Cesta do fantazie (2001)

Hledal jsem 5 min šestou hvězdičku... Množství fantazie je v tomto filmu tolik, že se tomu nechce věřit.. komentář: POMO - krátký a neuvěřitelně přesně výstižný

Bídníci (2012)

Hodnotit muzikál se musí jako muzikál. Celé se mi to líbilo a největším překvapením pro mě osobně byl herecký výkon Russella Crowea. Víc dodávat není třeba 5* a zlaté glóby, nominace na oskary atd. hovoří za vše. Paradoxně nižší hodnocení hovoří pouze o tom, že je těžší rozlišit když hodnotím muzikál jako film nebo jako muzikál.

Rebelka (2012)

sice mám pro zrzky určitou slabost ale že mě takhle bude bavit i animovaná jsem nečekal. Celé je celkem akční, má to spád, nezastaví se to a a ... no prostě taková švihlá komedie, která mi přišla dost k chuti.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

No nic vyjímečného na poli animáků. Asi bych normálně v hodnocení volil průměr ale charaktery šílený křeček a flying rats mě spolu s mírně jinou animací od Disneyho než jsem zvyklí od klasických pixarovek přesvědčili na tu 4*

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Začne to strašně, naivní teenky a teenkové o sobě tvrdí cosi něco o kouzlech. Tak nějak to ztrácí dech po prvním kroku. Jenže na holky se dobře kouká a naštěstí se nejedná o nějakou vědu tak si u toho člověk svým způsobem odpočine. Osobně jsem tím po 5 dílech praštit, dát nějaké 2-3hvězdy a mít další zářez na ČSFD. Kamarádka mě ukecala (nebo přikázala už nevím :) ) ať vydržím aspoň 10 dílů. Okolo 6 dílu se to začne zlepšovat, vše to začne mít nějaký ten tvar a příběh je "docela zajímavý", objevují se zde hororové prvky a celkově se z toho stane docela zajímavá záležitost. Bohužel seriál začne bídně takže většinu odradí, není divu a na to asi i doplatil. Na závěr jim vytknu divně přelíčené nebo co to s nima dělali "mužské" charaktery a pochválím hudbu. Jestli máte rádi fantasy a vydržíte tak se nebudete zlobit.

Crash (2004)

Začnu kladným, film se z vás nesnaží za každou cenu vyždímat tu slzičku. Jednotlivé scény vás usadí do gauče tak, že skoro nebudete moci vstát. Poukazuje na rasové problémy hned z několika úhlů a zasazuje do komplexního příběhu. Tady mi to začalo trochu skřípat, naskládání na sebe mi místa-mi nesedělo ale musím uznat, že se s tím poprali a nakonec z toho vybruslili víc než dobře. Krásně je tu ukázána absurdita rasových problémů a dalších životních zkušeností nejen na rasové téma. Na závěr, celý film jsem neměl pochyb že budu hodnotit plných 5 hvězd, je to plné silných okamžiků a situací, které vyvolávají otázky. Jenže na závěr místo silného pocitu, přišlo jen myšlenka a takový pocit "jsem asi v pohádce", i tak krásná pohádka, doporučuji všemi deseti.

Navždy spolu (2012)

byylo vzato nejhorší možné klišé téma, které snad existuje. Amnésie, no prostě peklo. Jenže stalo se něco nevídaného. Režisér si vybral dva úžasné herce. Ona krásná holčička která umí hrát, do své role dokonale padne a při své amnésii se dokáže proměnit v někoho kým není. On ať je scéna jakékoliv scéně chová se jako chlap, což při takovémhle tématu scénarista odvedl skvělou práci a Tatum to dokázal výtečné zahrát. Ve finále je tu koncert příběhu který by člověk při prvním pohledu smetl do koše, naštěstí hned od začátku vás donutí udělat si i druhý pohled a ten vám vydrží až dokonce. Celé je to "lidské", američani tam nedali svou velkolepou "američnost" což tomu neuvěřitelně prospělo. Jsem překvapen a nadmíru spokojen!

Občanský průkaz (2010)

3 jsou málo a 4 moc... Rozhodování u tohoto filmu bylo docela těžké, proč? Asi proto, že film je vyprávěn formou která mi 2x nesedla. Neseděl mi ani způsob, kterým je uveden příběh, zde chybí nějaká zápletka. Je to prostě vyprávění příběhu z 70 let, které ukazuje některé poměry té doby. Samozřejmě jak je zvykem z té nejtemnější možné stránky. nevim nevim prostě 70% ale dám 4*

Lady a Tramp (1955)

Asi jsem nějak nedokažu ocenit tu i když krasně dětsky zpracovanou lásku, naději a všechno to ostatní naplno. I tak pěkná pohádka pro celou rodinu.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

On to není LOTR on to je Hobbit. A vzhledem k tomuto faktu se nedá aspoň za mě říci jinak než že to byla skvělá oddechová výprava do středozemě. Martin Freeman do role jak ušitý tak není co řešit.