Zmizelá (2014)

Nedovedu si pomoci, ale neskutečná nuda. Začátek slibný, ale od odhalení bída. Nedokázalo mne to pohltit, což jsem vzhledem k hodnocení nečekal

Dobrý voják Švejk (1956)

Jeden z klenotů. Hrušinský naprosto pasuje do role Švejka, tak jak ho známe z Ladových obrázků.

Dítě číslo 44 (2015)

Vůbec mi není jasné, proč někdo točí film dle knižní předlohy, když knihu snad ani nečetl. To že nelícují jména by se dalo ještě snést, přimhouřil bych oči i u časové souslednosti, ale přece není možné úplně zničit celou hlavní zaplétku. Škoda slov.....

Babovřesky 3 (2015)

O filmové kvalitě netřeba mluvit. Ale při správné konstelaci a dobré přípravě(čti víno atd.) dostává filmový zážitek úplně jiný rozměr.

Forrest Gump (1994)

Klasika všech klasik, nekorunovaný král. Sice při zamyšlení se nad příběhem je celkem stupidní. Ale nemálo outsiderů se v tomto filmu jistě zhlédlo v tomto díle. To nic nemění na faktu, že je to zábava

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Neee děti neee. 117. nejoblíbenější film? Vždyť je to naprosto průměrný film, který nezaujme dějem ani hlavním hrdinou. Záporák je vymodelovaná počítačová zrůda, takže ani tomu fandit nelze. Bohužel nemohu se ubránit pocitu, že Hobit byl jen tahák na naše peněženky a možné oživení kultu Pána prstenů. Kvalita grafická se snaží být na takové úrovni, až to mě osobně štve a film vypadá jako počítačová hra na nejvyšší detaily.

Matrix (1999)

Nikdy jsem nebyl v matrixu. Aneb nikdy mě ta zápletka nechytla tak, abych byl z filmu odvařen. Nicméně díky Smithovi hodnotím vysoko. Aneb boshkeho slovy "Film je tak dobrý, jako je dobrý záporný hrdina". A že HUGO byl více než dobrý.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Pro mne jeden z mála filmů pro pamětníky, který mám opravdu rád. Co na tom, že všichni v septimě vypadají vzhledem na 40. A nezapomenutelná lekce prchání.

Pearl Harbor (2001)

Kdyby Bay nenatočil nic jiného než Skálu, asi by se vůbec nic nestalo. Aneb jak z historicky přitažlivého tématu udělat něco odporného, ufňukaného. Upřímně mi bylo osudy všech úplně u zadnice.