Jógiša X no kenšin (2008)

Dva velké mozky do toho jedna vražda při nichž má jeden za úkol krýt a druhý odhalovat. Šachová partie dvou géniů, kterou diagonálně protíná jedna velká neopětovaná láska.

Vzteklina - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Někde jsem četl, že Vzteklina by měla oscilovat někde mezi Pustinou a policií Modrava. První díl se z mého pohledu bohužel naklonil spíše ke druhému jmenovanému. Zřejmě jde o snahu nabídnout seriál co nejširšímu publiku, ale kriminální, temný thriller to zatím o dobrý půlmetr míjí. Věřím, že další díly přidají trochu na důrazu.

Thelma (2017)

Severská kinematografie v té nejlepší formě. Ponurost, nečistota, pomalost. A příběh o stromu poznání, který byl jedné nevinné dívce s mimořádnými schopnostmi nabídnut ve formě studia na vysoké škole. Do jaké hloubky svého já musela jít, aby překonala to vše co jí bylo do té doby v životě nabídnuto vyjevil Trier ve skvostných obrazech doprovázených promyšlenou hudbou. Skvělé obě hlavní aktérky.

Uvnitř (2007)

Tohle nejsou brutální bezduché sračky. Inside jsou esenciální, art horor, kde každá kapka krve má svoje nezastupitelné poslání. Jak jinak si vysvětlit fakt, že na tu opravdu bezbřehou brutalitu si nakonec zvyknete a nejvíce vás i přes ty hromady zdevastovaných bude zajímat jak to všechno dopadne. Fais le France.

V červenci (2000)

Nebýt zcela ulítle komediální linky, mohl to být opravdu silný romantický film o cestě za ženou svého srdce aniž by jste tušili, že ta pravá......

Hora mezi námi (2017)

Hora se zhruba po půl hodině vytvořila mezi mnou a reálnosti celého příběhu. Hora, kterou jsem i přes mojí úpornou snahu v hlavě eliminovat všechno to co tito dva novodobý Meresjevové dokázali se stále veselým labradorem přetrpět nedokázal překonat. Nevím proč, ale ani vzájemná náklonost obou hlavním postav, která se během příběhu začala tvořit ve mne nic zásadního nevyvolala. Takže v ústech pachuť, která nedokázala být osvěžena ani nádhernou kanadskou přírodou.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

První díl bych pasoval spíše na štědrovečerní pohádku s propůjčenými historickými postavami. Romantická linie, nepřející lásce dvou mladých šlechticů občas střižená nějakou tou státní záležitostí. Druhý díl o dost lepší, více se odvíjející od skutečné historie. I když film zachycuje poměrně krátké období panování pozdější císařovny, myslím, že to podstatné zachyceno bylo. Silné nacionální smyšlení, které v kombinaci s ženským půvabem,city a odhodláním dokázalo Marii Terezii dotlačit až na císařský trůn. Skvostná výprava, exteriéry a interiéry.

Exorcista - The Next Chapter (2017) (série)

Oproti sérii jedna je The Next Chapter přímočařejší a důslednější. Komunita pěstounské rodiny dokázala s příběhem dělat doslova divy. Kdyby jen trochu opadlo to věčné bilancování, osobní výkyvy k bohu a zase od něj na úkor akce (protože ta pokud k ní dojde je na vysoké úrovni ) považoval bych druhou sérii Exorcisty za seriálový počin roku.