Království zvěrstev (2010)

Možná to bylo tím vínem... ale mně se tenhle film vážně líbil. Až do konce. Rozhodně lepší než většina filmů, které letos jsou nominované na Oscara. Bezchybné herecké výkony, skvělý australský přízvuk a úžasný soundtrack. 4,5*

Kvílení (2010)

Skvělý film, jdu si přečíst Kvílení a Jamese Franca bych za tohle minimálně nominovala na Oscara.

Láska a jiné závislosti (2010)

Tenhle film je: Sexy. Vtipný. Dojemný. Hořkosladký. Rozporuplný. Přesně jako Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway, kterým to dohromady mimořádně sluší. Je mi jedno, co tu říkají všichni ostatní pisálkové. Mně tenhle film opravdu zasáhl. Ze začátku trochu typická nuda o jednom hejskovi, ale jakmile se na scéně zjeví Anne, dostane to ty správné grády. Konečně realistický filmový sex! A v průběhu filmu se dostanete do situace, kdy chápete obě hlavní postavy, a kdy si přejete happy-end a zároveň si ho nepřejete. Já mám ráda filmy, které ve mně vzbuzují emoce, a ještě ke všemu takhle rozporuplné. Jake Gyllenhaal is CUTE, Anne Hathaway is HOT, a tenhle film is definitely WORTH IT.

Ledové ostří 4: Oheň a led (2010) (TV film)

Překvapivě příjemný televizní zážitek. Se skutečným krasobruslením to sice nemá moc společného, zcela předvídatelný příběh se ubírá ve vyjetých kolejích původních dílů (ne, skutečně nečekejte vůbec nic originálního), ale chemie mezi hlavními představiteli funguje na jedničku a čínský trenér je takový vtipný bonus. Plus na Brendana se opravdu velmi, velmi dobře kouká. Takže pokud nemáte přehnaná očekávání, tenhle film vám zaručí pohodových 90 minut romantiky a zvuků bruslí škrábajících o led.

Lůno (2010)

Nádherné exteriéry, zajímavý námět, ale nakonec to bylo trochu unylé, řekla bych až zdlouhavé. Tenhle film vás sice donutí přemýšlet (co byste dělali, kdybyste zjistili, že jste klon?), ale po těch 111 minutách budete mít dojem, že to mohlo být kratší a dynamičtější.

Na sv. Valentýna (2010)

Jediný příběh, který mnou aspoň trochu pohnul, byl příběh Julie Roberts. OK, možná trochu i Bradleyho Coopera. Jinak vata, vata, nuda, neinvenční šeď a trapná snaha přiblížit se Love Actually. (Nepodařilo se.)

Píseň mého srdce (2010)

vůbec nevím, o co šlo. ta jedna hvězdička je za to, jak Renée zpívá. (btw obsah je špatně, nejedná se o nejlepší kamarádku, ale kamaráda...)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Za Jakeovými skoky jsem úplně viděla geeka, který sedí u kompu a zuřivě mačká mezerník. Není tam ani jeden nepředvídatelný moment. V titulkách je gramatická chyba. Ale i tak jsem se královsky bavila. Prostě další sexy letní spektákl pro ty, kdo se v kině chtějí bavit a ne upadat do filozofických depresí.

Restrepo (2010)

Skutečně se nabízí srovnání s Hurt Locker (Smrt čeká všude), ale Restrepo je mnohem lepší. Tohle je totiž realita. Tohle nejsou herci hrající si na vojáčky a domorodce, ale opravdoví lidé. Tady je doopravdy vidět zbytečnost jakékoliv války. Zajímavý komentář: Kryšpín

Romantici (2010)

Hudba nebyla špatná. Všechno ostatní bohužel ano.