tenhle film nepropadl úplně.

Muriel se vdává (1994)

Relativně průměrná svatební romantická komedie, kterou zpříjemňují songy ABBY a top záležitost z ní dělá skvělá Toni Collette.

Láska a jiné závislosti (2010)

Miluji Anne Hathaway, miluji Jakea Gyllenhaala (i když těch jeho psích očí, křivého úsměvu a svraštělého čela bylo ke konci už přehnaně moc), miluji romantické filmy, obzvlášť, když jim nechybí humor, i životní dramata. A Regina Spector jako final song byla už jen poslední tečka pro potěchu věčně holčičí duše. Jojo, tohle jsem přesně potřebovala.

Chuť lásky (2007)

Hezký příběh a noblesní Morgan Freeman, ani ostatní herci nejsou špatní. Jenže zpracování je velmi plytké a Morganově postavě, ač dobře napsané, neposkytuje dostatečně hodnotný obal. Škoda.

Ve jménu rodiny (2010)

Docela dobře udělaný pohled do problematiky zabití ze cti, který zároveň dobře poukazuje na problémy, které s sebou nese soužití dvou rozdílných kultur. Líbilo se mi, že dokumentaristka netlačí na emoce, snaží se držet si odstup a nevnucuje divákovi žádné postoje, chyběly mi ale někeré informace (kde vezme náctiletá holka na byt, když uteče z domu svého despotického otce apod.). Dokument neříká, že zabití ze cti je špatné, že islám je špatný, zároveň ho ani neobhajuje. Divák má dost prostoru pro vlastní názor a stanovisko.

Ples příšer (2001)

U tohoto filmu vážně nechápu jeho poměrně vysoké hodnocení zde na CSFD. Ani Oscara pro Halle Berry. Její výkon mi přijde docela mdlý. A hlavně mi tu přijde strašně škaredá, kdo z takové krásky dokázal udělat něco takového? Nebýt Billyho Boba Thortona a Heatha Ledgera (byť nijak veliké role), tak je pro mě tenhle film vážně propadák.

Králova řeč (2010)

Kvalitní film potřebuje kvalitní téma. Nebo ne? 118timinutový film o koktavém králi možná někomu zní jako naprostá trivialita a velká nuda, ale tohle se vážně povedlo. Moc povedlo. Celé je to podané tak nenuceně a s lehkostí, a přitom s patřičnou grácií. Velký potlesk pro duo Colin Firth - Geoffrey Rush.