Apollo 18 (2011)

Snad první horor, který se odehrává na Měsíci. V tomhle ohledu originální. Film byl dobře koukatelný. I když si myslím, že měl být lépe využitý. POZOR SPOILER: Čekal jsem trochu víc než jen jakési brouky. I když záběry od doby kdy se dostali do břicha jednomu z kosmonautů až po jeho následné úplné zničení(smrt) byli velice dobře natočeny. Styl ala dokument určitě filmu také jen pomohl. Začátek se ani moc netáhl a divák hned mohl sledovat odstartování rakety a kosmounauty ve vesmíru. KONEC SPOILERU. Styl tzv. amatérské kamery tomu dodával na zajímavosti. Jak už jsem jednou psal nuda to není, je to dobře koukatelné, ovšem čekal jsem od tohoto trochu více. Proto "jen" tři hvězdičky.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Je až k neuvěření jak se poslední dobou rozmohlo další a další pokračování hororových filmů. Takovou hororovou sérií je i Pach krve. Přišlo mi, že tento horor(Wrong turn 4) je určen pro puberťáky. Ze začátku samý sex, sexuální narážky, erotika, dokonce i pár lesbiček. Pak se to zvrtne v naháněčku v bývalé psychiatrické léčebně. Parta kanibalů si pochutnává na lidském mase. Jde tu vidět i to jak detailně odřezávají jednomu z hrdinů maso z těla a smaží si jej na oleji. Pár způsobů zabití se mi líbilo. Např. vrták či konečná scéna na skůtru. I začátek filmu mimo ty pubertální scény byl dobrý. Ovšem celkově průměrný horor. Po pátém pokračování moc netoužím.

Paranormal Activity 3 (2011)

Kdo by neznal fenomén paranormal activity ? Jedničkou se proslavil Oren Peli, a dvojku podle mě stupidními scénami zabil Tod Williams. A trojka ? Trojka mě nadchla. V příběhu se vracíme úplně na začátek. Divák se vrací v době do mládí sester a zjisťuje co stojí za tím vším zlem. Atmosférou a scénami se trojka jedničce vyrovnala a nevím jestli ji v určitých chvílích dokonce nepřekonala. Tvůrci se snažili do filmu vložit pointu, která určitě většinu fanoušků této série překvapí. Záleží ovšem na tom jak. Mě překvapila mile. Dále tu jsou další nové prvky, jako např. otáčející se kamera. Musím přiznat, že v několika scénách ovšem nudila. Jak už zde bylo několikrát napsáno ! Kdo viděl trailery a líbily se mu. Natěšil se zbytečně! Většina scén z obou trailerů se ve filmu neobjevuje. Nevím jaký byl záměr tvůrců. Možná z filmu nechtěli tolik odhalit. Nebo budou zase dvě verze PA3. Pro mě nejlepší scény z filmu, byla určitě scény v koupelně před zrcadlem a celkových posledních 10 - 15 minut. Konci není opravdu co vytknout. Obrovské napětí a pořád nepřicházející konec. Otevřený konec se dal čekat. A to i díky předešlým dílům. Musím pochválit lekačky i vygradované napětí. Jediná menší výtka je ta, že podle mě hodně diváků odhalí ve filmu ještě před odjezdem z domu, kdo vlastně za to všechno může. Docvakne to opravdu rychle ;) I kdyz záměr tvůrců byl možná takový. Mé srnutí : Naprostá spokojenost, lepší jak druhý díl, dávám plných 100%.

Krvavé stopy (2004)

Koukatelná podívaná, ovšem po pár dnech jediné co Vám nejspíše uvízne v paměti je krvavý kluk, který se zjeví na začátku. Nebylo to špatné, ale také nic extra. Čemuž odpovídá i zdejší hodnocení.

