Last Christmas (2019)

Ten plot twist mě vyloženě nasral. Ale Henry Golding je k pokoukání fajn.

Noelle (2019)

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná.

Sever (2019) (seriál)

Takový ten seriál, kde je permanentně zima a hnusně, v postavách se nevyznáte, jejich motivaci nerozumíte, všichni se jen snaží tvářit jako drsňáci a na konci není "překvapivý zvrat", ale spíš hm, tak jo no, a jak to teda vlastně dopadlo?

Dumbo (2019)

S filmem jako takovým toho zas tolik špatně není (ačkoli jsem čekala trochu více Burtona). Hvěza dolů za to, že to je prostě film o týrání slonů.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bylo to o chlup lepší než svého času První rytíř, a o hodně lepší, než by místní hodnocení mohlo naznačovat. Kdyby se z toho vyndaly ty přitroublý písničky, klidně bych dala ještě o hvězdu víc. Jinak: mladí herci by byli o něco lepší, kdyby jim někdo napsal přirozeněji znějící dialogy, čerti by byli lepší, kdyby se tolik nepitvořili (Liška hraje už asi postopadesáté stejnou roli), za Kříže zas hrála spíš jeho paruka. Ale příběh vysloveně debilní nebyl, z výpravy a triků nebolely oči, takže nechápu, proč místní kritická klika zase plive žluč.

Tvář vody (2017)

Pohádka o tom, kterak němá Amélie z Baltimoru píchala s mořským panákem. Vizuálně úžasné, ale jako ta stupidně přifrancouzštělá hudba měla bejt dop*dele co? Škoda, příběh byl jinak klišoidní takovým tím správným způsobem a herecké výkony na jedničku.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hodně fajn soundtrack a slušná stylizace, ale jinak asi nejsem cílová skupina, protože "strong female character" si fakt představuju jinak než jako mokrej sen nevybouřených nerdů. Navíc jsem za celou dobu nepochopila, o co teda šlo, a vlastně mě děj zajímal tak málo, že jsem se o to ani nesnažila.

Střelný prach (2017) (seriál)

Nízkorozpočtová nuda, kterou nezachránil ani Jon Snow, natožpak Mark Gatiss.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Jako prej je to fakt dobrý. A první díl mě opravdu dost navnadil, ale jakmile se seriál rozjel, začal být zoufale neoriginální (jakkoli jsou nabízená témata "závažná" a "citlivá"), takže ani nedokoukávám první sérii. Sorry.