Vicky Cristina Barcelona (2008)

Hlavně takové nenásilné "milostné psaníčko z Barcelony". Film člověka nenutí uvěřit, ostatně jako vždy mírně abstraktně jak je u Woody Allena zvykem.

Godzilla (2014)

High-tech orgie...

Divergence (2014)

Překvapení! Jo čekal jsem jen další badass holku co kope pánská pozadí.. Teda jako jo co si budem další hrdinka pro holky ale nezustalo jen u toho naštěstí. Shailene a Theo tvoří dvojku,která celkem funguje. Upřímě mi tato hrdinka obstála daleko lépe než Katniss Everdeen z Hunger Games. Není to ani způsobené hereckými výkony jako spíš tím že scénárista hladovejch her je břídil. Ve finále budu fandit obou téhle holce s velkýma očima i té s velkýma....

VALL-I (2008)

Trochu mi to připomnělo "9" a trochu mi to připomnělo Equilibrium. Sice je to průhledné, rafinovanost tu není taková jako klasické filmy s touto tematikou pro "dospělé" ale trochu sám film z toho vlastně teží. Může si dovolit to co klasické filmy nemohou s hlavičkou "je to i pro děti". Ještě pochvalim zvuk alias zvukové efekty a písně opravdu povedený svazek.

Croft (2013)

Srovnání s Larou Croft jako přímo se samotnou hrou je mimo mísu. Kromě toho, že počítačová Lara pixelově dokonalá si troufne všechno včetně smrti a ani se neoklepe. Jenže zde bych viděl spíše inspiraci v postavě a akčních scén z hry. Právě tyto akční scény jsou náplní filmu, příběh okolo je jako berlička. Hlavní věc za což dávám vysoké hodnocení je způsob jakým vznikly tyto scény. Nejedná se o dnes klasické "cut/cut/cut.." ale jsou zde i opravdové střihy, které skvěle dokreslují atmosféru. Chválím a snad si z tohoto mikrofilmu vezmou něco tvůrci budoucí hollywoodské Lary Croft a taky tvůrci i jiných akčních filmů.

Vyšší princip (1960)

Připomínka války a připomínka toho jak jsme bojovali.

Enderova hra (2013)

Ve vlastním universu si dělej co chci i když nesouhlasim. V jejich universu mi přišlo že to funguje tak 5*

Velký Gatsby (2013)

Šlo to asi až moc daleko, moc romance, moc krásy, moc všeho.. Na další věc co mi přijde na mysl je hudba. Pro pochopení milostné frakce tohoto filmu by měla být asi sama doba a ta prostě je někde mezi 20tými a dneškem. Celé to tak pokulhává samo za sebou ale nemohu říct, že to celé je špatné. Docela pěkně se na to kouká ale 140+minut je prostě nějak moc. I přes mou kritiku prakticky všeho vám doporučím se na to podívat.

Don Jon (2013)

Nebudete mít rádi jeho, jí a asi ani jí ani... ale! Jsou to hrané postavy a za tuto složku fandím tomu jako to Gordon poskládal. Není to brak v tom jak on je bohatý, ta zamilovaná a prostě jak to bývá v mnoha konzumních filmech. Dalo by se s nadsázkou řict, že tu jde o to jaké ona má kozy a zadek a on jaké bicáky a auto. Jenže kouzlo je v tom jak to autor prodal. Tento film pravděpodobně budou mnozí nenávidět. Pro mě se to stalo velkým překvapením, dle trailerů jsme soudil, že se bude film ubírat trochu jiným směrem. Oblíbené obsazení přidalo, dobře zahráno tak ať maj dnes myši pré jdu do plného hodnocení.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Opět mi přijde že mnozí očekávali film ako Pán prstenů.. Mě to furt připadá jako pohádka ale ta pohádka se mi líbí. Jak moc se mi líbí zastupují hvězdičky. Hobbitovím největším prokletím je možná sám LotR...