Krvavý stát (2011)

Já musím napsat, že se jsem se po dlouhé době dobře u hororu bavil a příjemně mi film utekl. Začátek velice dobrý. Velmi nepříjemný dojem (u hororu velmi podstatné :) ) na mě dělal fantatismus této sekty. Později se film ubírá akčnějším směrem, i tak ovšem dokáže pobavit. Kdyby se film ubíral až do konce hororovým tématem, zřejmě by mé hodnocení bylo ještě vyšší. I tak ovšem velmi poctivé tři hvězdy. Kdo má rád tyto horory kde hlavní úlohou ztvárňují sekty, tak určitě doporučuji mimo jiné End of the line.

The Caller (2011)

Čekal jsem ledaccos. Čekal jsem duchy, čekal jsem nějakého vyšinutého terorizujícího blázna, byl jsem připraven na cokoliv. Hlavně jsem čekal pravou hororovou atmosféru. Vždyť ať už to byl jakýkoliv předešlý horor, kde se odehrávala scéna s telefonátem od neznámé osoby, vždy to mělo atmosféru. Jenže tady nic. Vidím ostatní všeobecné nadšení, jenže na mě to prostě dojem neudělalo. Musím říct, že jsem se hodně nudil. Zábavný začal být film až posledních cca 20 minut. A konečná scéna ? Ta se dala hodně očekávat. Pro mě veliké zklamání, ale je to jen můj osobní pocit.

Karetní hráč (2004)

Jediné co si z tohoto filmu po dlouhých letech pamatuji je scéna na kolejích. Jinak řemeslně to nebylo až tak špatné. Ale popravě tomu chyběla jakási jiskra. Možná kdyby se toho ujal jiný stát než Itálie, mohlo to být lepší.

Nezvratný osud 5 (2011)

Tak tu máme Final Destination 5 v 3D. Musim říct, že 3D efekty v kině jsem si užíval. Mezi nejlepší scény podle mě patří scéna na mostě a v tělocvičně. Tyhle dvě nehody byly propracované. Scéna na mostě, to byla nehoda za nehodou. A při scéně v tělocvičně jsem byl tak napnutý. Celou dobu nevíte jak se ta nehoda stane, jak do sebe zapadají všechny ty věci, které se kolem dějí. A říkáte si kdy už se něco stane a potom BUM a je to! Tyhle dvě scény jsem si opravdu užil. O dalších se to ovšem říct nedá. Tvůrci si nelámali hlavu s propracovaností dalších nehod a úplně je zjednodušili. Kladly důraz především na 3D efekt. Tudíž uvidíte lítající kladiva, samostřílející zbraně atd. A také zkratující přístroj jako tomu bylo tuším v třetím díle v soláriu. Tohle pro mě bylo trošku zklamání. Jelikož FD si na tomhle vždy zakládal a hodně jim to vycházelo. V pětce uvidíme také nové pravidla! Zabij abys mohl žít! Chápu tvůrci chtěli něčím oživit tuhle sérii a trochu více vygradovat napětí. Mě osobně se více líbil předešlý styl. Jinak velký plus byl pro mě konec filmu a návaznost na první díl FD mě příjemně překvapila. Hodnotím třemi hvězdami a musím se přiznat, že mé hodnocení není až tak objektivní. Protože Final Destination je moje slabost !

Bereavement (2010)

Mě se to docela líbilo. Musím uznat, že film má sice trochu pomalý rozjezd, ale posledních asi 45 minut jsem se bavil. Ze začátku mi to přišlo jako taková temnější detektivka a jsem rád, že později se to rozjede. Největší plus pro mě bylo asi posledních 30 minut filmu-scéna v domě a konečné rozuzlení ! Poctivé tři hvězdy !

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Tak Sarah Michelle Gellar nám ve dvojce chybí a tak Jennifer Love Hewitt musela svou roli zvládnout sama. Od začátku trpí halucinacemi a paronoidními pocity. Všude vidí vraha rybáře. Děj filmu je neskutečně předvídatelný. Většina diváků hned po půl hodině ví kdo je vrah. Jednička patřila do průměru, ale dokázala některými nápady zaujmout, stejně jako určitou dávkou originality. Dvojka v tomhle značně pokulhává.