Přes kosti mrtvých (2017)

Řemeslně naprosto precizní, skvělý film. Po celých 128 minut to má výborný spád a nestihne to vůbec nudit. Na druhou stranu, obsahově s tím ale vůbec nesouhlasím - myšlenkami jsem souznil s farářem, který jako jediný ve filmu mluvil smysluplně. A po filmu jsme šli na burgera, abych kusem masa trochu přebil poselství toho filmu.

Sluneční stát (2017)

Sluneční stát aneb jak by to dopadlo v Adamově, kdyby tam byly doly a neměli jsme Klause, který nám zařídil slušnou transformaci. Po pravdě jsem si to dost užil, každý záběr má svoji jedinečnou kompozici a i když něco bylo zdlouhavější, tak všechno mělo svůj smysl.

Hora (2016) odpad!

Chlápek tři čtvrtě hodiny mlátí palicí do šutru, u toho vzdychá jako tenistka na kurtu a nic jiného se neděje. Dokonalé přenesení utrpení postavy na diváka. Samotný film moc smyslu nemá, ačkoliv potenciál tam byl. Jenže se nedozvíme nic - proč je hlavní hrdina uvězněný pod horou, proč ho považují ve městě za kacíře, prostě vůbec nic. Nezapomenutelný kentus.

Listopad (2017)

Poslední film, který jsem letos ve Varech viděl - to nejlepší na konec. Vynikající estonská parafráze Kytice a Máje, banální love story na pozadí estonských mýtů, s vynikající atmosférou, skvělou prací kamery a výbornými hereckými výkony. Nechybí ani černý humor, samotný příběh také není natolik přímočarý, jak by se mohlo zdát. Prostě pecka.

Lublaň - Mnichov 15:27 (2016) (studentský film) odpad!

Tu anotaci psal někdo, kdo měl hodně velkou představivost, nebo si ji psala sama režisérka, protože nic z toho tam vůbec není. Borka chodí 42 minut po městě, kouká do zdi, kouká na vlaky, kopíruje si břicho a TOČÍ S LAMPOU. Myslím, že množství lidí, kteří odešli z sálu, je pro paní režisérku dostatečný feedback, aby už netočila, nebo netočila takto.

Vyšehrad - Máma (2017) (epizoda)

Po dvou tragických dílech zase trošku návrat do formy.

Vyšehrad - Charita (2017) (epizoda) odpad!

Příšerný. Kdeže ten vtip z prvních dílů je.

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Svým způsobem geniální věc, jelikož to bylo tak příšerný, že jsem nevěřícně koukal skoro na celou epizodu. Scenáristické lapsy jsou tak obrovitánské, že to nemá obdoby. Nejlepší byla ta nevěra se ženou od švagra - takže jeho milenka byla jeho sestra? Cimrman hadr.