Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Dost mi to připomínalo počítačovou hru, ve které jedna hlavní postava zmasakruje několinásobnou převahu. Tolik obávanou druhou armádu dokázala držet parta 5 chlapů v šachu tak dlouho, než vše vyřešil tentokrát na orlu letící pomatený stařík se jménem podobným jedné české značce piva. Tyto věci mi však vadily ze všeho nejméně. Nejvíce mne iritovala ta přílišná snaha o monstrózní grafiku celého filmu, která byla místy tak přehnaná až z toho bolely oči. Není nad Nolanovský "starý" styl točení. Každopádně bych řekl, že nejlepší díl trilogie. Což je možná trochu žalostné hodnocení.

Interstellar (2014)

O hodnocení víceméně vypovídá fakt, že se jsem se nemohl ubránit srovnání s Cobrou 11. Stejně jako u německého seriálu se u i Interstellaru člověk neustále chytá za hlavu a říká si: "Bože, to je blbost". Ano jedná se o sci-fi, nikdo nežádá ba ani neočekává realitu a bere to tak, že je to prostě výplod fantazie. Ale zde se ani tak nejedná o žánrový problém nýbrž o místy jasnou předvídatelnost děje. Viz. např.výlet Coopra s Mannem do "přírody". Hned je zcela evidentní, že Coopa žene do záhuby. Bonbónkem je snaha zabít Coopa rozbitím skla jeho skafandru. Coopova sklo samozřejmě praskne, Mannovo zůstane bez škrábance. Asi za ta léta nudy vymyslel pevnější verzi. A vůbec není třeba mluvit o znovusetkání Murph s otcem, ke kterému se schyluje už s odletem do vesmíru a při srdceryvném loučení je jasné, že se na konci potkají. I přes výše zmíněné bych dokázal film tolerovat nebýt úděsného konce, který začíná katapultací v černé díře. Následné divadlo za knihovnou vyvolává vcelku ironický úsměv a od onoho momentu jsem přestal brát film zcela vážně a jen jsem nevěřícně kroutil hlavou a smál se. Množství patosu na závěr je u filmů podobného ražení zcela normální věc, takže po všech předchozích výtkách je to už vlastně v pořádku. Jistě jsem ještě na nějaké nelogičnosti zapomněl (viz. příjezd na supertajnou základnu, kde ho hned najmou jako pilota). Film zachraňuje, dá - li se říct zachraňuje, alespoň soundtrack, který je na standardně vysoké Honzově úrovni.

John Wick (2014)

Nedovedu se zbavit přesvědčení, že se jedná o klasickou Seagalovku v jiném obalu. Vyzdvihl bych především hudbu.

Transformers (2007)

Vůbec mi není jasné jak takováhle fantasmagorie s tunou stupidního patosu může být 49. nejoblíbenější film. Aneb "Je to sračka." "Ale sračka z čistýho zlata."

Skála (1996)

Eda Harrise jsem viděl ve filmu snad jen třikrát. A třikrát to stálo za to. Ať již v uniformě SS, či jako znechucený bývalý generál, je skvělý. Role v "uniformách mu náramně sednou. Zřejmě se zaměřím na více jeho filmů.

Na hraně zítřka (2014)

Až do tohoto filmu bych nevěřil, že Tom Cruise může pozvednout film. Zde se to podařilo a všechno jde, když se chce. Grandiózní.

Spalovač mrtvol (1968)

Hrušínský zahrál beze sporu spoustu skvělých a kultovních postav. Pan Kopfrkingl je však pro mne ta ze všech nejlepší. Něco tak krásně hrůzného snad již nelze znovu natočit. V některých momentech dokonale absurdní.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Skvělý seriál. Nepamatuji seriál, kde by mne hlavní postava "zlomila" na svou stranu stejně jako tady. Nucky Thompson je bezpáteřní bastard, nelze mu ovšem nefandit. Občas by nebylo špatné vyvarovat se zbytečných linií. Na druhou stranu seriál nádherně vykresluje situaci doby 20. let, kdy byl Volsteadův zákon ještě v plenkách a různé mafiánské organizace se právě tohoto opatření snažily využít ke svému prospěchu. Steve Buscemi se tímto výkonem dostává do mé TOPky. Naopak postavy Jimmyho či Margret mi neskutečně pily krev.

Záblesky chladné neděle (2012)

Neřekl bych thriller. Spíše dost povedená komedie, která bohužel na závěrečných 20 minut ubere na vtipnosti a přidá na vážnosti.