House Hunting (2013)

Trefa do mého mysteriózního gusta. Ano. Zatraceně silná idiocie postav, jejichž činy někdy nenavazují snad ani časově, ale už jen ta situace dvou rodin, nerodin a jednoho nepřátelského domu, který si s nimi hraje jak kočka s myší je prostě good idea a je jen škoda že si tvůrci z celou tou zápletkou nedokázali ještě více pohrát.

Byzantium (2012)

Film, který se nadechl pro veliký výdech, ale z úst vyšlo jen takové malé astmatické hvízdnutí. Upírský pohádkový opus o společenství upírů, u kterých však není místo pro opačné pohlaví. Dvě defacto vyhnankyně proto putují časem coby lovná zvěř a svůj život tomu musí přizpůsobit. Silný rozpočet a herecké obsazení nepodpořil bohužel scénář, který není nikterak strhující a nevyužívá ani potenciál všech těch jistě skvělých herců. Možná vše daleko vyzní na filmovém plátně, ale namísto velkoleposti uhrančivého filmu jsem spíše koukal na splasklou bublinu hezkých tváří, kostýmů a exteriérů. Velká škoda.

Zbytečná krutost (1984)

Trošku nuda. Coenove se zde prostě rozjíždí k daleko větším filmovým peckám. Skvělá hudba Cartera Burwella.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Ne zcela jasně uchopitelný žánrový mix, který se navíc mění díl od dílu. Nevím čím to bylo, ale i když prvky nadpřirozena mne do světských záležitostí moc nepasují, zde mne to nerušilo. A ten závěrečný obrat mne kupodivu překvapil.

The Beach House (2019)

Ale jo. I když první půlhodina rozhodně navnadila více, než v té druhé hodině událo. Mám rád neznámo a kdyby mne film v tom nevědomí dokázal ještě nějaký čas udržet šel bych s hodnocením ještě výše.

Breeder (2020)

I když mám pro severskou kinematografii slabost a málokterý film ze zasněžených zemí mne dokáže zklamat, Breeder se to povedlo. Ten film prostě tak nějak kolem mne prošuměl, aniž bych si zapamatoval jediný úsek, či část filmu, která by mne dokázala jakkoliv strhnout.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Příběh silný jak pravda sama. Myslím, že to ve filmu někde zaznělo.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Tohle bych od katolických, polských dogmatiků opravdu nečekal. Film, který je děsně blbý, ujetý ale kurevský zábavný.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Kdo si potrpí na severské krimi, kde vás tvůrci dokáží zúčastněně provést průběhem vyšetřování, kde není nouze o zvraty a překvapivé tahy, neměl by tyhle zločiné kejkle spojené s jedním domovem pro mladistvé minout.

Anything for Jackson (2020)

Slušná přehlídka bubáků včetně manželského páru, z kterého šla hrůza a to ani nemuseli mít za zády ani samotného Satana. Celé to ale působí svěže a neokoukaně, najde se i pár vtipných momentů, vyplívajících z rituální nemohoucnosti dědečka a babičky.